Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Rumianka 23:07, 13 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
U nas w Gdyni natomiast w październiku rozgłoszono, o darmowym rozdawaniu roślin, których miasto nie miało gdzie przezimować. Chodziło o kanny, które rosły cały sezon w ulicznych łódkach - gazonach. Fajna sprawa, lepiej rozdać, niż zmarnować, czy wyrzucić... Chętnych nie brakowało i rośliny uratowane, będą rosły w prywatnych ogrodach...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Anda 07:56, 14 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Nowa12 napisał(a)


Ja też tego nie rozumiem. Lepiej wyrzucić niż rozdać.


Tak, bo gdyby zaczęli rozdawać za darmo to klienci czekaliby po prostu na ten moment i przestali kupować droższe egzemplarze. U nas w szkółce nawet prawdziwych przecen nie ma. Jedynie parę roślin domowych przed zimą przeceniamy. Wyrzucania nie popieram oczywiście. Dlatego nie lubię centrów budowlanych z działem ogrodowym. Rośliny powinny być sprzedawane w porządnych szkółkach ogrodowych. My nie wyrzucamy roślin. Po zimowaniu są przesadzane do większych doniczek i co za tym idzie droższe, ale schodzą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowa12 11:35, 14 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anda napisał(a)


Tak, bo gdyby zaczęli rozdawać za darmo to klienci czekaliby po prostu na ten moment i przestali kupować droższe egzemplarze. U nas w szkółce nawet prawdziwych przecen nie ma. Jedynie parę roślin domowych przed zimą przeceniamy. Wyrzucania nie popieram oczywiście. Dlatego nie lubię centrów budowlanych z działem ogrodowym. Rośliny powinny być sprzedawane w porządnych szkółkach ogrodowych. My nie wyrzucamy roślin. Po zimowaniu są przesadzane do większych doniczek i co za tym idzie droższe, ale schodzą.


Masz rację Ewa i wiesz to najlepiej z własnych doświadczeń i dlatego nie mówię o szkółkach tylko o dużych centrach budowlanych.
W szkółkach wiadomo że się dba o rośliny, przesadza do większych doniczek i odpowiednio zimuje do następnego sezonu i nie ma potrzeby przeceniać mocno roślin. Ale w centrach o te rośliny się kompletnie nie dba przynajmniej u nas to obserwuję. Jeżeli jest tak jak mówi Sylwia że je się potem wyrzuca to po prostu szkoda. Raz widziałam byliny i trawy sprzedawane po 2 i 3 zł. Ale to się rzadko zdarza.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:37, 14 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rumianka napisał(a)
U nas w Gdyni natomiast w październiku rozgłoszono, o darmowym rozdawaniu roślin, których miasto nie miało gdzie przezimować. Chodziło o kanny, które rosły cały sezon w ulicznych łódkach - gazonach. Fajna sprawa, lepiej rozdać, niż zmarnować, czy wyrzucić... Chętnych nie brakowało i rośliny uratowane, będą rosły w prywatnych ogrodach...


Bardzo fajna akcja. A chętni wtedy zawsze się znajdą.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:42, 14 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)
Aga, w „moim” LM wybór w sezonie jest ogromny (samych traw bylo kilkadziesiąt odmian) i ogromny jest sam zewnętrzny ogród. Ale ja akurat sie mocno spóźniłam... Bukszpanow w tym roku u nas chyba wogóle nie było - ćma odstrasza od kupowania, a na Mazowszu w niektórych miejscach jest z tym dramat. W miejsce bukszpanow pojawiły sie cisy .

EDIT: na wyprzedaż sie spóźniłam


Ja też mam 2 obok siebie. Wyprzedaż już jest od października ale teraz dopiero zajrzałam więc też się spóźniłam . Za chwilę choinki i nic już nie będzie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Anda 12:54, 14 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Nowa12 napisał(a)


Masz rację Ewa i wiesz to najlepiej z własnych doświadczeń i dlatego nie mówię o szkółkach tylko o dużych centrach budowlanych.
W szkółkach wiadomo że się dba o rośliny, przesadza do większych doniczek i odpowiednio zimuje do następnego sezonu i nie ma potrzeby przeceniać mocno roślin. Ale w centrach o te rośliny się kompletnie nie dba przynajmniej u nas to obserwuję. Jeżeli jest tak jak mówi Sylwia że je się potem wyrzuca to po prostu szkoda. Raz widziałam byliny i trawy sprzedawane po 2 i 3 zł. Ale to się rzadko zdarza.


Tak, nie dbają i wyrzucają, to prawda. Znam parę osób z takich centrów. U nas te same sieci. Mają to wkalkulowane w ceny. Nie będą rozdawać za darmo, bo klienci czekaliby tylko na to
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowa12 16:57, 27 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Czas zamknąć sezon. Trochę bylin powycinałam, żeby mniej roboty było na wiosnę, miskanty i rozplenice powiązałam. Pozostałych traw mi się już nie chciało. Ale jak znajdę czas to coś jeszcze powiążę.
Pochowałam donice do domku narzędziowego. Niezłe zbieractwo z tego wyszło.
No bo oczywiście jeszcze się skusiłam na hortki przecenione na 10 i 14 złotych. Opatuliłam je ale nawet jak nie zakwitną to nie będzie szkoda kasy.
Kupiłam jeszcze mocno przecenione nożyce żywopłotowe z Gardeny. Takie przeceny to ja lubię .
Okopczykowałam róże bo ma ciągle sypać śnieg no to kiedy bym to zrobiła.
Na koniec wstyd się przyznać ale pierwszy raz powiesiłam karmnik u siebie.
I nawet nie wiem co się robi, żeby ptaszki przyleciały .
Z budkami lęgowymi miałam tak że ptaszki zaczęły je zasiedlać od drugiego roku.
Z karmnikiem też tak jest? .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:06, 27 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anda napisał(a)


Tak, nie dbają i wyrzucają, to prawda. Znam parę osób z takich centrów. U nas te same sieci. Mają to wkalkulowane w ceny. Nie będą rozdawać za darmo, bo klienci czekaliby tylko na to


Podpytałam w LM to przecenili większość roślin o 80% procent. Generalnie wiadomo w jakim one są stanie ale jakieś ładniejsze hortki wybrałam. Te, które zimuję w domku narzędziowym nawet kwitną a za taką kasę to mi nie szkoda.
Za to nawet kory już nie kupiłam bo zapakowana do zwrotu i już się nie kupi .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Basieksp 17:22, 27 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
U mnie zawsze chwilę to trwa zanim pierwsze wróble w karmiku się pojawią No i głównie są to właśnie wróble i sikorki a ja dziś przeniosłam karmik na trawnik, bo tam gdzie był to są różne kwiaty i na wiosnę dużo śmieci tam zawsze było, a przebiśniegi aż podeptane przez wróble były
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 17:42, 27 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
U mnie z kolei karma znika w jeden dzień . W tej chwili sypię tylko słonecznik i do karmnika przylatują głownie sikorki i sójki.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies