Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

ElzbietaFranka 18:03, 05 gru 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
A ja tam lubię sztukę każdego rodzaju w ogrodzie. Grzyby muchomory, nawet krasnala z czerwonym nochalem w krzakach siedzącego też bym przygarnęła.

Rzeźba z marmuru z Karrary mile widziana.

Jak zwał tak zwał jaka to sztuka. Z gustami się nie dyskutuje.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 18:08, 05 gru 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Sylwio, brawo, to jest to, o co nam chodzi. Jeżeli mam coś komuś zarzucić, tp piszę w wiadomościach prywatnych. Nie muszą wiedzieć wszyscy, że....kogoś nie lubię.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
kasiek 19:09, 05 gru 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Szafir napisał(a)

Wasze ogrody sa na jedna Danusiowa modle, roznia sie tylko rodzajem posadzonych roslin.

Krytyka kiczu, czy nieskrywana zazdrość że tyle ogrodników (il tu jest uzytkowników na forum? 500, 1000?) kopiuje jeden, wypracowany przez lata styl?


Szafir napisał(a)

No coz ogrod mam inny niz Wy, bo tworzyl go inny projektant, "konkurencja" Pani Danuty. Zdradze, ze nie ma obwodek, zywoplotkow, drzewk przeplatanych hortensjami itd., poprostu jest zupelnie inny.

Hmmm, to źle czy dobrze? Zachwytu nie słychać, zwłaszcza jak przeczyta sie to:
Szafir napisał(a)
A Wasze ogrody pieknieja pomimo, ze sa podobne do siebie.

Więc chyba jednak ideału u Pani nie ma.

Szafir napisał(a)

Szkoda tylko, ze tak duzo tu lizusostwa i wazeliny a tak malo konstruktywnej krytyki.

A naprawdę tak bardzo jest Pani potrzeba? To Panią kręci? Że można komuś powiedzieć - ha - wiedziałam że nie jesteś idealny!
Hmmm, miłe to nie było, nawet jeśli naprawdę tak Pani myśli to proszę pamiętać, że nie tylko konstruktywna krytyka jest cenna ale przede wszystkim wyczucie, takt i empatia. Świat krzyczy, a tu słychać ptaki.
Lubimy sie tu i lubimy Danusię. Cenimy jej twórczość i osobowość. A przynajmniej te osoby, które odwiedzają jej wątek.
Niech więc Pani ogród pieknieje nawet jak będzie podobny to naszych
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
ElzbietaFranka 20:09, 05 gru 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Szafir to pan Szymon. Nie można się wpisać na priv przynajmniej ja.

Dajcie spokój tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi wyraził taki pogląd każdy ma do tego prawo. Byłoby nudno a tak się coś dzieje.
Ja tam nie mam ogrodu na "modłę Danusi" , chociaż bym co nieco przeniosła do siebie - wodotryski (fontanny). Ogrodniczki zanim na tym forum zakładają wątki to już mają ogrody na jakimś etapie zrobione później tylko ewent coś zmieniają.

Oglądam od dłuższego czasu ogród "Moja Anglię" który mi się podoba przynsjmniej z fot. Przede wszystkim wielki rozmach, a gdzie nie mają być dobrze dobrane rośliny jak nie w tym ogrodzie przecież się na tym zna. Pracują nad tym ogrodem rodzinnie lubią swoją pracę, znają się na tym więc chwała im za to. Niech się rozrasta w każdą stronę.

Czekam na prerie z konmi i końska głową.

Odnośnie lizusostwa czy wazeliny mam swoje zdanie nie będę tu pisała.

Pozdrawiam i zdrowia życzę wszystkimm
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
darkowa 20:21, 05 gru 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Ech, jakieś szafiry jakieś szymony...

Danusiu, pięknie u Was i przy okazji jeszcze raz dziękuję za ten portal
____________________
krystyna
Martka 20:23, 05 gru 2020


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ElzbietaFranka napisał(a)
Szafir to pan Szymon.


W jednym z postów przedstawia się jako kobieta, która w dodatku myślała o wzorowaniu się na ogrodzie jednej z forumowiczek, obawiam się zatem, że Szafir prowadzi tu jakąś grę. Jeśli Danusia uzna za stosowne, zgłaszam postulat wykasowania tego "szafirowego" wątku w Anglii, nic tu nie wnosi.
Nowa12 20:40, 05 gru 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiekszość z nas chyba właśnie ceni to forum za kulturę wypowiedzi, takt i merytoryczne komentarze. A jak ktoś woli tylko krytykować i hejtować to myślę, że bez problemu znajdzie sobie inne forum albo chociażby fb.
I to komplerna bzdura że wszystkie ogrody tu są na jedno kopyto.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Mary 21:15, 05 gru 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Szafir napisał(a)

nie kasam tylko uprzejmie zwracam uwage!!!!!!! Przepraszam ale pomimo swojej podobno kasliwosci nie zapadam w sen zimowy. Cenie swoj jezyk, sluzy mi dobrze i nie zamierzam go gryzc, bo to cecha masochistow.
No coz ogrod mam inny niz Wy, bo tworzyl go inny projektant, "konkurencja" Pani Danuty. Nie wypada go tu pokazywac bo byloby to co najmniej nietaktowne i niestosowne. Zdradze, ze nie ma obwodek, zywoplotkow, drzewk przeplatanych hortensjami itd., poprostu jest zupelnie inny. Wasze ogrody sa na jedna Danusiowa modle, roznia sie tylko rodzajem posadzonych roslin.
Oj przepraszam, jest kilka ogrodow godnych uwagi i urzadzonych z rozmachem i wyobraznia (nie chodzi o władowana forse). Cudownych z unikalnym klimatem i wyjatkowym wyczuciem i smakiem, takich z ktorych nie chce sie wychodzic. Pani Kokesz zgadnie Pani ktore to ogrody?
Bardzo cenie ten portal, bo uczy i zmienia ogrody tych, ktorych nie stac na zatrudnienie projektanta. A Wasze ogrody pieknieja pomimo, ze sa podobne do siebie. Szkoda tylko, ze tak duzo tu lizusostwa i wazeliny a tak malo konstruktywnej krytyki. podobno prawdziwa cnota krytyk sie nie boi, ale kto by tam pamietal, ze przyslowia sa modroscia narodu.
pozdrawiam

Jakoś zdaje mi się, że ten ogród za "niewielkie pieniądze" to jest już na forum, wbrew temu co teraz piszesz.
A prawach autorskich też już kiedyś pisałaś tu na forum.
Tylko login raz ten raz inny.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 21:34, 05 gru 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Jak ktoś chce się dowiedzieć kim jest Szafir to warto sprawdzić te dwa posty

https://www.ogrodowisko.pl/watek/3206-ogrodowy-powrot-do-dziecinstwa?page=1887#post_2

https://www.ogrodowisko.pl/watek/3206-ogrodowy-powrot-do-dziecinstwa?page=1889#post_4

I już wiadomo kim jest Szafir.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
basia3012 16:55, 06 gru 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
Szafir napisał(a)


wyjatkowej urody te skrzaty, maja taki przyjemny wyraz twarzy, usmiechniete i przyjazne. Arcydzielo sztuki jarmarcznej czyli klasyka kiczu. Jak najszybciej trzeba je zaslonic prezentami, by nie straszyly. Ciekawe czasy nastaly, bo szpetota uwazana jest za piękno , dobro za zlo a nieprzetestowane swinstwo, ktore chca nam podawac za dobrodziejstwo.


Mnie również takie zachowanie Pani/Pana nie odpowiada. Prosimy o więcej kultury.
Nie wszystkim podoba się wszystko. I to jest akurat normalne.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies