Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

makadamia 13:03, 23 sie 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Iwk4 napisał(a)
Dziewczyny, czy wy mieszacie teraz temat dwóch wątków? Bo się zgubiłam. Mam tylko telefon do wieczora, jesli mi przez was nie padnie
Więc o co chodzi z tym bzem i i falistyczmym akcentem? Prościej proszę i o rabacie Hani


Tak, mieszamy, za co bardzo przepraszam

bukszpan, wycinanie lilaków i lipy to z mojego podwórka
natomiast bez golden tower dotyczy rabatki Hani - zaproponowałam go pod ścianę i Toszka ma fallusowe skojarzenia
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Iwk4 13:06, 23 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ja jestem za bzem. Ale ja bym dała nie na środku. Moze przed pierwszym oknem?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:07, 23 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
I jakoś te miskanty tu ułożyć jeszcze. Może jakoś po skosie rabaty? Albo w trójkąt?
____________________
Ogródek Iwony II
Kasia_CS 13:38, 23 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Szalone projektantki pozytywnie zakręcone Muszę obadać ten bez, bo mnie brakuje wysokich akcentów, ale ja to mam i tak misz masz.. co nie zaszkodzi sprawdzić, jak on wygląda
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
HannaR 17:23, 23 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ojej, co tu się dzieje! Idę czytać.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 17:50, 23 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Iwk4 napisał(a)
Część Haniu. Przybieglam zaszczycona twoim zaproszeniem.
Wszystko przeczytałam, zachwyciłam się garażową i juz zaznaczam wątek, co Cię nie zgubię.


Witaj Iwonko u mnie. Troszkę się bałam, czy nie narzuciłam się za bardzo, bo ja z natury ta raczej nieśmiała jestem.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 18:25, 23 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Wszystko przeczytałam dwa razy, poszłam coś zjeść i doszłam do wniosku, że to był dobry ruch mojej strony zaprosić Iwonkę.

Po pierwsze primo:
Od razu spodobała mi się wizualizacja:



Tak więc legł w gruzach pomysł na minimalistyczne nasadzanie po prawej stronie, który pielęgnowałam w sobie z uporem maniaka.

Po drugie primo:
Żywa dyskusja, która się wywiązała z pewnością zaowocuje na wiosnę nowymi nasadzeniami, co położy kres mojej 3 letniej męce nad tą rabatą.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Toszka 18:30, 23 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
no to co teraz planujemy?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
HannaR 18:48, 23 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Dziękuję wszystkim za pomysły i uwagi!
Oto co na chwilę obecną sobie myślę:

Bez pokochałam od pierwszego wejrzenia. Ma śliczny kolor, który pięknie prezentowałby na szaroniebieskim tle domu.

Wolę drugą wersję, choć zastanawiam się czy nie zamienić kuli z bzem miejscami.


Mam 4 kule cisowe na rabacie garażowej, które na tyle urosły, że trzeba je na wiosnę przesadzić, bo zaczynają się stykać ze sobą. Jest więc gdzie. Mam też inne ciski, które kulkuję, więc mogę jeszcze dołożyć. Bergenie, funkie i runiankę mam. 2-3 miskanty zostawię na tej rabacie. Limki przesadzę z innego miejsca. Tam rosną niemrawo - mają małe kwiatostany. Może tu im się bardziej spodoba.


____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 19:01, 23 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Carexy variegaty też mogę plamami tu zostawić. Mam też dużo ID, ale może nie mieszać jednych z drugimi.

Teraz tylko muszę wymyślić, gdzie przesadzić te cisy. Jest ich 18 szt. dużych i 12 szt. małych. Ale to już temat na inną dyskusję..... .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies