Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 22:08, 12 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
SlonecznyOgrod napisał(a)
A gdzie te schodki robisz?
Ścieżka prowadząca z tarasu na trawnik i w lewo zejście ze skarpy?
Dobrze rozumiem?

Ja myślę,że jasne płyty betonowe będą pasować.


Dokładnie tak chcę jak napisałaś. Ale tu pojawiają się "schody" .
Takich samych płyt w kolorze kostki nie ma. Są mniej więcej podobne.
Schody mają mieć 100 cm i chciałam płyty też w takim rozmiarze ale płyt 100 cm z gruboscią 4 cm (bo po co mi większa) w zasadzie nie ma. Są zazwyczaj 80x40. Bloki schodowe z bocznym obrzeżem/palisadą czy bez?
Jak dobiorę płyty do tarasu to schody i tak będą inne bo też to nie będzie identyczny kolor.
A tak chciałam żeby wszystko było spójne .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:11, 12 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Roocika napisał(a)
Aga zimą bez zimy
A może grafitowe krawężniki na płasko spasują kolorem?


Też myślałam nawet o takim rozwiązaniu bo przynajmniej byłyby by identyczne jak bloki schodowe. Ale potem stwierdziłam, że może by jednak jakiś ładniejszych płyt poszukać. Ale jeszcze nie znalazłam takich co by takiemu wybredniakowi jak ja dogodziły .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:21, 12 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Pomysł był mniej więcej taki. Parę płyt od tarasu potem 6-7 schodów na skarpie pomiędzy drzewami. Nie wiem czy tak będzie ok ale chcę zrobić coś lekkiego w odbiorze.
Płyty muszą być jasne bo ciemne kiepsko wygladają.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Rumianka 23:16, 12 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Planik podoba mi się bardzo...tylko znaleźć odpowiednie płyty i działać. Powodzenia
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Helen 05:28, 13 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Agata, ależ Ty masz porządeczek w ogrodzie. Pięknie się prezentuje nawet zimą bez śniegu.

Nie wiedziałam, że te cudne śliwy masz tak blisko tarasu/domu. Jak kwitną, to macie obłędny widok, bardzo zazdraszczam
____________________
Helen - Hortensjowo
Nowa12 19:01, 13 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rumianka napisał(a)
Planik podoba mi się bardzo...tylko znaleźć odpowiednie płyty i działać. Powodzenia


Mogę szukać i jest na to czas bo wszystko pod śniegiem więc trzeba czekać na odwilż . Ale chciałabym to zrobić najpóźniej do końca lutego.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:05, 13 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Helen napisał(a)
Agata, ależ Ty masz porządeczek w ogrodzie. Pięknie się prezentuje nawet zimą bez śniegu.

Nie wiedziałam, że te cudne śliwy masz tak blisko tarasu/domu. Jak kwitną, to macie obłędny widok, bardzo zazdraszczam


Śliwy są blisko to fakt. A kwitnienie naprawdę jest bajkowe. Uwielbiam ten ich krótki czas. Tylko cięcie takich dużych drzew jest dość trudne.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiaan 20:39, 13 sty 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Hej, Agata wysłałam na priv link do strony z ciekawymi deskami. Kupowaliśmy u nich kostkę, mają bogaty asortyment
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Nowa12 21:03, 13 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiaan napisał(a)
Hej, Agata wysłałam na priv link do strony z ciekawymi deskami. Kupowaliśmy u nich kostkę, mają bogaty asortyment


Chętnie zobaczę. Też szukam na necie i trochę na żywo. Myślałam, że to będzie za jedną wizytą w centrum brukarskim a tu lipa .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:11, 13 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jak człowiek już tęskni za takimi widokami.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies