Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

ANKAg 10:31, 23 wrz 2018

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Hej!
Wpadłam się przywitać. Dziekuje za odwiedziny i wsparcie ducha walki nie poddajemy sie... przesadzamy, dosadzamy i dzielimy

Widze ze zmiany w ogrodzie po wplywem ogrodowiska nie tylko mnie dopadly... gratuluje efektownej zmiany rabaty pod oknem w szczegolnosci!!
pozdrawiam :-*
____________________
sama juz nie dam rady
HannaR 17:38, 11 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
U mnie jesień...

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 17:41, 11 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Nowy nabytek: pamiątka z urlopu w Rumunii.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 17:44, 11 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Nie gra mi to co jest na wprost okna z tym co jest po prawej stronie. Będzie przesadzanie, tylko co - gdzie? Chyba postawię na rozplenice, a zawilce zmienią miejsce. Tylko gdzie je dać???

Tam gdzie jest wycięty kwadrat w trawniku będzie na wiosnę nowa rabatka.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Kasia_CS 18:20, 11 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
HannaR napisał(a)
Nie gra mi to co jest na wprost okna z tym co jest po prawej stronie. Będzie przesadzanie, tylko co - gdzie? Chyba postawię na rozplenice, a zawilce zmienią miejsce. Tylko gdzie je dać???

Tam gdzie jest wycięty kwadrat w trawniku będzie na wiosnę nowa rabatka.



Przypomnij co tam rośnie poza zawilcami, bo z daleka słabo widać Albo frontowe zdjęcie z bliska by się przydało - nie mówię, że mnie, bo ze mne żadna planistka

A nowe rabatki to to, co tygryski lubią najbardziej ja też już przygotowałam miejscówkę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
HannaR 19:35, 11 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Sama rabata podoba mi się, choć chyba wolałabym zawilce w większym skupieniu w jednym miejscu.

Z bliska wygląda to tak:
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 19:44, 11 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ale nie pasuje to do części ogrodu po prawej stronie - wyglądając przez okno:





W tej chwili jest tam różowo od kwiatostanów rozplenic i hortensji.



____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 19:49, 11 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Zastanawiam się, czy nie przesadzić zawilców i dać tam rozplenice. Nabyłam Hamelny. I wsadziłam do przechowalnika miesiąc temu, a potem na Ogrodowisku zrobiło się głośno, że trawy przesadza się na wiosnę. Wprawdzie nie były przesadzane, tylko wsadzane więc mam nadzieję, że odbiją. Będą pasować zamiast zawilców? Tyle, że wtedy na rabacie na wprost okna zostałyby tylko bukszpany (zagrożone ćmą) i trawy.

No i co z zawilcami?



____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Toszka 20:26, 11 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
HannaR napisał(a)
Sama rabata podoba mi się, choć chyba wolałabym zawilce w większym skupieniu w jednym miejscu.

Z bliska wygląda to tak:


A gdyby ławeczkę dać do przodu. Za jej plecami hortki. Miskanty mogą zostać, ale przy przesunięciu ławki w przód będą z tyłu i nie będa wchodzić w oczy osobie siedzącej...bo, że będa za dwa lata to nie mam wątpliwości.

Albo jeszcze inaczej. Ustawić ławkę po lewej stronie przodem do ogrodu...no, chyba, że widok z ławki na okna jest zacny

Przy tej konfiguracji buksów posadzenie rozplenicy może źle się skończyć dla bukszpanów.
Wszystko powyższe to moje głośne przemyslenia...trzeba będzie pokombinować
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
HannaR 21:20, 11 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
A coś takiego to nie będzie za dużo szczęścia na raz?



Ławeczka out.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies