Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 19:31, 28 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Opadłe liscie mojego krnąbrnego derenia kousy odsłoniły mnóstwo pączków kwiatowych na przyszły sezon. Jak nie nadejdzie jakiś kataklizm to pierwszy raz od kiedy go mam czyli jakieś 5 lat będzie tyle kwiatów.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:35, 28 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jesienią bardzo doceniam kosiarkę. Grabienie liści za długo trwa. W trakcie roboty.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Judith 19:38, 28 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Ach, te schodki betonowe są świetne!
U mnie kosiarka nie zdaje egzaminu - wyschnięte, kruche dębowe liście są w czasie koszenia wyłącznie rozdrabnianie i rozrzucane po trawie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 19:42, 28 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Są moje ulubione schody w jesiennej odsłonie pięknie hortensje uchwyciłaś też planuję podziałać w sobotę, dziś raptem jedną rabatę oczyściłam z sucholców z tui, po ostatnich wiatrach pełno tego jest
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wiolka5_7 19:43, 28 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
No pogoda nam dopisuje ja dziś wyskoczyłam na trochę do ogrodu i wyplewiłam przeklęty szczawik z rabat kamiennych,wrrr

Ale masz liści na zielonym dywaniku... Fajnie, że kosiarka pomaga w zbieraniu liści... U mnie już wysprzątane liście z tego dużego drzewa co mam na działce,uff..
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 19:48, 28 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)
Ach, te schodki betonowe są świetne!
U mnie kosiarka nie zdaje egzaminu - wyschnięte, kruche dębowe liście są w czasie koszenia wyłącznie rozdrabnianie i rozrzucane po trawie .


No ja sobie nie wyobrażam grabienia takiej ilości jak u Ciebie. Dzielni jesteście . Kosiarka u mnie fajnie zbiera i rozdrabnia liście i wrzucam je do kompostownika.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:52, 28 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)
Są moje ulubione schody w jesiennej odsłonie pięknie hortensje uchwyciłaś też planuję podziałać w sobotę, dziś raptem jedną rabatę oczyściłam z sucholców z tui, po ostatnich wiatrach pełno tego jest


Mnie suchelce z tui czekają na wiosnę. Teraz już mi się nie chce takiej niewdzięcznej roboty . Zwłaszcza, że jest tego ogrom.
Muszę w sobotę pochować już meble przed zimą, pozabierać i pomyć pierdółki z rabat, dziurę pod różę wykopać i pościnać niektóre byliny. Ale ma być piękna pogoda więc czysta przyjemność.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:55, 28 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
No pogoda nam dopisuje ja dziś wyskoczyłam na trochę do ogrodu i wyplewiłam przeklęty szczawik z rabat kamiennych,wrrr

Ale masz liści na zielonym dywaniku... Fajnie, że kosiarka pomaga w zbieraniu liści... U mnie już wysprzątane liście z tego dużego drzewa co mam na działce,uff..


Ja nigdy nie miałam szczawika ale przytargałam go w jakiś donicach i wyskakuje mi teraz w wielu miejscach. Myślisz, że da się nad nim zapanować? To takie wredne jest że u mnie najczęściej usadawia się pod rośliną i nie ma jak tego wykopać. W hakonce też go znalazłam.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 20:00, 28 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Nowa12 napisał(a)


Ja nigdy nie miałam szczawika ale przytargałam go w jakiś donicach i wyskakuje mi teraz w wielu miejscach. Myślisz, że da się nad nim zapanować? To takie wredne jest że u mnie najczęściej usadawia się pod rośliną i nie ma jak tego wykopać. W hakonce też go znalazłam.


Ja też pewnie przytargałam z jakąś rośliną,wrrr
Rękawice zdarłam przy plewieniu.Podważałam pazurkami,mam nadzieję, że się go pozbyłam z rabaty.

Usuwaj go jak najprędzej,bo bardzo szybko się rozprzestrzenia.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 20:01, 28 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Powiedzcie mi jak to jest z kompostem? Pierwszy raz mam w nim tyle dżdżownic.
Wyciągnęliśmy z kompostownika to co się nam przerabiało od 2 sezonów i jak zawsze chcieliśmy go trochę wysuszyć a potem przesiać ale co z tymi dżdżownicami? Wiem, że infantylne pytanie ale serio nie wiem.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies