Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

Anda 14:35, 12 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Witam się u Ciebie

Pomysły Toszki i Ewy bardzo fajne.
Dorzuce jeszcze mój Może wpasowała by się tam hortensja na pniu? Ławeczka do przodu, za ławką miskanty. Hortka na pniu z boku ławki, a obok niej, już prawie rzy grillu miskant.
Zawilce zgrupowane z drugiej strony ławki.

Do tej bocznej rabaty z hortensjami dosadziłabym zawilce. Wtedy wszystko byłoby spójne.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 14:46, 12 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)
Witam się u Ciebie

Pomysły Toszki i Ewy bardzo fajne.
Dorzuce jeszcze mój Może wpasowała by się tam hortensja na pniu? Ławeczka do przodu, za ławką miskanty. Hortka na pniu z boku ławki, a obok niej, już prawie rzy grillu miskant.
Zawilce zgrupowane z drugiej strony ławki.

Do tej bocznej rabaty z hortensjami dosadziłabym zawilce. Wtedy wszystko byłoby spójne.


I wszystko jasne, moim zdaniem pomysł idealny! Nic dodac, nic ując
____________________
eVka 14:48, 12 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
HannaR napisał(a)
A coś takiego to nie będzie za dużo szczęścia na raz?



Ławeczka out.

a tu mi te przedłużone poza rabatkę obwódki cisowe nie leżą. Sama koncepcja rabat super, ale nie przedłużałabym cisów.
____________________
HannaR 15:30, 12 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Anda napisał(a)
Witam się u Ciebie

Pomysły Toszki i Ewy bardzo fajne.
Dorzuce jeszcze mój Może wpasowała by się tam hortensja na pniu? Ławeczka do przodu, za ławką miskanty. Hortka na pniu z boku ławki, a obok niej, już prawie rzy grillu miskant.
Zawilce zgrupowane z drugiej strony ławki.

Do tej bocznej rabaty z hortensjami dosadziłabym zawilce. Wtedy wszystko byłoby spójne.



Witaj Ewo,
Często czytam Twoje porady u innych ogrodomianiaków. Dziękuję, że pochyliłaś się nad moim ogródkiem. Piękna wizualizacja .

Ze wszystkich sugestii wynika, że na rabacie na wprost okna powinny znaleźć się hortenje i miskanty (ale te kwitnące). Może faktycznie dwa lewe zawilce przerzucę na rabatę po prawej stronie okna. Lubie jak ogród jest spójny, a nie jedna rabata od Annasza druga od Kajfasza.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 15:33, 12 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
A czy można dorzucić tam to drzewo, a hortensję dać zwykłą? Jak wszyscy zgodnie powiedzą NIE, to dam sobie spokój z drzewem.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Anda 16:29, 12 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Jeśli drzewo to bez hortensji. To musiałoby być jakieś tycie drzewko. Nie masz tam tak dużo miejsca. Pomyśl o drzewie po 10-ciu latach Na rabacie z hortensjami masz drzewko wielopniowe. Taka powtórka to już byłoby za dużo wg mnie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
HannaR 07:20, 13 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Właśnie o wielopniowym myślałam, a nawet o lilaku - jaki jest po prawej stronie. (Tak naprawdę to na wprost tego miejsca - czyli po przekątnej w stosunku do istniejącego lilaka) jest też nowy mały lilak podsadzony molinią variegata.

A magnolia golden star? No mam taką do przesadzenia, bo rośnie w jeszcze większym cieniu i nie wiem co z nią zrobić. Nie pasowałaby tam?

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
szemusia 19:21, 21 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
A może jakieś drzewo kolumnowe... Ja za bardzo nie znam się na projektowaniu, ale tak mi się skojarzyło - z liniami prostymi i brakiem miejsca Tylko nie wiem, czy byłoby wtedy spójne z resztą ogrodu...
Wielopniowe piękne, ale zajmie pół rabatki...

CIągle zachwycam się Twoją wjazdową
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
HannaR 20:57, 21 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Kolumnowe- to jest jakiś pomysł, ale też zastanawiam się, czy byłoby spójnie.

Korci mnie też ta magnolia gold star. Przeczytałam, że ma wyprostowany pokrój i dorasta do 3 m. Stanowisko słoneczne lub półcieniste - tam takie by miała. Mam o czym myśleć przez zimę.

Rabatka wjazdowa cały czas dobrze wygląda. Na wiosnę spróbuję ją powielić po drugiej stronie wjazdu i zobaczymy, co z tego wyjdzie.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
sarenka 21:35, 21 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hanoi, na drzewach się nie znam, ale chciałam zapytać o te trawy kwitnące- jak się nazywają?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies