Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

MalgosiaW 19:28, 18 sty 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
DorKa napisał(a)


Pytanie mam. Czy to zadaszenie na zdjęciach to taras czy altana ? Pytam bo paluję zrobić drewniane zadaszenie tarasu. Mąż już doktorat z tego piszę a ja ciągle mam wątpliwości czy nie będzie za ciemno


Widzę, że jedni budują tarasy a inni burzą

My właśnie jesteśmy na etapie projektowania i pozwoleń, dzięki temu powiększymy dom, a taras pójdzie do rozbiórki . Trochę szkoda pracy, czasu i pieniędzy, ale mówi się trudno. W przyszłości będzie altanka przy grillu.

Oczywiście chwalę sobie tarasy przy domku. Może uda się nam zrobić małe zadaszenie na mały stoliczek przy wykuszu
MalgosiaW 19:42, 18 sty 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Dlaczego jednak bez żalu pozbędę się tarasu. Uwaga, proszę nie zwracać uwagi na rośliny, po większości pozostały dziury, które muszę jeszcze załatać :



Taras bardzo ciemny, raz że - kolor drewna, dwa że wsch-półn. Jak na złość w kształcie "odwróconej" litery L. Bardzo na nim wieje. Taras częściej mi służy jako suszarnia i składzik na zabawki, rowery itp.
MalgosiaW 11:23, 19 sty 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
I kilka zimowych obrazków:









DorKa 11:27, 21 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
MalgosiaW napisał(a)
Dlaczego jednak bez żalu pozbędę się tarasu. Uwaga, proszę nie zwracać uwagi na rośliny, po większości pozostały dziury, które muszę jeszcze załatać :



Taras bardzo ciemny, raz że - kolor drewna, dwa że wsch-półn. Jak na złość w kształcie "odwróconej" litery L. Bardzo na nim wieje. Taras częściej mi służy jako suszarnia i składzik na zabawki, rowery itp.

Nie powiem troszkę mnie przestraszyłaś z tą ciemnością Tak też przypuszczam,że jasno nie będzie ale że aż tak ? Ja mam taras od pld+wschodu i planuję jaśniejszy kolor . Mam nadziej,że to troszkę poprawi światło. Oby Ale plan jest taki ,że taras ma być przedłużeni domu to i zadaszenie być musi. Ryzyk Fizyk Jakby co będziemy burzyć jak Ty Będę korzystać z Twojego doświadczenia
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 15:18, 08 lut 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
szukam tych twoich aureospicat ale same róże, piękne róże dostrzegam Połączenie z trawami boskie. I jak co roku przyjdzie mój czas na rozmyślania nad różami. Dotychczas uchowałam się bez nich Jak ja to zrobiłam?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
MalgosiaW 15:01, 11 lut 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650


Jakoś nigdy ich nie fociłam specjalnie. Tu za hortensjami są, zdjęcie z lipca. Zielona ściana jeszcze nie ostrzyżona
MalgosiaW 11:20, 15 lut 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Muszę z jednej fajnej szkółki różanej wybrać róże, bo otrzymałam bon na 150 zł i masz babo placek. Zmian nie planuję, róże posadzę do donic i przy warzywniaku (pomidory i tak były kiepskie w zeszłym roku...) Tylko co wybrać?
Kasiolaaa 20:29, 16 lut 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
o taki domek dla mojego dziecka by sie przydal juz widze ze warto go kupic jest piekny
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
MalgosiaW 07:16, 17 lut 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasiu domek ma też oświetlenie - panel słoneczny Dzieci nawet, gdy jest już ciemno buszują w domku. Ja sobie chwalę piaskownicę pod, miejsca nie zabiera, jest cień i nie pada na głowę...

W tępie Strusia Pędziwiatra, bo chore dziecko spało a obiadek się gotował przycięłam 14 drzewek owocowych (na szczęście młodziutkie są), 3 winogrona, 3 pienne agresty, 3 porzeczki i przy okazji odmłodziłam modrzewia na pniu koło róż Baronesse i coś tam podciachałam wiąza i buka (bo w zeszłym roku nie urosły nic a nic...). Brakło mi tylko czasu na posmarowanie maścią ran po cięciu, dziś mnie to czeka. Na szczęście bałagan gałęziowy posprzątały starszaki . Tak więc zimy już nie będzie
Gosialuk 12:35, 17 lut 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Gosiu ty już wiosenne porządki ogarniasz, a ja nic. Może na przyszły tydzień się uda wybrać. Wtedy planuję wykosić suchelce. A na targi ogrodnicze do Jasionka się wybierasz?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies