Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

Gabriela 15:00, 30 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Basiaw napisał(a)
Póki co dwa obrazki sprzed domu, kącik na kawę pod kuchennym oknem i moje petunie wyhodowane z nasion.



Wyszło Ci tutaj cudowne, klimatyczne miejsce.
Dopiero teraz przejrzałam Twój cały wątek, podziwiałam szklarenkę, bo duużo ładniejsza od mojej. Uprawianie warzyw to teraz prawdziwy ewenement, witaj w klubie! Ja też nie wyobrażam sobie lata bez własnych pomidorów i ogórków, bo odkąd jestem na świecie, one zawsze były blisko, do zerwania.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Basiaw 16:10, 30 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Gabrysie mnie odwiedziły, jak miło

Żaby są bardzo pożyteczne, wcinają ślimaki i inne paskudztwa, moja ropucha zagryzała też mrówkami, widziałam

Gabrysiu, ja też z tych, co to bez swoich warzyw nie wyobrażają sobie kuchni, szklarnia była obowiązkowa. W "służbowym" ogródku mielismy tunel foliowy, ale na swoim postanowiliśmy postawić porządną szklarnię, znaleźliśmy ten model, przyjechał do nas spod Warszawy, w elementach, mąż skręcał z moją pomocą (jak mu trzeciej i czwartej ręki brakowało
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 20:01, 30 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Taka nam już jesień nastała, że dziś, żeby popracować w ogrodzie wciągnęłam na plecy sweter, na to polar i jeszcze zrobiłam inaugurację kubka termicznego w jadowitym kolorku


Dobrze, że są kwiaty o takim ciepłym odcieniu zółci jak słoneczniczki czy rudbekie, nawet, gdy wiatr wieje tak, że mojej brzozie- wariatce gałązki plącze, to jakos się radośniej robi.


A w wejściu do szklarni usadowił się taki pająk, chyba bliski krewny osy (sądząc po kolorach
____________________
Nasz mały, zielony świat
marzena 20:23, 30 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
ropucha szara, tygrzyk paskowany - odwiedzają Cię różne zwierzęta...
obydwa gatunki pod ochroną, ropucha bardzo pożyteczna w ogrodzie, ale z tygrzykiem lepiej uważać- jego ukąszenie jest dość jadowite...
słoneczne rudbekie i ostry róż surfinii, ładnie
____________________
marzena O....!
Sebek 20:59, 30 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kwiatki masz piękne, u mnie dziś było nawet ciepło - w krótkich spodniach i koszulce wszystko robiłem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nika 21:05, 30 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Kubek termiczny Basiu to jest to! Ze też ja wcześniej na to nie wpadłam A kolorek jak znalazł na szare i zimne dni, od razu robi się cieplej
A ten pająk...wrrrr... boje się pająków, a ten jest jak dla mnie przerażający!
I w ogóle widzę że niezłe tam u siebie zoo masz, hihihi
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
marzena 21:07, 30 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
no tak, ten pająk tygrzyk nawet swoją barwą ostrzega,ze dysponuje jakąś bronią ...
____________________
marzena O....!
Basiaw 07:45, 31 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Marzenko, bardzo Ci dziękuję za rozpoznanie pająka, do głowy mi nie przyszło, że to jakiś groźniejszy stwór i tak mu fleszem po oczach dawałam. Bardziej niż ten pająk martwi mnie żmija, bo to raczej nie zaskroniec, wiem, że siedzi w zwojach włókniny za szklarnią, muszę ją uporządkować, ale mam stracha

Naprawdę Sebek śmigałeś na letniaka? U mnie było 15 stopni, wstrętny wiatr, nie mam eskimoskich zapędów, ubrałam się na misia. W imieniu kwiatków dziękuję za pochwałę Te słoneczniki, dzielżany i sporo innych bylin, to kolejny pomysł mojej ulubionej pani ze szkółki - takie wypełnienie luk w wielogatunkowym żywopłocie. Krzewy posadzone luźno, żeby się mogły rozrastać a przestrzeń między nimi póki co zajmują byliny, żeby tak pusto nie było, szczerze polecam takie rozwiązanie.

Nika, kubek termiczny do pracy w ogrodzie to jest to, kawa dłużej ciepła, paprochów wiatr nie naniesie, same plusy Masz rację, istne zoo ma wokół siebie, pod naszym płotem, ale z drugiej strony chyba na stałe pomieszkują sarny, na niebie też ciągle coś się dzieje, a to kruki lecą na żer a to wracają, a to ganiają się po niebie z bielikami, a to myszołów poluje a to kopciuszki na naszych ławkach siadają z dziećmi i uczą je latać, animal planet całą dobę
____________________
Nasz mały, zielony świat
Ewa 07:57, 31 sie 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Ale masz Basiu ciekawych gości w ogródku
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Lena 08:23, 31 sie 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Miejsce na kawkę piękne i tak ładnie współgra kolorystycznie
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies