Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Rejzi 19:36, 07 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Tak z przodu się prezentuje. Mam jeszcze jednego rodka. Ten drugi ma mnóstwo gałęzi i nie miałam tyle oporów żeby go pociąć. Bardzo wolno ale wypuszcza nowe listki. Jednak ten jest taki duży i ma mało przyrostu, stąd te obawy. Nie chce go jeszcze bardziej zeszpecić
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Aurelllia 19:24, 08 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Mam pytanie zdejmować już okrywy zimowe z rodków?
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Gardenarium 19:34, 08 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A jakie masz okrywy zimowe na nich? One w zasadzie potrzebują jedynie parawanu przed mroźnym wiatrem. Okryw jako takich się na nich nie robi.

Jeśli masz kopczyki z kory to rozgarniaj, żeby gleba ogrzała się i rozmarzła.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aurelllia 19:52, 08 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Na tych młodziutkich, malutkich miałam białą agrowłókninę owiniętą.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
nesbit 18:23, 03 kwi 2018

Dołączył: 28 mar 2018
Posty: 5
Witam wszystkich ogrodowiskowiczów. Jest to mój pierwszy post na tym forum więc tradycyjnie przepraszam za nieświadomie popełnione błędy. Potrzebuję porady odnośnie moich różaneczników. Zostały posadzone w zeszłym roku. W ziemi przeznaczonej do tychże roślin. Nawożenie nie było stosowane. Pierwszą zimę mamy za sobą, niestety mam wrażenie, że nie wszystko jest w porządku. Pozwole sobie pokazać to obrazowo. Oto pierwszy z tej dwójki:

O ile ten nie wygląda źle, o tyle drugi ma chyba problem:


Powiedzcie mi moi drodzy jakie mogę podjąć kroki żeby im pomóc? Co im dolega, zwłaszcza Goldkrone? Pozwijane brązowe liście z białymi kropeczkami to nie wygląda najlepiej.
Kokesz 22:18, 03 kwi 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mam jeszcze na rodkach osłony przed słońcem zrobione z gałązek świerkowych.
Są ażurowe. Do kiedy powinno się je trzymać, czy tylko w razie mroźnych i słonecznych dni czy jak już ziemia po zimie rozmarznie to je zdjąć?
Czy taka pogoda jak na jutro zapowiadają pow 20 stopni i słońce może je przypalić?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 23:02, 03 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Natychmiast zdejmuj okrywy i rozgrzebuj korę, aby ziemia jak najszybciej rozmarzła. Inaczej grozi różanecznikom susza fizjologiczna. Bo słońce przygrzewa, liście transpirują, a korzenie nie mają jak pobierać wody.

Trzeba rozgrzebać korę, podlać różaneczniki i zdjąć wszelkie okrywy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 04:01, 04 kwi 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Nie mam kory na tej rabacie. Rośliny podlewałam zimą przed mrozami i po również. Położyłam tylko kilka luźnych gałązek świerku na wierzch,żeby je ochronić przed słońcem. Rosną w cieniu drzew ale teraz jak nie ma liści na drzewach to świeci na nie słońce więc dlatego je lekko przysłoniłam, żeby to słońce ich nie przypaliło.
W takim razie zdejmę.
Dziękuję
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mazan 07:50, 04 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Nesbit

Zbyt wysokie pH, musisz obniżyć odczyn podłoża, gdyż pojawiają się objawy niedoboru "kwaśnych" mikroskładników. Najlepszym kolorem dla rodków jest pomarańczowy na tym pehametrze.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Fama 22:52, 09 maj 2018

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Czy ktoś z Was zna tę odmianę? Dopiero zakwitł.
____________________
Ciasny ale własny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies