Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:53, 25 lut 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)
Dziewczyny, mam bodziszek kantabryjski, ale nie zauważyłam tej zależności, opuchlaki też mam. Jak nie w tym, to w innym miejscu, znajdą sobie coś dla siebie, przestałam po latach walczyć, bo to walka z wiatrakami. Za to nienachalna uroda bodziszka kantabryjskiego jako zadarniacza - zasługuje na docenienie. Mam dwa rodzaje, Saint Ola bardzo ładnie rozrasta się, Biocovo jest bardziej bałaganiarski, za to obficiej kwitnie.

Aga, o tym przycinaniu judaszowca nie słyszałam, napisz proszę, co mówił pan ze szkółki? Temat mnie ciekawi. Ja też nie okrywałam drzewek, było nie więcej niż -15, widzę, że zaczynają nabrzmiewać i szykują się do wiosny. Bardziej niż -15 w grudniu obawiam się mrozów w marcu-kwietniu. Może jednak nie będzie źle, wszystkim martwić się na zapas - można oszaleć




Pan ze szkółki judaszowców mówił ze mam ich nie okrywać bo prędzej je zaparzę niż zmarzną . O cięciu to czytałam tylko żeby je formować od mlodości. A co do mrozu to gdyby jednak było -20 to pewnie bym poleciała z agro .
U Rising Sun przez 2 sezony końce pędów marzły i cięłam o 1/3 nawet.
Sama jestem ciekawa jak te młodziaki zeszłoroczne czyli Eternal i Carolina mi przezimowały.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:55, 25 lut 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
Tego bodziszka zaisałam sobie, bo tez walczę od lat z opuchlakami. Bardzo jestem ciekawa, czy to pomoże.


Ja od 2 sezonów mam rodka obgryzionego. Wcześniej nic mu nie było. Ale jest ogród to i wszelkiej maści robactwo .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:05, 27 lut 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Śnieg i 0 stopni ale trza robić w ogrodzie .
Wykopałam 3 śmiałki i ręce mi zdrętwiały .
Niby nic ale zawsze to kolejna kropla w morzu prac .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:25, 04 mar 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dzisiaj opitoliłam hortki bukietowe. Czas niezbyt dobry na takie prace ale cały przyszły tydzień ma być nie lepszy więc już nie czekam. Prawie zamarzłam na kość .
Limki cięłam wyżej. Będę je tak ciąć bo chcę je mieć wysokie. A one są wystarczająco sztywne że nie trzeba ich mocno golić. W zeszłym roku za nisko je ścięłam. Ze wszystkich sezonów wyglądały najgorzej.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:33, 04 mar 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dorwałam też derenia i berberysy. Z powodu cięcia berberysów to najchętniej bym się ich pozbyła .



Na koniec ścięłam molinie bo już się prosiły o porządek . Sporo traw do cięcia jeszcze zostało.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:37, 04 mar 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Hakonki już fruwają mi po całym ogrodzie. Generalnie jestem na etapie żebym już wszystko sprzątała bo ten bajzel mnie wkurza ale co z tego jak pogoda nie współpracuje. Marzec zazwyczaj jest paskudny.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 19:43, 04 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Podziwiam Cię za pracę w taką pogodę
Ja w domu ogarniałam , w taką pogodę nie wychodzę

Ja też hortki wyżej przycięłam ,bo chce je wysokie.

Berberysy ja mam kuliste,więc liznęłam je tylko nożycami. Ścinków nie zbierałam

Nie dziwię Ci się, że już wkurza Ci bajzel.
Tak pogoda na przyszły tydz znowu beznadziejna, cieszę się , że wcześnie zaczęłam sezon i mam sporo zrobione ,bo teraz lipa z pogodą
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 18:21, 06 mar 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dzisiaj ogarnięte hakonki i chyba czas najwyższy był na nie bo już wyłażą .


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:24, 06 mar 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zerknęłam na poprzedni rok i przeraziłam się ile ja już w lutym miałam porobione a w tym sezonie jestem w czarnej ... . Nawet część rozplenic już w lutym miałam wyciętych.
Dereń kwiecisty jak co roku zapączkowany na maksa.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:30, 06 mar 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
Podziwiam Cię za pracę w taką pogodę
Ja w domu ogarniałam , w taką pogodę nie wychodzę

Ja też hortki wyżej przycięłam ,bo chce je wysokie.

Berberysy ja mam kuliste,więc liznęłam je tylko nożycami. Ścinków nie zbierałam

Nie dziwię Ci się, że już wkurza Ci bajzel.
Tak pogoda na przyszły tydz znowu beznadziejna, cieszę się , że wcześnie zaczęłam sezon i mam sporo zrobione ,bo teraz lipa z pogodą


Lipa z pogodą maksymalna. Dzisiaj było biało rano. Sypał śnieg ale po robocie godzinkę zaliczyłam w tej zimnicy. Ile ja jeszcze mam do roboty to wolę nie myśleć żeby się nie załamać .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies