Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Basilikum 15:07, 09 gru 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Klimatycznie u Ciebie
uwielbiam adwent
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 17:34, 09 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Klimat adwentowy w pełni
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 13:42, 10 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W takiej atmosferze to i chorowanie mi nie straszne.

Uroczyste rozpoczęcie Adwentu - bardzo mi się podoba ten zwyczaj. Dobrze, że wprowadziłaś ten świąteczny temat na salony ogrodowe.

A wianki południowe piękne, aż nie chce mi się patrzeć na sosnowe i świerkowe. Wianków w tym roku nie robię. Zakupiona araukaria musi wystarczyć. Ale zrobię kompozycję na stół ogrodowy w bieli z tęsknoty za białymi świętami.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sierika 20:33, 10 gru 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Coś w tym jest bo i ja bielą tylko udekoruję stół, do tego wykorzystam kule? ogrodowe, ogrodniczka korzysta z zasobów ogrodowych, wyhodowałam-wykorzystam.
Zabrakło mi juz śniegu sztucznego, muszę uzupełnić dostawy.
____________________
EwaSierika
Gabriela 21:25, 10 gru 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Cieszę się że udało mi się Was trochę ucieszyć adwentowo.

Tak sobie patrzyłam na te wianki, obejrzałam też dekoracje proponowane w czasopismach - Home & Garden, House & Garden i wygląda że jest trend na wianki proste i skromne, nie glamour, bez świecących ozdób i bombek.
Ot, zwinięta w koło gałąź z szyszkami, albo kilka gałązek z owocami i już. W dodatku te sztuczne wyglądają łudząco prawdziwie.

Dzisiaj znalazłam na stoisku z bombkami łabędzie w wielkim wyborze i dowiedziałam się że Jasia ma je chyba wszystkie i bedą sobie pływać u niej na choince.





A jeszcze Wam pokażę coś śmiesznego. Na prawdziwych sosnowych szyszkach można nieżle zarobić w UE, oto dowód, prawie 10 euro za nieduży worek (jakieś na oko 40 sztuk)



Mikołaje w stadzie i fajne choinki w formie świecznika.








____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 21:32, 10 gru 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wioseczki i miasteczka świąteczne dla Ewy - Sierki, zdjęcia mam niestety tylko komórkowe, więc trochę byle jakie.












____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 21:40, 10 gru 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pacholę przedwczoraj wróciło z Malagi. Zaskoczyło go tam uroczyste rozpoczęcie Adwentu. Był oczarowany atmosferą.

Dziadki w masie -dziękuję! Cudowny prezent mi zrobiłaś.



Tośmy z Twoim Pacholęciem nie byli bardzo daleko od siebie.

Dziadki były, a jakby takie myszki na przykład? Chociaż to bardziej inspiracja dla Pani Przyrody.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gruszka_na_w... 22:06, 10 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Mysz świetnie pasowałaby do renifera Mariolki. Bardzo elegancko się prezentuje.
Zdjęciami ładnie nas wprowadzasz w świąteczny nastrój, bo samoistnie trudno mi się zebrać do kupy. Na zewnątrz pada mżawka i mocno wieje. Dobrze, że trendy dekoracyjne takie powściągliwe są. Bardzo to w moim guście.

Choć kiedy zerknęłam na te świąteczne makiety miasteczek, to pojawiła się myśl, że powinno się mieć na stanie taki pokój, który otwierałoby się raz w roku z okazji świąt, a w nim stałyby takie dekoracje. Ale to raczej myśl mocno niewspółczesna. Coś jak ten opis miejskiego ogródka o niewielkiej powierzchni 1 ha, który zacytowała Pszczółka.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 22:43, 10 gru 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ty jesteś niereformowalana - dalej zaglądasz na stoiska z bombkami?
super te łabędzie chyba takie miałam za dziecka
ja....też dziś byłam na stoisku świątecznym
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 22:46, 10 gru 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ach, Haniu - taki pokój, marzenie, jak z bajki. Trzeba by mieć taki wysoki pokój żeby na samym środku choinka stała do sufitu.

Mira - ale ja tylko przechodziłam...
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies