Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

HannaR 13:46, 07 cze 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 13:48, 07 cze 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Kamcia 03:53, 08 cze 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Na pewno gdzies znajdziesz miejsce. Tylko dobrze przemyśl bo one nie lubia przesadzania.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
HannaR 11:27, 08 cze 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Właśnie. I lubię słońce, a u mnie w słonecznych miejscach już zajęte . Ale jedną peonię MUSZĘ gdzieś wcisnąć.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
eVka 14:05, 28 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Hankaaaa, widziałam Cię na O. pokazuj fotki!!!
____________________
waldek727 14:53, 28 sie 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
HannaR napisał(a)


Najwięcej było ogrodów naśladujących naturę. Te można tylko podziwiać. Ja jednak wolałabym ogrody pokazowe, które byłoby można choć w części przenieść na nasze "podwórka".


Cztery, pięć lat temu wskazywałem na ,,Ogrodowisku" razem z Danusią trendy na przyszłość jakie zawitają w ogrodach. Napisaliśmy mnóstwo postów w czasie gdy ogrodów naturalnych było jak na lekarstwo. Danusia poszła za ciosem i stworzyła (tworzy) piękny prawdziwy i przyjazny człowiekowi ogród. Większość osób na ,,Ogrodowisku" dalej bawi się w żwirek, kostkę brukową i nasadzenia pod sznurek. Takie sztuczności na całe szczęście przechodzą już do lamusa i zapewne w niedługim czasie nasze ogrody będą znowu przypominać oazę zieleni.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
HannaR 16:56, 28 sie 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witaj Waldku u mnie.

Pozwól, że nie zgodzę się z Tobą. Choć uwielbiam ogrody w różnych stylach, w stylu Pieta Oudolfa również, jednak uważam, że nie do każdego domu/działki pasują ogrody naśladujące naturę. Posiadam niewielki ogródek przy małym domku typu "kostka". Gdybym spróbowała posiać wokół niego łąkę wyglądałoby to sztucznie. Tak samo jak nie lubię sztucznie tworzonych oczek wodnych, choć oczko w stylu Oli Leon uwielbiam. Lubię też proste linie i uważam, że pasują one do mojego domku dużo bardziej niż fale/łuki. Żwirek mam na maciupkim skrawku przy ściance, kostką wyłożyłam taras pod wiatą i placyk pod stół i krzesła. Lubię jak można usiąść w kilku miejscach ogrodu i podziwiać go z kilku stron. Meble ogrodowe ustawione na trawie sprawiają kłopot przy koszeniu, a i trawnik w tym miejscu cierpi. Rabaty sukcesywnie wypełniam roślinami i z każdym rokiem będzie więcej kwiatów.

W ogrodach z prostymi liniami i kostką również może być mnóstwo natury.

https://www.theenglishgarden.co.uk/news-and-events/news/a_fitting_tribute_1_3609516/

http://d2ybq9unw89ve4.cloudfront.net/gardening/chelseaflowershow/9274727/Chelsea-Flower-Show-2012-the-16-show-gardens.html?frame=2225606&amgpage=1

http://hlplantcentre.co.uk/adam-frost-homebase-garden-rhs-chelsea-urban-retreat-contemporary-2015/

https://blog.lisacoxdesigns.co.uk/tag/chelsea-flower-show-2012/

Właśnie takich projektów brakowała mi na Chelsea.

Danusia stworzyła piękny ogród na olbrzymiej działce. Jednak i tam są linie proste. Pierwszy ogród Danusi jest w całkiem innym stylu - pasującym do wielkości działki, warunków i domu.

Moim zdaniem każdy powinien tworzyć ogród taki jaki mu w duszy gra, byle zdrowo rosło w nim dużo roślin. Problemem jest nie styl ogrodu, ale to, że mało osób w ogóle tworzy ogród i interesuje się ogrodnictwem, choć mają przydomowe ogrody. W moim miasteczku (po sąsiedzku z Panem, proszę Pana ) nie ma na czym oka zawiesić.











____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 17:16, 28 sie 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
effka napisał(a)
Hankaaaa, widziałam Cię na O. pokazuj fotki!!!


Ewa, specjalnie dla Ciebie i dla Waldka .



____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 17:17, 28 sie 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 17:19, 28 sie 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies