Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 21:57, 26 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasya napisał(a)

To piwonia w srodku? Jaka ?
Piekna
Muszę mieć


Nie jestem pewna, ale podobna do Paeonia 'Buckeye Belle'- to może być ta właśnie. Inne opcje bardziej prawidłowe to mog,ą byc Paeonia delavayi lub 'Nippon Beauty'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:29, 26 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewik napisał(a)
Wow widoki cudne, jak długo kwitnie kozłek waleriana ?
kocimetke persian blue mam i jest śliczna .


Długo, dwa miesiące? Nie wiem na pewniaka. Ale ponieważ kwitnie też z siewu z zeszłego roku, to ten czas się przeciąga na wielu egzemplarzach Jedne przekwitły, inne zaczynają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 08:07, 27 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Powzdychałam nie mogę się doczekać ciepła.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 08:11, 27 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nom, ja też, 15 lutego w zeszłym roku miałam już kwitnąco przy szklarni, ale teraz to się nigdzie nie pojedzie i nic nie przywiezie Trzeba liczyć na miejscową giełdę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 08:18, 27 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U mnie normalnie handlują i wszystko jest
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 09:23, 27 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na giełdzie czy w Kwiatonie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mala_Mi 09:56, 27 sty 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dziękuje za super książkę, w dodatku z dedykacją. Każdy już napisał tyle pochwał, że nie będę się powtarzać. Natomiast pochwalę ....kaloszki Piękne stylizacje z kaloszkami ogrodniczki. Żółte i niebieskie mi najbardziej przypadły do gustu.
Nie robię postanowień ogrodowych na ten rok bo nie wiadomo co z tego wyjdzie.. ale kaloszki sobie kupie. Takie jedno postanowienie

Super wyglądasz.. tak super jak te ogrody co pokazujesz.
Chłopaków też było miło zobaczyć w akcji.

Chyba większą radość mi zrobiło oglądanie Was niż kwiatków ... brakuje mi tych spotkań naszych ogrodowiskowych.
Co mi dało Ogrodowisko? Minęło mi 9 lat 13 stycznia, jak tu urzęduję.

1. Przyjaciół, wspaniałych ludzi których przeniosłam ze świata wirtualnego w rzeczywisty.
2. Uporządkowanie ogrodu, dużo jeszcze do zrobienia, ale cel jest.. i wpojone zasady.

Dziękuję za to wszystko.

I zaczynam szukać fajnych kaloszków

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 10:43, 27 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aniu, ależ ucieszył mnie Twój wpis Mnie też ogrodowisko dało wielu przyjaciół do dziś. Na pewno w mniejszym gronie udaje się spotykać pomimo pandemii.
U nas zamierzam lepiej przygotować ogród do odwiedzin. Właśnie kawiarenka jest pusta, puste ściany, gotowe do aranżacji kawiarenkowej z ciasteczkiem jak będzie komu piec oczywiście.

Więc zapraszam, bo myślę, że będzie to bardzo bezpieczne i przyjemne miejsce do spotkań w plenerze, odpoczynku i podziwiania widoków tych bliższych szczególnie czyli kompozycje bylin i detale ogrodowe.

Właśnie wczoraj przytargałam w super okazyjnej cenie dwa lwy leżące - z mchem na plecach Kosztowało mnie to przedzieranie się po polach w śnieżycy gdzieś koło Bełchatowa... wpadłam w poślizg na zakręcie..ale dojechałam. Efekt tej podróży zaraz pokażę.

Zapraszam do nas Miło będzie sobie przypomnieć jak to kiedyś było Pamiętam leżenie na Twoim trawniku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:47, 27 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wczorajszy nabytek: para sporych lwów, na razie czekają na swoje miejsce.
Są piękne, dość stare, nie odnawiane, spatynowane, doskonałe.









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:49, 27 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pochwalę się też Pusią, wyrosła i wypasiona jest. Szczególnie lubi Grzesia.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies