Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

ewsyg 15:59, 23 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Małgosiu

cieszę się, że do Ciebie trafiłam. Przejrzałam cały wątek. Masz piękny ogród i co dla mnie najważniejsze dużo róż, które i ja kocham. Musze kiedyś wpaść na dłużej, dzisiaj to był bardzo szybki spacer, a szkoda, bo Twój ogród jest piękny, taki jak lubię.

Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
MalgosiaW 07:32, 24 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
ewsyg napisał(a)
Witaj Małgosiu

cieszę się, że do Ciebie trafiłam. Przejrzałam cały wątek. Masz piękny ogród i co dla mnie najważniejsze dużo róż, które i ja kocham. Musze kiedyś wpaść na dłużej, dzisiaj to był bardzo szybki spacer, a szkoda, bo Twój ogród jest piękny, taki jak lubię.

Pozdrawiam Ewa


Dziękuję to bardzo miłe co piszesz. Bardzo lubię swój ogród, choć jeszcze nie skończyłam go upiększać Za rok czeka mnie dużo pracy . Cała skarpa do przeróbki, a milion pomysłów w głowie
Kwiatuszek dla Ciebie:
09:25, 27 paź 2018
Witam się u ciebie, masz zadbane rabaty jak również trawnik. Dużo różyczek i nie tylko, też działasz cały czas zakupy udane
Kasiolaaa 03:41, 28 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
a ta ciemno rozowa jaka odmiana piekna rabatka rozana uwielbiam skupiska rozane cos wspanialego cieszy oczy
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kasia_CS 16:56, 28 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)
Wiem, że mocne kontrasty . Ale one w grupie rosną, z innymi różami bledszymi i nie I to mi się podoba. Np Crocus Rose przesadziłam teraz od Chippendale, bo mi się zlewały. Róża Chchippendale u mnie w czerwcu była kremowa jak Crocus.




O kurcze, ta różanka robi wrażenie!! Super wygląda
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
abiko 17:32, 28 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Zajrzałam, bo gdzieś mi to mokradło chodziło po głowie
A tutaj taaaka różanka i kolejna różomaniaczka.
Czym ty je karmisz, że takie śliczne.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
ewsyg 20:10, 29 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Małgosiu

Dzisiaj pospaceruję po Twoim ogrodzie dłużej. Już na samym początku jestem zaskoczona, że przy trójce małych dzieci zrobiliście tyle pracy. Podziwiam Was Cudne masz te niebieskie hortensje, w połączeniu z białymi wyglądają bosko. Cała rabat a garażowa prezentuje się bardzo elegancko. W każdym calu jest bardzo dopieszczona i uporządkowana. No i mamy kolejną ogrodomaniaczkę zakochaną w różach. Małgosiu, piękna jest ta rabata przy ogrodzeniu, na której rosna różowe róże, trawa Red Baron i inne . Bardzo podoba mi się róża New Dawn, ale ze względu na to, ze bardzo śmieci nie mogę się na nią zdecydować. Sporo masz krzaków róż. Ja od dwóch lat zaczęłam je ograniczać i ze 100 zeszłam do 65. Masz bardzo ładną Munstead Wood, moja to okaz rozpaczy. Jest młodziutka i nie może się zebrać. Choruje i bardzo atakują ją mrówki i mszyce. Przeczytałam listę jesiennych zakupów. Miałam róże Hansestadt Rostock i muszę ją bardzo pochwalić. Bardzo zdrowa, ładny kolor kwiatów. Ja musiałam zrezygnować z części roślin, w tym róż. Na pierwszy ogień poszły kwiaty w kolorze żółtym, czerwonym i pomarańczowym. Dlatego ona opuściła mój ogród. Pashminy mam 4 i w tym roku bardzo chorowały, a myślałam, że to żelazne pozycje. Elfe też mam, ale ciągle ją przesadzam. Pomimo, że jest w żółtej tonacji, to jest to delikatna żółć więc jeszcze została. Obsadziłam ja białymi, to złagodzi jej oblicze. Masz ślicznie zadaszony taras, zresztą cały dom jest elegancji, również skarpa. Moja Rhapsody in Blue radzi sobie bez podpór i faktycznie wyrasta na około 2 metry. Ma sztywne pędy.Widzę, ze masz różę Minerwę. Ja musiałam się jej pozbyć bo nie miałam dla niej dobrego miejsca. U mnie rosłą w słońcu i od razu miała przypalone płatki. Uważaj na różę The Pilgrim bo ona buduje bardzo solidny krzak. Żółty kolor w słońcu szybko blednie i staje się biało-cytrynowa. Jak chcesz żeby była żółta to daj jej rozproszone światło. Różanka jak się jeszcze bardziej rozrośnie to będzie różany szok. Cudnie Małgosiu

Pozdrawiam Ewa i dziękuję za kwiatuszka
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
MalgosiaW 08:10, 30 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
MonikA napisał(a)
Witam się u ciebie, masz zadbane rabaty jak również trawnik. Dużo różyczek i nie tylko, też działasz cały czas zakupy udane
Witaj Dziękuję

Z tym zadbaniem to różnie bywa, męczy mnie brak czasu na pracę w ogrodzie i błędy ogrodnicze sprzed lat, które teraz trudno odkręcić. Tak jak pisałam źle zabrałam się do żywopłotu. Czytałam 10 lat temu niestety inne fora . Po jednej stronie działki rosną tuje Columnaris, w rogu świerk serbski. Kolejna strona to tuje + cisy Wojtki + jałowce. Teraz bym wszystko wysadziła i posadziła tam żywopłot grabowy. Ale nie mam zgody swojej połówki...
MalgosiaW 08:25, 30 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasiolaaa napisał(a)
a ta ciemno rozowa jaka odmiana piekna rabatka rozana uwielbiam skupiska rozane cos wspanialego cieszy oczy


Czy chodzi o takie bardzo ciemne? Bo to róża Munstead Wood Bliżej domku dla dzieci rośnie Ascot. Na tą różankę w tym roku dosadziłam Williama Shakespeara. Lubię takie ciemne

A może chodzi o tą ciemniejszy róż z prawej za MW?
08:29, 30 paź 2018
MalgosiaW napisał(a)
Witaj Dziękuję

Z tym zadbaniem to różnie bywa, męczy mnie brak czasu na pracę w ogrodzie i błędy ogrodnicze sprzed lat, które teraz trudno odkręcić. Tak jak pisałam źle zabrałam się do żywopłotu. Czytałam 10 lat temu niestety inne fora . Po jednej stronie działki rosną tuje Columnaris, w rogu świerk serbski. Kolejna strona to tuje + cisy Wojtki + jałowce. Teraz bym wszystko wysadziła i posadziła tam żywopłot grabowy. Ale nie mam zgody swojej połówki...

No właśnie te połówki to by chciały po najmniejszej linii oporu, ale dojrzewają cały czas , może kiedyś się zgodzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies