Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

KasiaBawaria 10:57, 26 paź 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale cudenka pokazujesz, Dziekuje ci, ze sie nimi opiekujesz
____________________
Zapraszam na kawe
hankaandrus_44 11:39, 26 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7204
Zdjęcie z jeżykiem cudne! Pamiątka na całe życie! Jego i Twoje. Unikaj wiatru, bo przewiewa razem z wilgocią, a to najgorsze jesienią. Trzymaj się ciepło. Jestem pełna poidziwu dla Was za tę opiekę przy jeżach. Specjalistami krajowymi jesteście. Będę o tym pamiętać jak u mnie jakieś się pokażą.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Anda 16:14, 26 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Sliczne maluszki Jak dobrze, ze sie nimi opiekujecie.

Polamanego powojnika szkoda, ale mysle, ze sie na wiosne odrodzi.
U mnie tez bardzo wialo. M w ostatniej chwili zlapal trampoline "za noge", bo inaczej tez by poleciala.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gogo 18:46, 26 paź 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basieksp napisał(a)
Te maluszki zostają u Was na zimę? a jak są z Wami też zapadają w sen, czy całą zimę sobie brykają? fajnie się do Was zagląda ja mam u siebie jeża takiego dochodzącego, czasami nas odwiedza, sąsiad obok ma dużo różnych " rzeczy " na działce, jakieś deski, i takie różne rzeczy, napewno jeż gdzieś tam ma swoją kryjówkę w tym roku nie robię mu domku, bo nasza Aza mogłaby mu go popsuć, a u sąsiada ma dużo fajnych skrytek


Basiu, mamy 2 izolatki: ciepłą i zimną.
Teraz maluszki są w ciepłej, każdy w swoim boksie i są karmione w nocy co 2-3 godziny, do osiągnięcia wagi ok. 1 kilograma.
I wtedy przenosimy je do zimnej izolatki, też oddzielnie, gdzie hibernują do wiosny.
Po obudzeniu się znowu jedzą, a potem wypuszczamy w świat, każdego ze swoim domkiem.
Tak wyglądają boksy.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 18:50, 26 paź 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
KasiaBawaria napisał(a)
Ale cudenka pokazujesz, Dziekuje ci, ze sie nimi opiekujesz


Kasiu, dzięki
Tak, maluszki jeżowe są cudne, opieka nad nimi to wielka odpowiedzialność, ale i niesamowita radość
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 18:56, 26 paź 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
hankaandrus_44 napisał(a)
Zdjęcie z jeżykiem cudne! Pamiątka na całe życie! Jego i Twoje. Unikaj wiatru, bo przewiewa razem z wilgocią, a to najgorsze jesienią. Trzymaj się ciepło. Jestem pełna poidziwu dla Was za tę opiekę przy jeżach. Specjalistami krajowymi jesteście. Będę o tym pamiętać jak u mnie jakieś się pokażą.


Haniu, dziękuję, staramy się nimi dobrze opiekować, skoro przychodzą.
A zdjęcia muszą być obowiązkowo, to pamiątka, bo wiosną je wypuszczamy.

Trzymam się ciepło, jak wieje, to siedzę w domu.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 19:02, 26 paź 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Anda napisał(a)
Sliczne maluszki Jak dobrze, ze sie nimi opiekujecie.

Polamanego powojnika szkoda, ale mysle, ze sie na wiosne odrodzi.
U mnie tez bardzo wialo. M w ostatniej chwili zlapal trampoline "za noge", bo inaczej tez by poleciala.


Ewo, dziękuję, maluszki są cudne

Dobra akcja Twojego eMa

Też jestem dobrej myśli odnośnie powojnika.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 19:07, 26 paź 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Jest kolejny jeżyk, dziewczynka, waży 250 gram

Zaczynamy się martwić, czy wystarczy nam boksów, eM zrobił 12 w ciepłej i 12 w zimnej izolatce, a maluszków mamy już ósemkę.

Cóż, najwyżej będziemy improwizować
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Basieksp 19:26, 26 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10316
Ale jestem pod wrażeniem normalnie nie wiem co napisać, wielki Szacunek dla Was za to co robicie jutro pójdę się rozejrzeć u nas czy może, jakiś ktosik nie potrzebuje pomocy, ja trochę czasami dokarmiałam tego naszego jeża, dawałam mu karmę Azy i gotowałam jajko na twardo i wodę zawsze w różnych miejscach w ogrodzie a o jajku gdzieś w necie wyczytałam, że można, karmę napewno zjadał jajko nie wiem czy on czy jakieś koty , a wieczorem Aza jest zamykana na całą noc w domu, żeby miał spokój
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
gogo 20:50, 26 paź 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basieksp napisał(a)
Ale jestem pod wrażeniem normalnie nie wiem co napisać, wielki Szacunek dla Was za to co robicie jutro pójdę się rozejrzeć u nas czy może, jakiś ktosik nie potrzebuje pomocy, ja trochę czasami dokarmiałam tego naszego jeża, dawałam mu karmę Azy i gotowałam jajko na twardo i wodę zawsze w różnych miejscach w ogrodzie a o jajku gdzieś w necie wyczytałam, że można, karmę napewno zjadał jajko nie wiem czy on czy jakieś koty , a wieczorem Aza jest zamykana na całą noc w domu, żeby miał spokój


Basiu, dziękuję

Tak jakoś trafiły jeże do nas, pierwszy w 2012 roku, ale wtedy tylko jadł kocią karmę.
A pierwsze hibernujące pod naszym okiem były 2, w 2017 i tak się to kręci

My nie dajemy jajka, dostają surowe mielone z kurczaka, specjalną suchą karmę dla jeży i kocie chrupki.
Dawaliśmy w ubiegłym roku żywe mączniki, teraz nie będziemy, bo to kłopotliwe /eM co 2 dni jeździł po nie do Jeleniej Góry - 60 km tam i z powrotem/ i są mało wartościowe.

Super, że też dokarmiasz jeża i bardzo dobry pomysł poszukania maluchów.
Ogólnie jeże to samotniki, jeśli Twój to samiec, to jesiennych sierot nie będzie.

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies