Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

elzbietaszer... 14:52, 06 lut 2020

Dołączył: 28 sie 2019
Posty: 124
effka napisał(a)

Haniu, jak fajnie że pokazujesz nam swój ogród, bo jest wart podziwiania! Już to pisałam ale powtórzę, niesamowita metamorfoza! Lekko, naturalnie a jednocześnie elegancko! Masz nosa ogrodowego

Powiedz mi, co to za roślinka z dużymi liśćmi na pierwszej fotce, czyżby zawilce?

Widzę, że masz chyba turzycę palmową? Fajna jest, polecasz? Od jakiegoś czasu myślę o niej.


Witaj Haniu ,pospacerowałam po twoim ogrodzie i to jest to co chciałabym zrobic u siebie -prosto i estetycznie
ja dopiero zaczynam zmiany szkielet juz mam dzieki pomocy Danusi -reszte zrobie podglądając twoje rabatki -jezeli pozwolisz
____________________
Ela Pomoc emerytce przy metamorfozie
Pszczelarnia 14:56, 06 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
O tym drzewu przy domu. Bez sambucus nigra 'Eva' (może być 'Blach Tower') albo świdośliwa ale 'Obelisk'. W Twoim ogrodzie przy bzach, kalinach (widziałam, widziałam) kolejna świdośliwa nie zawadzi.

Dąb ciut za wielki.


Albo taki grabik Frans Fontaine - ten jest w sam raz. Ładnie trzyma się po cięciu od młodości.


Albo cis Wojtek, może nawet David (jak z żółtym) i gdzieś jeszcze dołożyć taką kolumnę - jak lubisz.


I chyba obejrzałam wszystko, czekam na nowy sezon razem z Tobą.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
HannaR 20:07, 06 lut 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Pszczelarnia napisał(a)
Wróciłam, bo obejrzałam i poczytałam. Masz niesamowicie dobrze i pięknie skomponowany ogród. Podział przestrzeni, delikatna kreska w ramach. Zielono i miękko. Widać zamysł Właścicielki.
Jesteś bardzo utalentowana.
EDIT: jaką piwonię posadziłaś i gdzie? Żółtą?



Ewa, bardzo dziękuję za pochwały. Uwielbiam oglądać ogrody, planować i pracować w ogrodzie. Po obejrzeniu miliona zdjęć ogrodów skopiowałam to mi się podoba i wkleiłam do mojego ogródka. Ot i cała tajemnica mojego "talentu" .

Piwonie nabyłam dwie: żółtą i białą z żółtym środkiem. Nazwy mnie się nie trzymają, a etykietki wyrzuciłam. Jedną posadziłam przy ściance, drugą na rabacie przy bramie, ale ta druga nie wiem czy tam zostanie, bo na tej rabacie postanowiłam zostawić tylko bukszpanowe prostopadłościany i hakone aureolę. A jako wyższe piętro dać 2-3 świdośliwy lamarckie.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 20:11, 06 lut 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
elzbietaszermanowicz napisał(a)


Witaj Haniu ,pospacerowałam po twoim ogrodzie i to jest to co chciałabym zrobic u siebie -prosto i estetycznie
ja dopiero zaczynam zmiany szkielet juz mam dzieki pomocy Danusi -reszte zrobie podglądając twoje rabatki -jezeli pozwolisz


Witaj Elu,
Widziałam, że u Ciebie Danusia projektuje, więc się nie wtrącałam. Oczywiście zapraszam do podglądania. Inspiracji na Ogrodowisku i nie tylko jest wiele. Najważniejsze, to odkryć co się najbardziej podoba i iść w tym kierunku.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 20:22, 06 lut 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Pszczelarnia napisał(a)
O tym drzewu przy domu. Bez sambucus nigra 'Eva' (może być 'Blach Tower') albo świdośliwa ale 'Obelisk'. W Twoim ogrodzie przy bzach, kalinach (widziałam, widziałam) kolejna świdośliwa nie zawadzi.
Dąb ciut za wielki.
Albo taki grabik Frans Fontaine - ten jest w sam raz. Ładnie trzyma się po cięciu od młodości.

Albo cis Wojtek, może nawet David (jak z żółtym) i gdzieś jeszcze dołożyć taką kolumnę - jak lubisz.

Wszystko oblukałam. Dzięki za propozycje!
Sambucusy fajne, ale u mnie nie ma nic z czerwonymi liśćmi - oprócz pęcherznicy w ogrodzie warzywnym, który jest za płotem, więc nie chcę dodawać takiego mocnego akcentu kolorystycznego.
Świdośliwa Obelisk - teraz będę się zastanawiać, która lepsze - ona czy kryszyna. Będę czytać w necie.
Grab FF - wcześniej myślałam o nim, ale nie zrezygnowałam z powodu konieczności ciągłego cięcia na dużej wysokości.
Cis wojtek, bardzo przystojny, ale chyba trochę za chudy w to miejsce. Choć po paru latach może by zmężniał. Do zastanowienia. Dzięki!
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 20:29, 06 lut 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Warzywnik dopiero się tworzy. A powstaje w części, która do tej pory służyła jako przechowalnik.

A to moje natchnienie:
https://rosebanklandscaping.co.uk/portfolio/large-kitchen-garden/
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Helen 20:37, 06 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Piękne inspiracje
____________________
Helen - Hortensjowo
Brzozowadzie... 20:58, 06 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Haniu, przyszlam, żeby powiedzieć, że jestem pod wrażeniem Twoich rysunków u Asi. Niewielkie zmiany, a mogą dać tak wiele. Podziwiam! Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
HannaR 21:16, 06 lut 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Helen napisał(a)
Piękne inspiracje

Prawda?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
makadamia 21:19, 06 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
HannaR napisał(a)
Dzięki Asiu.
Rysunki przysyłałam, bo wiedziałam, że jesteś silna babka i nie przejmiesz się za bardzo moimi pomysłami


Hmm, ja zwykle rysuję właśnie po to, żeby ktoś się przejął

Żartuję oczywiście. Doskonale rozumiem Twoją intencję

Bardzo żałuję, że nie mogę ich wykorzystać, bo to świetne pomysły, ale idę w tym ogrodzie w innym kierunku i za daleko zaszłam, żeby się cofnąć.

Ale nie tracę nadziei, że będę jeszcze kiedyś miała jakiś inny ogród i wtedy będę celować dokładnie w takie klimaty
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies