Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

MalgosiaW 09:11, 30 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
MonikA napisał(a)

No właśnie te połówki to by chciały po najmniejszej linii oporu, ale dojrzewają cały czas , może kiedyś się zgodzi

Mam cały czas taką nadzieję Pozdrawiam
MalgosiaW 09:15, 30 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)


O kurcze, ta różanka robi wrażenie!! Super wygląda

Tak muszę o nią zadbać, bo same śliczności tam rosną. Chcę dosadzić do niej ostrożek w następnym roku.
MalgosiaW 09:25, 30 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
abiko napisał(a)
Zajrzałam, bo gdzieś mi to mokradło chodziło po głowie
A tutaj taaaka różanka i kolejna różomaniaczka.
Czym ty je karmisz, że takie śliczne.


Witaj. W tym roku niestety dostały tylko raz nawozu do róż "byle jakiego". Jedynie Nahema zbuntowała się, reszta kiwtła mimo wszystko. Z obserwacji lepszy naturalny nawóz niż mineralny. Róże są zdrowsze. Na wiosnę planuję dać obornik.
MalgosiaW 09:44, 30 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
ewsyg napisał(a)
Witaj Małgosiu

Dzisiaj pospaceruję po Twoim ogrodzie dłużej. Już na samym początku jestem zaskoczona, że przy trójce małych dzieci zrobiliście tyle pracy. Podziwiam Was Cudne masz te niebieskie hortensje, w połączeniu z białymi wyglądają bosko. Cała rabat a garażowa prezentuje się bardzo elegancko. W każdym calu jest bardzo dopieszczona i uporządkowana. No i mamy kolejną ogrodomaniaczkę zakochaną w różach. Małgosiu, piękna jest ta rabata przy ogrodzeniu, na której rosna różowe róże, trawa Red Baron i inne .

Dziękuję Ewa

ewsyg napisał(a)


Bardzo podoba mi się róża New Dawn, ale ze względu na to, ze bardzo śmieci nie mogę się na nią zdecydować. Sporo masz krzaków róż. Ja od dwóch lat zaczęłam je ograniczać i ze 100 zeszłam do 65. Masz bardzo ładną Munstead Wood, moja to okaz rozpaczy. Jest młodziutka i nie może się zebrać. Choruje i bardzo atakują ją mrówki i mszyce. Przeczytałam listę jesiennych zakupów. Miałam róże Hansestadt Rostock i muszę ją bardzo pochwalić. Bardzo zdrowa, ładny kolor kwiatów. Ja musiałam zrezygnować z części roślin, w tym róż. Na pierwszy ogień poszły kwiaty w kolorze żółtym, czerwonym i pomarańczowym. Dlatego ona opuściła mój ogród. Pashminy mam 4 i w tym roku bardzo chorowały, a myślałam, że to żelazne pozycje. Elfe też mam, ale ciągle ją przesadzam. Pomimo, że jest w żółtej tonacji, to jest to delikatna żółć więc jeszcze została. Obsadziłam ja białymi, to złagodzi jej oblicze. Masz ślicznie zadaszony taras, zresztą cały dom jest elegancji, również skarpa. Moja Rhapsody in Blue radzi sobie bez podpór i faktycznie wyrasta na około 2 metry. Ma sztywne pędy.Widzę, ze masz różę Minerwę. Ja musiałam się jej pozbyć bo nie miałam dla niej dobrego miejsca. U mnie rosłą w słońcu i od razu miała przypalone płatki. Uważaj na różę The Pilgrim bo ona buduje bardzo solidny krzak. Żółty kolor w słońcu szybko blednie i staje się biało-cytrynowa. Jak chcesz żeby była żółta to daj jej rozproszone światło.


Ewa, Twoje uwagi są dla mnie bardzo cenne. Twój ogród jest piękny i masz dużo więcej doświadczenia z różami niż ja. Pozdrawiam
abiko 09:49, 30 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
A widzisz.. U Ewsyg Pilgrim to spory krzak, a ja mam dwa i są małe. Za to zapach cudowny więc się nie pozbywam

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
MalgosiaW 10:00, 30 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
abiko napisał(a)
A widzisz.. U Ewsyg Pilgrim to spory krzak, a ja mam dwa i są małe. Za to zapach cudowny więc się nie pozbywam

Róże są niesamowite. Zobaczymy czy moja Pilgrim będzie duża. Wolałabym tak, bo chcę ją na pergolę dać. I musi być widoczna z daleka
ewsyg 10:55, 30 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Małgosiu i Agnieszko, wstawiłam u mnie zdjęcie rocznej Pilgrim. Zapraszam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
MalgosiaW 17:48, 30 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
ewsyg napisał(a)
Małgosiu i Agnieszko, wstawiłam u mnie zdjęcie rocznej Pilgrim. Zapraszam


Cudowna ta róża. Mówię szczerze, bo jakoś żółte to moje "trudne" kolory Cieszę się, że ją posadziłam.
MalgosiaW 17:55, 30 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Robię porządki w zdjęciach. Znalazłam kwitnącą Rosarium Uendersen. Zdjęcie robione telefonem, w rzeczywistości kolor różowy "daje po oczach"
Jednak chciałam pokazać jak kwitnie w czerwcu:



Przesadzona tej jesieni na nową różankę przy tunelu (warzywniaku), zobaczymy jak przezimuje.


MalgosiaW 17:57, 30 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
A taki widok ma osoba, która stoi przy furtce


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies