Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Ania111 22:41, 11 lis 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Nowa12 napisał(a)


Bo wiesz Marta to się tylko wydaje że to jest niewielka korekta kształtu a tak naprawdę to jest kupa nowego miejsca .
Zdjęcie tego nie oddaje .
Dobrze, że chociaż tu można otrzymać zrozumienie i wsparcie .
EMka nie dało się przekonać. Więc będę dłubać przy niej sama.



Aga ,

Nie przejmuj się
zresztą , kto zrobi lepiej ,
jak nie ty sama

____________________
Ania Spelnione marzenie
Rumianka 23:21, 12 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Aga, kształt rabaty zmienisz i będzie ok. U mnie było podobnie, bo już dawno chciałam zrobić dodatkową rabatę, a eM uparł się i nie chciał "oddać" kawałka trawnika...to trwało parę lat. Aż Sylwia napisała mi na wątku, że przydałaby się tam rabata...przeczytałam eMowi ten wpis...i po niedługim czasie zezwolił mi zrobić tę wyjęczoną rabatę. Szybko wytyczyłam, zerwałam dań, żeby czasem nie rozmyślił się...już obsadziłam częściowo, reszta na wiosnę...Czy taki kształt zostanie ostatecznie? Nie wiem w tym momencie, ale gdyby nawet miał być inny, to go zmienię...a rabata jest!
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
nicol21 11:37, 13 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
To może nie powinnam narzekać na M który się ogrodem nie interesuje i nie widzę opcji żeby mówił ile trawnika zostawić. No ale jego pomoc w ogrodzie to trzeba pół roku wczesniej mu zapowiadać Coś za coś.

Ładne krzaczki roż, piękne będą.
Cisy już prawie poduchy.... jeszcze z sezon i będą miodzio. Mają dużo miejsca w koło więc będą równo rosły.
Ja na większe poduchy dałam po kilka cisów, już parę lat temu, ale nadal nie wiem czy to była dobra decyzja.... ok są większe, ale też innaczej rosną.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Nowa12 19:48, 13 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)


No właśnie ja eksperymentuję, posadziłam zwykłą i obciełam jej czubek, gdzieś wyczytałam, że tak można ograniczać jej wzrost, ona znajdzie sobie nowy przewodnik, który po pewnym czasie też przytnę i tak w kółko, co jakieś czas, zobaczę co z tego wyjdzie i czy wystarczy mi cierpliwości na częste podcinanie


Nie znałam takiej metody. U mnie bardziej mam problem z wyprowadzaniem przewodników niż obcinaniem .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:49, 13 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
gogo napisał(a)
Aga, po spektakl ognisto-czerwono-żółty to do Ciebie wpadam niezawodnie i wzdycham z zachwytu
Popieram zmianę kształtu rabaty

Zakochałam się w ambrowcu Gimball, nie wiedziałam, że są kuliste.
Pozbywam się nieudanej rajskiej jabłonki, posadzę tego ambrowca


A czemu ta rajska nieudana była u Ciebie?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:51, 13 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ania111 napisał(a)



Aga ,

Nie przejmuj się
zresztą , kto zrobi lepiej ,
jak nie ty sama



Już w zeszłym roku myślałam, że ja baba to nie powinnam się brać za takie roboty. Ale to w sumie nic skomplikowanego no i jak słusznie zauważyłaś nikt tego nie zrobi lepiej .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:57, 13 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rumianka napisał(a)
Aga, kształt rabaty zmienisz i będzie ok. U mnie było podobnie, bo już dawno chciałam zrobić dodatkową rabatę, a eM uparł się i nie chciał "oddać" kawałka trawnika...to trwało parę lat. Aż Sylwia napisała mi na wątku, że przydałaby się tam rabata...przeczytałam eMowi ten wpis...i po niedługim czasie zezwolił mi zrobić tę wyjęczoną rabatę. Szybko wytyczyłam, zerwałam dań, żeby czasem nie rozmyślił się...już obsadziłam częściowo, reszta na wiosnę...Czy taki kształt zostanie ostatecznie? Nie wiem w tym momencie, ale gdyby nawet miał być inny, to go zmienię...a rabata jest!


No i tak trzymać. Spokojnie taką robotę można etapami wykonać. Najważniejsze że rodzina przychylna . Na wiosnę też sobie będę dziergać ten mój kawałek.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:00, 13 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
nicol21 napisał(a)
To może nie powinnam narzekać na M który się ogrodem nie interesuje i nie widzę opcji żeby mówił ile trawnika zostawić. No ale jego pomoc w ogrodzie to trzeba pół roku wczesniej mu zapowiadać Coś za coś.

Ładne krzaczki roż, piękne będą.
Cisy już prawie poduchy.... jeszcze z sezon i będą miodzio. Mają dużo miejsca w koło więc będą równo rosły.
Ja na większe poduchy dałam po kilka cisów, już parę lat temu, ale nadal nie wiem czy to była dobra decyzja.... ok są większe, ale też innaczej rosną.


Cisy są na suchej rabacie więc może będą dobrze rosły. W sumie nie śpieszy mi się. Jak kiedyś buksy wypadną to będzie podmianka .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:15, 13 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A dzisiaj wpadłam do LM bo na jesień zawsze wszystko mocno przecenione.
Nic mi w oko nie wpadło. Trawek było jeszcze sporo przecenionych o 50%. Zlitowałam się jedynie nad hortkami ogrodowymi bo przecenione były z ponad 50 zł bo spore okazy na 10 zł. Wzięłam 2 bo jak nie wziąć . Przezimuję jak inne w domku narzędziowym.
Zawsze się zastanawiałam co oni robią potem z takimi roślinami? Wyrzucają?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 20:24, 13 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Wyrzucają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies