Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

Toszka 22:21, 11 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Że niby drzewo?
Mnie razi ten po całosci odsłoniety płot. trochę bym go upstrokaciła kwieciem....czy odwiedzałaś ogród Tess?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MalgosiaW 08:22, 12 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
HannaR napisał(a)
U mnie jesień...
Piękna jesień. A ja właśnie takich zawilców szukam

Podpinam się pod Toszkę, znowu Hortensje mi tam pasują. Ławeczka zdecydowanie z przodu. Na zdjęciu wyżej z lewej to jest jakieś drzewo?
HannaR 11:27, 12 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
No tak kombinuję, żeby dać z lewej strony coś wyższego, ale nie za wysokiego. Może też lilaka jak jest po lewej stronie, jako drzewo wielopniowe. A przed nim i z boku hortensje pomiędzy bukszpanami (puki są).
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 11:36, 12 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Toszka napisał(a)

Mnie razi ten po całosci odsłoniety płot. trochę bym go upstrokaciła kwieciem....

czy odwiedzałaś ogród Tess?



Mój przepiękny, odnowiony, antracytowy płot! Ja się nie mogę na niego napatrzeć i nadziwić jak śliczny on teraz . Ale ok, trzeba go przesłonić, zwłaszcza z lewej strony.

Oczywiście że odwiedziłam ogród Tess, nawet podziwiałam oficjalnie i jawnie śliczne pomieszczenie ze stołem i krzesłami i śledziłam dyskusję w sprawie koloru kredensu.
To mam pobuszować po ogrodzie Tess w poszukiwaniu natchnienia? Nie ma problemu.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 11:39, 12 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Małgosiu, prawda, że przepiękne te zawilce? Chciałabym je przenieść gdzieś, gdzie też się będą dobrze czuły i zabłysną całą swoją urodą. Dlaczego ja mam taki mały ogród, się pytam?!
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Toszka 11:42, 12 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak, buszuj u Tess, bo czuję, że znajdziesz natchnienie. Nie wiem dlaczego, ale jestem przeświadczona, że ten styl jest ci bliski. Ogród Tess jest maleńki (to co pokazywane). Druga, nowa część jest w aranżacji i jeszcze nie prezentowana
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
HannaR 11:57, 12 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Czy w tym lewym rogu dobrze by się czuła magnolia golden star? Bo mam do przesadzenia z jeszcze bardziej cienistego miejsca.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
eVka 14:03, 12 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zawilce posadziłabym wszystkie razem, żeby stworzyły biały łan zawilcowy, ławeczke albo do przodu (na pewno nie pod płotem) albo out. Pomysł Toszki jest dobry, hortki+miskanty to idealny duet. Jako, że mam zamiłowanie do ogrodów symetrycznych (taka fobia) to ujednoliciłabym nasadzenia dając np. z przodu jakaś opaskę z niskich traw lub żurawek etc. może hakonki lub red barony (oczywiście w opcji bez ławeczki). Buksy są boskie, takie kolosy
Te leżące prostopadłościany zielone to obwódki buksowe?
____________________
HannaR 14:17, 12 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Dzięki Ewa, że wpadłaś.
A z drzewem po lewo nie dobrze?
Zawilce przeniosę (nie wiem gdzie).
Z miskantami tam jest tak, że dwa po lewo to gracki (teraz zaczynają kwitnąć), a jeden po prawej kwitnie już dawno. Dlatego po lewej stronie brakuje mi wysokości.
Buksy dziękują. Od marca dostaną wsparcie lepinoxowe.
Leżące prostopadłościany to obwódki cisowe. Buksów więcej nie będzie.






____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 14:18, 12 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Też lubię ogrody symetryczne, ale jakoś mi nie wychodzą.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies