Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Madia 21:44, 25 lip 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Nowa12 napisał(a)


Bo wiesz Magda miało być zaplanowane i nienaćkane a wyszło jak zwykle. Zostało mi trochę roślin bo albo je wysadziłam z innej rabaty albo niepotrzebnie kupiłam a że tam było miejsce to je wsadziłam . No i jest tam hakonka Greenhills, All gold i turzyca Everlime wszystko po 1 sztuce więc bez sensu.
A w ogóle skarpy to nie moja bajka . Dramat i pat .
Ale skoro dałam plamę Red Barona to trzeba by było coś do tej plamy dać, co by pasowało .
Irgi jakoś nie lubię chociaż wiem, że się nadaje na skarpę do zadarniania.
Róże uwielbiam ale boje się, że mogłyby mieć za mało wody. Na pewno pomyślę nad tym rozwiązaniem .

Jeszcze mąż chce tam podciągnąć oświetlenie i chciałam od dołu tę skarpę podświetlić ale najpierw trzeba mieć co podświetlać .

Dziękuję za wszystkie pomysły.


No właśnie, skarpy to też nie moja bajka, a mam ich sporo. Największej nawet nie pokazywałam, bo nic tam nie ma. I tak ledwo obrabiam to co jest obecnie. Przyznam szczerze, że ja myślę u siebie nad irgą i jałowcami, mimo że nie mają najlepszej prasy to podobają mi się kolorystycznie i są zimozielone. Nie wiem co robić, jeszcze dumam. Wczoraj w szale wywaliłam chyba 1/3 skalniaków-poprzerastały się nawzajem, nasiało się w nie pełno chwastów, stwierdziłam, że już nie mam do tego nerwów, a że ziemia po deszczu była miękka, to wychodziły z korzeniami jak złoto.
Red barony u Ciebie są super, ja nie mogę ich dać, bo już i tak za czerwono mam na skarpie. Ach te skarpy

Takie klimatyczne masz to oświetlenie, szkoda, że mój mąż jest całkowitym przeciwnikiem świateł w ogrodzie, nawet na solarne kręci nosem

A, sprawdź sobie Wiadomości
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Nowa12 22:27, 25 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Madia napisał(a)


No właśnie, skarpy to też nie moja bajka, a mam ich sporo. Największej nawet nie pokazywałam, bo nic tam nie ma. I tak ledwo obrabiam to co jest obecnie. Przyznam szczerze, że ja myślę u siebie nad irgą i jałowcami, mimo że nie mają najlepszej prasy to podobają mi się kolorystycznie i są zimozielone. Nie wiem co robić, jeszcze dumam. Wczoraj w szale wywaliłam chyba 1/3 skalniaków-poprzerastały się nawzajem, nasiało się w nie pełno chwastów, stwierdziłam, że już nie mam do tego nerwów, a że ziemia po deszczu była miękka, to wychodziły z korzeniami jak złoto.
Red barony u Ciebie są super, ja nie mogę ich dać, bo już i tak za czerwono mam na skarpie. Ach te skarpy

Takie klimatyczne masz to oświetlenie, szkoda, że mój mąż jest całkowitym przeciwnikiem świateł w ogrodzie, nawet na solarne kręci nosem

A, sprawdź sobie Wiadomości


A mój jest fanem światła w ogrodzie .
Dzięki za namiary. Pooglądam sobie bo te rozwalające się schody też mnie dobijają.
Chce skonczyć ten kawałek na skarpie co mi został bo nie zostawię tego na przyszły rok.
Ale to już we wrześniu. Teraz już nic nie sadzę. Została mi jeszcze krzewuszka do przesadzenia bo ją dereń i róże zjadły .
I by było wszystko w tym roku.
Jałowce mam na skarpie po drugiej stronie ogrodu i też nie jestem ich fanką a tu chciałam coś innego dać.
Liczę na jakiś przypływ olśnienia i weny .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:43, 25 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Ja też nie leję, chyba że przypadkiem coś skapnie na liście.
Rozchodniki rzeczywiście na skarpy idealne, jest tak dużo odmian, coś wybierzesz. Ja mam na jednej z rabat obwódkę z RB a dalej rozchodniki Matrona na przemian z jakimiś zielonymi. Nawet fajnie to wygląda.


Zastanawiam się czy na skarpę to powinnam wybrać niższe rozchodniki?
Bo mi się podobają Thunderhead, Herbstfreude, Class Act ale one są z tych wyższych.
Też myślę że nie powinno to źle wyglądać .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:47, 25 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Pięknie podświetlony ogród, bajka. Muszę w końcu kupić ten system oświetlenia z LM co jakiś czas temu w Mai w ogrodzie reklamowali. Fajny jest.


A to nawet nie wiem o jaki system oświetlenia chodzi. Może nie oglądałam tego odcinka. Ale niewątliwie oświetlenie daje fajny klimat w ogrodzie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Anda 00:44, 26 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Wrzosy już? Trawnik mam podobny
A hortensje ślicznie kwitną
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowa12 09:46, 26 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anda napisał(a)
Wrzosy już? Trawnik mam podobny
A hortensje ślicznie kwitną


Mam kilka takich wczesnych wrzosów. W sumie pierwsze wrzosy zaczynają od lipca kwitnąć a już prawie sierpień.
Trawnik wymiata . EM ostatnio wpadł na "genialny" pomysł żeby sztuczną trawę dać .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sarenka 09:51, 26 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ja to jakaś dziwna jestem, nie ogarniam wrzosów
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 09:52, 26 lip 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Nowa12 napisał(a)
EM ostatnio wpadł na "genialny" pomysł żeby sztuczną trawę dać .
u mnie podobnie - ja mam problem z tujami, bo mi psy osikują i ogałacaja się od dołu i są czarne, więc wpadłam na pomysł i powiedziałam eM, ze może bedziemy wymieniać na sztuczne - hahahahaha
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 09:52, 26 lip 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
sarenka napisał(a)
Ja to jakaś dziwna jestem, nie ogarniam wrzosów
nie ma co ogarniać, wsadzasz, rosną i kwitna - tylko przycinasz - sa bardzo wdzięczne
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Nowa12 10:03, 26 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sarenka napisał(a)
Ja to jakaś dziwna jestem, nie ogarniam wrzosów


Wrzosy są bardzo proste do ogarnięcia .
A jaka piękna jesień dzięki nim .
Wsadzasz do kwaśnej ziemi ale nie sam torf, pilnujesz podlewania zwłaszcza na początku, ja nawożę czy zakwaszam 1-2 razy w roku i tniesz na wiosnę. I za chwilę po cięciu są znowu ładne .
Ja mam wrzosy w pełnym słońcu.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies