Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

MalgosiaW 21:20, 19 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)
Dzisiaj dostałam kurierem różyczki i Minerva całkiem ładnie wyglądała na pierwszy rzut oka ale to był mega szybki rzut - bo tylko zdążyłam do wiadra wsadzić i musiałam wyjść...


To chyba mamy róże z tego samego źródła. Bo dziś i do mnie przyszły

1) Pashmina/ Pompon Flower Circus - jedną już mam, ta jest do pary
2) Soul - na nową różankę ziołową
3) Hansestadt Rostock - 3 szt.
4) Johann Wolfgang v. Goethe Rose
5) Boscobel - Kasiu to Twoja zasługa - na poszerzoną różankę
6) The Pilgrim - zamiast planowanej Elfe do kącika biało- żółtego

Już posadziłam
MalgosiaW 21:21, 19 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Jeszcze tylko czekam na te trawki:

Kostrzewa sina 'Eliah Blue'- 2 szt.
Sporobolus różnołuskowy - 2 szt.
Sesleria jesienna - 2 szt.

Trawki na rozmnożenie (aby w sposób cudowny). W przyszłości pójdą na skarpę.
Na początku października kupiłam jeszcze: Hakonechloa Beni Kaze - 3 szt. i jedną zieloną, molinię Variegata 1 szt., oraz molinię NN - 3 szt., rozplenicę Little Bunny - 1 szt.

Jeszcze na wiosnę mam do podziału rozplenice NN, trzy miskanty oraz seslerię skalną

W przyszłości będzie trawkowo.
adkawi 22:29, 19 paź 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Gosiu moje róże również dzisiaj przyszły ...do koszyka jeszcze dołączyła memorial day ..Moj sezon różany w tym roku zakończony jeśli chodzi o zakupy.Trza szykować listę na wiosnę
____________________
Adrianna
Kasia_CS 09:39, 20 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)


To chyba mamy róże z tego samego źródła. Bo dziś i do mnie przyszły

1) Pashmina/ Pompon Flower Circus - jedną już mam, ta jest do pary
2) Soul - na nową różankę ziołową
3) Hansestadt Rostock - 3 szt.
4) Johann Wolfgang v. Goethe Rose
5) Boscobel - Kasiu to Twoja zasługa - na poszerzoną różankę
6) The Pilgrim - zamiast planowanej Elfe do kącika biało- żółtego

Już posadziłam


No to ja soul odwołałam i widzę, ze u Ciebie znalazła dom muszę kiedyś na żywo Soul obejrzeć, a nuż ponownie przemyśle na nią miejsce.

Boscobel ma piękny kwiat, zapach i nieoczywisty kolor.

Ja dzisiaj chcę sadzić, tylko niech Kaja mi pozwoli.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MalgosiaW 10:36, 20 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
adkawi napisał(a)
Gosiu moje róże również dzisiaj przyszły ...do koszyka jeszcze dołączyła memorial day ..Moj sezon różany w tym roku zakończony jeśli chodzi o zakupy.Trza szykować listę na wiosnę


Ja też już myślę o wiośnie. Nie udało mi się teraz kupić zawilców jesiennych białych - więc na liście na następny rok nr 1

Muszę w następnym roku zatroszczyć się o swój ogród. Czytam o nawożeniu i ochronie przed chorobami oraz szkodnikami, zwłaszcza w sposób ekologiczny. Nawozami sztucznymi spaliłam w zeszłym roku hortensje Vanille Fraise, w tym bukszpany i tuje Róże dostały albo za dużo, albo za mało nawozu i trochę chorowały

Zamierzam wysiać złocień dalmatyński, do walki ze szkodnikami w sposób naturalny Spróbuję zrobić po raz kolejny kompostownik. Ostatni musiałam usunąć, bo był domem dla gryzoni ...


Mam całą zimę na planowanie i douczanie się
MalgosiaW 10:55, 20 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)


No to ja soul odwołałam i widzę, ze u Ciebie znalazła dom muszę kiedyś na żywo Soul obejrzeć, a nuż ponownie przemyśle na nią miejsce.

Boscobel ma piękny kwiat, zapach i nieoczywisty kolor.

Ja dzisiaj chcę sadzić, tylko niech Kaja mi pozwoli.

Soul już chwilę chodziła mi po głowie. A teraz potrzebowałam róży o mocnym kolorze do różanki z wyrzutkami (czyli różami przesadzonymi z innych części ogrodu) Podzielę się opinią o tej róży w następnych latach
MalgosiaW 11:04, 20 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Soul poszła tu: (zdjęcie trochę nieaktualne, bo już wszystkie różyczki posadzone)




Na zdjęciu widać przesadzoną już chwilę temu różę Louise Odier. Będą tu dwie pergole zasłaniające borówki. Na pergolach róże od lewej: Rosarium Uetersen oraz Nahema. Z przodu od lewej: Crocus Rose, Soul i Louise Odier.

Z przodu szałwia, małe skrzynki na zioła już czekają. Będzie to różanka taka trochę misz-masz Gdyby Rosarium Uetersen zbytnio gryzła w oczy kolorystycznie wymienię ją na Jasminę

MalgosiaW 11:11, 20 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Skoro jestem przy zdjęciach (zmianach), poszerzyłam różankę o 1 pergolę.



Tu posadziłam kolejną księżniczkę: Crown Princess Margaretha. Z przodu: William Shakespeare oraz Boscobel.

I tyle zdjęć

Anda 15:18, 20 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Ależ Ty masz odważne zestawienia, Crocus do Soul i Margarete do Williama Mocne kontrasty
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasiolaaa 17:57, 20 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
dziewczynki gdzie zamawialyscie róze szkoda ze Elfe nie bralas bo ja ją mam i jest piekna
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies