Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:12, 24 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
SlonecznyOgrod napisał(a)
Pięknie wyglądają te czerwony akcenty w Twoim jesiennym ogrodzie


Aż za dużo tych żarówek ale kiedy jak nie teraz .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Ewa777 21:29, 24 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Tak, kilka róż mi wypadło. Co roku 1-2 i się nazbierało. Dosadziłam teraz 6 - może będzie im dobrze
Piękne nasz te kolorowe drzewka - zwłaszcza grab i dereń
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Nowa12 17:27, 25 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dziewczyny czy Waszym zdaniem to moze być Gracillimus? Kupiony w zeszłym roku, w tym roku nie przekroczył metra ale też nie zakwitł. Niby wąskie źdźbła z paskiem i kupiony w dobrej szkółce z etykietą Gracillimus ale wiadomo że ta odmiana rzadko bywa oryginalna. Tak się przebarwił na jesień bo wcześniej był zielony. Co sądzicie? Da się coś z tego wyczytać?


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Martka 22:58, 25 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nowa12 napisał(a)





Przyszłam się pozachwycać, te kolory są obłędne! Świetnie dobrałaś w ogrodzie kolory, jesień można pokonać jej własną bronią, jak się okazuje
Nowa12 23:34, 25 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
Tak, kilka róż mi wypadło. Co roku 1-2 i się nazbierało. Dosadziłam teraz 6 - może będzie im dobrze
Piękne nasz te kolorowe drzewka - zwłaszcza grab i dereń


Moje róże po ostatniej zimie też niektóre liche, ledwo przeżyły.
Zobaczymy co ta zima przyniesie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:48, 25 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dzisiaj słońce więc choć na chwilę po południu wpadłam jak burza do ogrodu.
Wkopałam dokupioną u Kapiasa molinię bo jednej mi brakowało.
I wykopałam jeden dołek pod różę co to przyjdzie niedługo mam nadzieję .
To jeszcze dwa dołki mi zostały. Po ostatnich przymrozkach drzewa hurtowo gubią liście.
To chyba już jedne z ostatnich fotek tego sezonu.
Judaszek zrudział a miłorząb całkiem zżółkł.

Grab się jeszcze jakoś trzyma .


Azalie złośliwe zero mączniaka w tym roku. Od 4 lat co roku białe liście od nalotu. Jak już na nie nie moglam patrzeć i dosadziłam śmiałka, żeby je zamaskować jak już przekwitną to na żadnej nie ma mączniaka .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:52, 25 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)


Przyszłam się pozachwycać, te kolory są obłędne! Świetnie dobrałaś w ogrodzie kolory, jesień można pokonać jej własną bronią, jak się okazuje


Zawsze to szybciej czas zleci do wiosny jak się jeszcze człowiek może poszwendać po własnym ogrodzie.
Przy okazji zebraliśmy owoce z pigwowca (jedynego, którego mamy) i słoik zalany tym, czym powinien być zalany .
Z jednego małego pigwowca 80 dag owoców po wypestkowaniu nam wyszło więc coś niecoś będzie na rozgrzewkę.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Judith 00:06, 26 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
U mnie naleweczki z owców pigwowca robi mąż . W tym roku sobie darujemy, bo kilka roczników jeszcze zalega . Mocna rzecz . Na zimowe wieczory nieodzowna .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
MartaCho 06:42, 26 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Mam jeszcze 4kg pigwowca od znajomych do przerobienia. Muszę się koniecznie tym zająć.

Ogród przepięknie się prezentuje. Te prześwitujące przez kolorowe liście promienie słońca są obłędne. Graby u Ciebie wpadają w pomarańcz? Moje są żółte jak kanarki
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Nowa12 08:37, 26 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MartaCho napisał(a)
Mam jeszcze 4kg pigwowca od znajomych do przerobienia. Muszę się koniecznie tym zająć.

Ogród przepięknie się prezentuje. Te prześwitujące przez kolorowe liście promienie słońca są obłędne. Graby u Ciebie wpadają w pomarańcz? Moje są żółte jak kanarki


Marta bo ten grab to taka inna odmiana Orange Retz. Na pomarańcz się przebarwia.
A co do pigwowca to nasz pierwszy raz bo dopiero w tym roku jest wystarczająco owoców. A 4 kg to już konkret .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies