Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

Agi2006 10:12, 26 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824





Ja to widzę oczami wyobraźni! Będzie mega! A przede wszystkim niestandardowo.Ta rabata będzie przykładem ze czasem warto kilka razy podchodzić do tematu. Pinem juz jestem zachwycona.a najpóźniej za 3 lata będziemy piały nad Twoja rabatą.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
HannaR 10:18, 26 kwi 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ale ciągle brakowało mi tam piętra. Niedaleko stoi wysoki blok i chciałam go czymś zasłonić. Na wiosnę kupiłam 2 świdośliwy.

Zdecydowałam się na bardziej minimalistyczne nasadzenia i zabrałam stamtąd hosty, jarzmianki i rozchodniki. Mają zostać kostki z bukszpana i hakone.

Zostało wysypanie kory

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 10:23, 26 kwi 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
jolanka napisał(a)
Oooo, ale zmiana.
Inspirki świetne. Nawet się nie obejrzysz a cisy zaczną rosnąć


Zmiana duża, ale efektu żadnego puki co . Żyję nadzieją, że będzie lepiej za 2-3 lata.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 10:27, 26 kwi 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Agi2006 napisał(a)


Ja to widzę oczami wyobraźni! Będzie mega! A przede wszystkim niestandardowo.Ta rabata będzie przykładem ze czasem warto kilka razy podchodzić do tematu. Pinem juz jestem zachwycona.a najpóźniej za 3 lata będziemy piały nad Twoja rabatą.


Tak myślałam, że Tobie będzie się podobać. Ja też lubię minimalistycznie. Ale co zrobić, jak lubię też maksymalistycznie?
Staram się to jakoś pogodzić.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 10:45, 26 kwi 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Przerabiam też trzecią rabatę - od północy. Poprzednio rośliny rosły tam w rzędach, ale rzędy jakoś mi nie wychodzą.
Było:

Jest:


Przesadziłam tu hosty, jarzmianki, bergenie, ML. Jest jeszcze miejsce na dokupienie innych bylin.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 10:49, 26 kwi 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Reszta ogrodu przeszła tylko drobne poprawki.
Na wiosnę przycięłam radykalnie olbrzymią tuję. Zrobiło się miejsce, więc musiałam uzupełnić:


Na rabacie pod płotem bez większych zmian. Magnolia ma dwa kwiatki. W miejsce zawilców pojawiły się rozchodniki. Zawilce wyjechały, bo posadziłam świdośliwy.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 10:51, 26 kwi 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446


Z lewej strony ścianki pojawiła się Kruszyna - polecona mi przez Kasię - Mrokasię. Dzięki Kasia za pomysł!

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 10:53, 26 kwi 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
No i mój nowy warzywnik. Jeszcze dużo mu brakuje.


Co dać na ścieżkach: żwirek czy korę?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Agi2006 10:59, 26 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
HAnia z każdą pokazana przez Ciebie zmianą coraz bardziej mi się podoba! !! I podoba mi się konsekwencja kolorystyczna.Rozumiem że walczysz z chciejstwami .Ale wychodzi Ci to o wiele lepiej niż mi.Gratuluję poczynań i pięknego ogrodu teraz i w przyszłości. Kawał pracy wykonałas.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
HannaR 11:04, 26 kwi 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Agi2006 napisał(a)
HAnia z każdą pokazana przez Ciebie zmianą coraz bardziej mi się podoba! !! I podoba mi się konsekwencja kolorystyczna.Rozumiem że walczysz z chciejstwami .Ale wychodzi Ci to o wiele lepiej niż mi.Gratuluję poczynań i pięknego ogrodu teraz i w przyszłości. Kawał pracy wykonałas.


Dzięki! Jeśli chodzi o kolorystykę, ostatecznie będzie fioletowo - limonkowa. Ale dominować będą odcienie zieleni.

Wykonałam mega dużo pracy. Jestem styrana!
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies