Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

HannaR 16:44, 22 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
sarenka napisał(a)
Hanoi, na drzewach się nie znam, ale chciałam zapytać o te trawy kwitnące- jak się nazywają?


Jeśli masz na myśli miskanty, to były one kupione jako gracki, ale nie są to gracki, bo kwitną już 3 miesiące. Podejrzewam, że to kleine fontane - porównując je ze zdjęciami w necie.

Jeśli masz na myśli rozplenice, to nie wiem co to za jedne, bo dostałam z ogródka siostry, a ona ma je od wieków.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
sarenka 17:56, 22 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
HannaR napisał(a)


Jeśli masz na myśli miskanty, to były one kupione jako gracki, ale nie są to gracki, bo kwitną już 3 miesiące. Podejrzewam, że to kleine fontane - porównując je ze zdjęciami w necie.

Jeśli masz na myśli rozplenice, to nie wiem co to za jedne, bo dostałam z ogródka siostry, a ona ma je od wieków.
dziękuję Ci Haniu. Jestem coraz bardziej skłonna na posadzenie właśnie tego Miskanta

I przepraszam za te Hanoi- słownik zmienił ;/ miało być Haniu
____________________
Magda W samym sloncu
HannaR 19:41, 22 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Nie ma sprawy . Też często wysyłam wiadomości zanim zauważę, że słownik zmienił słowo.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Iwk4 19:39, 21 sty 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Haniu, projekt u Polinki zrobiłaś świetny. Masz fajne wyczucie. Szkoda, ze nie mam miejsca. Złapałam się na tym, ze mam za dużo hortensji Wymieniłabym je na taką rabatę. No, ale na razie zostaje to, co jest. Nie mam sumienia zmieniać upodobań co dwa, trzy lata.
Ale moje gusta idą w kierunku traw. Coraz więcej traw.
____________________
Ogródek Iwony II
Brzozowadzie... 22:29, 21 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Haniu, ja przywędrowałam do Ciebie właśnie za tym fajnym pomysłem u Polinki. I wsiąkłam Przeczytałam całość jednym tchem. No pięknie Pani ma! Zostaję
P.S. Zapisuję się do grona fanów garażowej.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
DorKa 08:06, 22 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
I jak masz już ostateczną wersję rabaty z ławeczką ? Kibicuję, na pewno powstanie coś pięknego
____________________
Dorka Zakręcony ogród
HannaR 11:57, 22 sty 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Iwk4 napisał(a)
Haniu, projekt u Polinki zrobiłaś świetny. Masz fajne wyczucie. Szkoda, ze nie mam miejsca. Złapałam się na tym, ze mam za dużo hortensji Wymieniłabym je na taką rabatę. No, ale na razie zostaje to, co jest. Nie mam sumienia zmieniać upodobań co dwa, trzy lata.
Ale moje gusta idą w kierunku traw. Coraz więcej traw.


Dzięki Iwonko za pochwałę, jakże cenną z Twoich ust.

Może nie szalej już z rewolucjami, tylko od czasu do czasu dodaj tu i tam jakąś trawę.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 12:01, 22 sty 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Witaj Haniu, ja przywędrowałam do Ciebie właśnie za tym fajnym pomysłem u Polinki. I wsiąkłam Przeczytałam całość jednym tchem. No pięknie Pani ma! Zostaję
P.S. Zapisuję się do grona fanów garażowej.


Witaj u mnie.
Dziękuję za pochwały. Pomalutku mój ogródeczek zaczyna wyglądać. Na wiosnę ostatnie roboty budowlane - będzie nowy podjazd i ścieżki. Wreszcie! Potem wykańczanie ogrodu, czyli coś co króliki lubią najbardziej.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 12:04, 22 sty 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
DorKa napisał(a)
I jak masz już ostateczną wersję rabaty z ławeczką ? Kibicuję, na pewno powstanie coś pięknego


Planuję w miejsce kuli na pniu dać magnolię, którą trzeba przesadzić w bardziej słoneczne miejsce. Zastanawiam się, czy ją przesadzić po kwitnieniu (jeśli w ogóle zakwitnie) czy po. Poza tym tylko niewielkie korekty. Ławkę dam do przodu, a w jej plecy miskanty.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Anitka 23:56, 22 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
HannaR napisał(a)



Iwonko, czytałam u Szuemusi, to co pisałaś w 2015 roku, że gromadzisz zdjęcia ogrodu w podziale na lata i miesiące. No jesteś chyba jeszcze bardziej zakręcona niż ja .



To ja już zakręcona podwójnie jestem, bo dzielę jeszcze miesiące na tygodnie

Miskanty za ławeczką fajnie będą wyglądać, bo teraz ławeczka taka "goła". I jest jeszcze plus tego rozwiązania, że jak powiążesz miskanty to będziesz mogła przez długi czas w ciągu roku swoje ogrodzenie podziwiać, bo czytam, że nie chcesz go zasłaniać.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies