Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

Kasia_CS 21:24, 18 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
faktycznie - pakowanie majstersztyk
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MalgosiaW 22:04, 18 kwi 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Gosialuk napisał(a)
Ładne sadzoneczki. Ja czekam na roślinki jeszcze w styczniu zamówione. Impulsem do zamówienia były twoje niebieskie hortensje.

Ach niebieskie... Moje ulubione pięknie przezimowały, ale jeszcze są obsypane korą, wychodzą zielone łebki Aby zimna Zośka im nie zaszkodziła. Widzę że można je łatwo rozmnażać. Już cztery sadzonki rozdałam
MalgosiaW 07:27, 25 kwi 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Wszyscy pokazują piękną wiosnę. A u mnie najszybciej rosną chwasty:


I taaa taaa:


Cieszą mnie zielone listki na grabie. Niestety nornice kopały i kopały... I straty w żywopłocie porobiły.
Zakrecona 08:49, 25 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Gosiu, ale będziesz miała lawendowo
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
MalgosiaW 14:47, 25 kwi 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Zakrecona napisał(a)
Gosiu, ale będziesz miała lawendowo

No właśnie . Mam parę starych krzaczków, ale teraz zrobi się dopiero lawendowo. Część lawendy posadzona na nową różankę.

A lawenda na skarpie będzie sąsiadowała ze stipą. Mam swoje sadzonki, będę je dzielić. Acha płakałam bo za mało kupiłam lawendy, ale sadzonki, które zakupiłam można łatwo podzielić. Hurra

Anda 15:16, 25 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Muszę przyznać, że coraz bardziej zrażam się do lawendy. Jak kwitnie i ma młode przyrosty, to jest ok, ale po cięciu i zimą jej nie lubię. Teraz mam ją już tylko w przedogródku na suchej rabacie i w pełnym słońcu. I sie zastanawiam, czy jej nie wymienić na Sedum Lubię za to jej zapach. To i kwiaty mnie na razie powstrzymują przed jej wymianą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 15:21, 25 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
To prawda z lawendą, chyba kluczem do ładnego wyglądu lawendy jest pilnowanie terminów cięcia, wiosną i jesienią.
____________________
Nowa12 18:32, 25 kwi 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wy się zrażacie do lawendy a ja z nią karierę zaczynam .
Ale dla zapachu to bym się mogła pokroić .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kasia_CS 08:52, 26 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
Muszę przyznać, że coraz bardziej zrażam się do lawendy. Jak kwitnie i ma młode przyrosty, to jest ok, ale po cięciu i zimą jej nie lubię. Teraz mam ją już tylko w przedogródku na suchej rabacie i w pełnym słońcu. I sie zastanawiam, czy jej nie wymienić na Sedum Lubię za to jej zapach. To i kwiaty mnie na razie powstrzymują przed jej wymianą.


No właśnie, zawsze trzeba się bić z myślami - co jest dla nas ważniejsze w roślinie. Ja teraz te z mam takie suchelce, które się powoli zielenią - dość mocno zawsze tnę i długo się zbierają.. ale za to potem nie ma z nimi większego problemi (wiem wiem, z rozchodnikami to już w ogóle nie ma kłopotów, ale to nie to samo
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MalgosiaW 07:40, 27 kwi 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Anda napisał(a)
Muszę przyznać, że coraz bardziej zrażam się do lawendy. Jak kwitnie i ma młode przyrosty, to jest ok, ale po cięciu i zimą jej nie lubię. Teraz mam ją już tylko w przedogródku na suchej rabacie i w pełnym słońcu. I sie zastanawiam, czy jej nie wymienić na Sedum Lubię za to jej zapach. To i kwiaty mnie na razie powstrzymują przed jej wymianą.


Właśnie sprawdziłam co to Sedum . No tak rozchodnik jest niezawodny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies