Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

grazyna 17:37, 12 lut 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
popcarol napisał(a)
Batalia zakończona sukcesem!)


Całe szczęście dziewczynko Ale masz nerwy ! ze stali !
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Mala_Mi 17:48, 12 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Doczytałam... jestem jako tako na bieżąco....... a oszustom nie należy pobłażać... i nieważna kwota, bo złodziej jest złodziej

Za daleko mieszkasz, bo bym ci pocięła te skrzynki z blachy Ja blachę wstawiłam zamiast płytek, bo miało być tymczasowo, by ściana się nie niszczyła..... i tak się już zostało.... ale grządki w skrzynkach blaszanych... one zerdzewieją szybko i co wtedy?
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Magda70 17:55, 12 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
popcarol napisał(a)
Batalia zakończona sukcesem! Baba po moim mailu dot zmiany przypisania czynu karalnego ściganego z kodeksu karnego zareagowała błyskawicznie - zrobiła mi przelew zwrotny "ekspresowy", z innego konta, z innym opisem... wysłałam sfałszowane potwierdzenie przelewu jako kolejny dowód policjantom spod Słupska, pan się ucieszył - zbierają teczkę przeciwko babie... ech...

Szukam innego zamku, Młoda się w końcu prezentu doczeka...

Ciemierniki w Biedro nadal nie przecenione


spod Słupska powiadasz.....hmmm
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
popcorn 18:21, 12 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Grażynko - w piątek się denerwowałam, dzisiaj już mniej. Ale cieszę się że w końcu koniec. Może ktoś się za babę wreszcie weźmie

Aniu
- w zasadzie w końcu ktoś to nazwał po imieniu. Ponieważ korespondowałam z nią mailowo i smsowo głównie, bo telefonu nie odbierała, nie nazwałam jej ani złodziejką ani oszustką, wszelkie obelgi trzymałam za zębami. A jak mi w końcu kasę przelała prawie jej podziękowałam ech...
Ja chcę żeby te skrzynki zardzewiały, wyglądają super! Z nierdzewki też by mogły być, ale to nie te pieniądze... na razie nie wiadomo czy w ogóle będą, podpytałam gościa od cięcia blach mailowo jeszcze raz, nie odzywa się... jutro zadzwonię. Byle nie przerdzewiały na wylot - to się w końcu stanie, ale za ładnych parę lat mam nadzieję dopiero?

Magdo - z Miastka konkretnie. Nie wiem jak to daleko, ale chyba niezbyt? A Ty gdzie mieszkasz?

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
bacowa 18:24, 12 lut 2013


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Karola wkońcu się pogubiłam . to masz te pieniądze czy jeszcze nie ?
Magda70 18:34, 12 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ufff...Miastko to ok 60 km
Ja mam 5 km do Słupska i to z drugiej strony miasta
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
gusiarz 18:51, 12 lut 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Hej Karola - dawno mnie u Ciebie nie było... Aż wstyd.
Mam do Ciebie pytanie w sprawie twojej jabłonki szpalerowej. Mnie ostatnio nachodzi chęć na drzewa szpalerowe i chciałam zapytać jak u Ciebie jabłoń rośnie? Masz jakieś obecne zdjątka?
Ja chciałabym wprawdzie szpaler wyprowadzić od wysokości 1,3 m ale formowanie takie samo jak u Ciebie. Z góry dziekuję za wskazówki
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
popcorn 19:01, 12 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewo - mam, od 15.04

Magdo - to sorki, ale powiat to chyba Słupsk był chociaż

Agnieszko - jaki wstyd! Ja nie ogarniam ogrodowiska już od dawna, a kiedyś w każdym wątku byłam chociaż raz na parę dni... a teraz jest tylko kilka ogrodów Dziewczyn które regularnie - w miarę - odwiedzam... za dużo nas, nie da rady Fotki ostatnie jabłonki robiłam jesienią, wkleję poniżej. W tym roku tylko gałązki przeszkadzające obcinałam (takie które rosły w poprzek), i tyle. Myślę że moja pierwsze gałązki gdzieś na 1,3m właśnie ma? Jak chcesz jutro zmierzę - dzisiaj już ciemno i ziiimno!

____________________
Mój nowy ogródek
gusiarz 20:23, 12 lut 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Karola - suuuper Ci to wyszło . I jabłuszka są piękne. Kurczę, bardzo mi się to podoba. Wiesz, ja myślę o prowadzeniu tak roślin w mojej rabacie podwyższonej - przy murze. Szukam drzewek niezbyt wysokich - a najlepiej szczepionych na pniu, np. śliwy wiśniowej, klonu lub czegoś podobnego. Szpaler puszczę ponad murem, a na wysokość muru byłby goły pień. Szukam czegoś, co nie rośnie jak szalone, bym nie musiała ciąć przez cały sezon jak wariat, jak trzeba by ciąć np. grab.

Twoje drzewko jest naprawdę świetne. Biorę za przykład

Edit:

For you - w sprawie formowania
espalier
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
popcorn 20:32, 12 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Agnieszko,
bardzo Ci dziękuję! To nie było nic trudnego, naprawdę. W tym roku chciałabym kupić sobie jabłonkę kolumnową odmiany balerina i hodować w donicy - też to wcale ciąć nie trzeba. I może jedną normalną w donicy na szpalerową, a potem dam Mamie albo Teściowej? Zobaczymy

Jabłonkę trzeba ciąć 1-2 razy w roku, więc nie tak źle. Ta jest szczepiona na karłowej lub półkarłowej podkładce - M26 lub M9 (nigdy nie wiem, bo mam 2 jabłonki, jedną na jednej podkładce, drugą na drugiej, a zapomniałam już która na której).

Pomysł z Twoją rabatą super!! Co do gatunków nadających się na taki szpaler spytaj Danusię najlepiej. Z ozdobnych to nie wiem, a z owocujących morela, brzoskwinia lub śliwa byłyby super - ale te rosną jak szalone...

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies