Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 16:04, 17 lis 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Zimują w doniczce rudbekie triloba. Wcześniej nie udało mi się jej przezimoac niestety.



U nas dziś było w nocy ok. 0 stopni więc zrobiłam dwa ostatnie bukiety z żywych hortensji i drobnych astrow. Niebo było bardzo błękitne i dużo słońca ale arktycznie już w powietrzu.


____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gruszka_na_w... 16:15, 17 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Moje białe drobne chryzantemy zaczęły nabierać takich liliowych nutek jak Twoje astry. Jakiś dominujący gen się uaktywnił?
U nas 5 stopni na minusie było.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gabriela 16:20, 17 lis 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A wracając do bombek, to Ogród Łobzów już całkowicie gotowy do Świąt. Są choinki druciane z samych zabawek i bombek, jak widać. Zdjęcia byle jakie, komórkowe, innych dziś nie posiadam.






____________________
Ogród w budowie nieustającej
Kasya 16:34, 17 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
Piekne żywe bukiety, u mnie hortensje juz dawno brązowe a dzisiajj -5 było i będzie jeszcze
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gabriela 18:29, 17 lis 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
tulucy napisał(a)
Ach Gabrysiu, czemu żeś mi to uczyniła teraz będę kombinować, jakby tu udać się na chwilę w okolice dworca ... Nie mam daleko...


Jak nie masz daleko, to zazdroszczę. Seria haftów na bogato jest cudna, ta którą pokazałam jest z haftem kujawskim podobno.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 18:36, 17 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wielka sztuka ozdabiać/tworzyć własne bombki. Ja nie umiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 19:09, 17 lis 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Poziomka napisał(a)


No to masz już czwórkę dzieci są cudne.
W tym roku obiecałam sobie, że nie kupię nowych ozdób za wyjątkiem złotych łabędzi (w ubiegłym sezonie jeden stracił głowę). Coś mi się wydaje, że nie dotrzymam obietnicy


A znalazłaś już te złote łabędzie? Staram się nie wchodzić na strony z bombkami, ale cóż, weszłam szukając złotych łabędzi. Zamówiłam jeszcze bombkę choinkę w Almi D
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 19:12, 17 lis 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Moje białe drobne chryzantemy zaczęły nabierać takich liliowych nutek jak Twoje astry. Jakiś dominujący gen się uaktywnił?
U nas 5 stopni na minusie było.


I do nas doszło ochłodzenie, jest minus 3. Te lila kolory w białych chryzantemach, to myślę zmiana spowodowana krótkim dniem i niskimi temperaturami. Przez to takie jeszcze ładne są. I nie zbrzydły, w sensie że nie zbrązowiały, ale tak chyba jednak będzie po mrozie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 19:14, 17 lis 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasya napisał(a)
Piekne żywe bukiety, u mnie hortensje juz dawno brązowe a dzisiajj -5 było i będzie jeszcze


Więc zdążyłam w ostatniej chwili. Jeszcze nigdy tak długo nie było hortensji ogrodowych w pełni koloru. Wcześniej nawet bukietowe zbrązowiały.
Pozostaje więc zastąpić świeże kwiatki bombkami, też mogą być w kwiatki, tak do połowy stycznia, a potem już kupować nasiona, kwitnące cebulki, cyklameny w doniczkach i jakoś zleci do marca.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 19:18, 17 lis 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gardenarium napisał(a)
Wielka sztuka ozdabiać/tworzyć własne bombki. Ja nie umiem.


Kiedyś też tak myślałam i okazało się że to wcale nie taka wielka sztuka. Robienie bombek wycisza i uspokaja, bo nie da się przy tym spieszyć, trzeba poczekać aż farba czy tam klej wyschnie, pomyśleć co i gdzie przykleić, polecam na długie domowe, adwentowe wieczory. Kiedyś zabawki na choinkę robiło się ręcznie.
Postanowiłam że w tym roku w końcu będę miała drugą, małą choinkę jodłową wyłącznie z własnym rękodziełem, o!. I może nawet z pierniczkami.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies