Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z zielonym nam do twarzy - czyli zaczynamy ogrodową przygodę

Pokaż wątki Pokaż posty

Z zielonym nam do twarzy - czyli zaczynamy ogrodową przygodę

Zana 11:49, 09 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ma_ciejka napisał(a)


Moja wyobraźnia ma z tym jeszcze lekki problem, ale ufam że jak już będę miała te widły w rękach, to mądrość na mnie spłynie i będę wiedziała co z nimi począć...


Dokładnie tak będzie, natychmiast się o tym przekonasz, po kilku wbiciach w ziemię.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Ma_ciejka 11:52, 09 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja także polecam kopanie widłami....są super !

Widłami wykopywałam kamienie,szkło,śmieci, perz i inne chwasty,które wychodziły z całymi korzeniami ,a nie jak szpadlem - pocięte na kawałki...nawet wykopałam takiego chwasta co miał 50 cm korzeń - w całości !
pracowało mi się lżej i dokładniej....

Teraz szpadel służy mi tylko do kopania dołka przy sadzeniu
Właśnie perz mnie najbardziej martwi. Chyba jeszcze nigdy nie udało mi się wytargać go całości. Gdyby nie fakt że śniegu po kolana, to pewnie już bym po te widły gnała
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Dragonka 11:53, 09 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Ma_ciejka napisał(a)

Moja wyobraźnia ma z tym jeszcze lekki problem, ale ufam że jak już będę miała te widły w rękach, to mądrość na mnie spłynie i będę wiedziała co z nimi począć...

będziesz
po kilku razach nabierzesz wprawy niczym żongler w cyrku, będziesz obracać w powietrzu, przesiewać w locie i oddzielać plewy od ziaren, że tak biblijnie powiem A serio, to mnie bardzo pomogły, bo łopaty nie dałam rady nawet wbić u siebie. Nie powiem, są miejsca gdzie nawet wbicie wideł i wyciągniecie tej plątaniny korzeni jest ponad moje siły, ale..ogólnie widły to najlepszy przyjaciel kobiety w ogrodzie, tak mi tu powiedziano, i potwierdzam
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Ma_ciejka 12:17, 09 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
sylwia_slomczewska napisał(a)
Co do ilości sił to w miarę prac ogrodowych będzie kondycji i sił przybywać Ja w pewnym momencie złapałam się na tym, że mi się sylwetka robi bardziej męska niż kobieca, ale to było jak kopałam wąwozy pod opaski wokół budynków
Coś w tym jest! Musiałam w sobotę odśnieżyć 50m naszej prywatnej drogi dojazdowej. Pod koniec myślałam że umrę. Już chciałam położyć się na poboczu, przysypać śniegiem i zostać tak leżeć do wiosny. Wczoraj miałam powtórkę z rozrywki, bo śnieg nas kocha tej zimy - odśnieżyłam i (taaa dam) jeszcze miałam siłę z córcią na górkach podjeżdżać. Także dziś pewnie machnę tę drogę jedną ręką

sylwia_slomczewska napisał(a)
Co do jednolitej kolorystyki i ograniczonej ilości gatunków to zależy od stylu ogrodu. Jak porównasz Moją Anglię Danusi, a Bukszpanowy to jak niebo a ziemia
Znasz Moją Anglię?

Znam oczywiście Magiczna kraina, w ogóle nie pojmuję, jak można samymi roślinami stworzyć coś takiego. Ale bukszpanowym tez jestem zachwycona. Trochę się obawiam, że przy klimatach sielsko anielskich zrobiłabym dzicz i busz przez które trzeba by się przedzierać maczetą
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Ma_ciejka 12:25, 09 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
DorKa napisał(a)

to ulubiona piosenka początkującego ogrodnika , w tym moja
O pani! U Ciebie to już pięknie i soczyście- byłam, sprawdziłam, więc jak Ty jesteś początkującym ogrodnikiem, to ja jestem na etapie pływającego w stawie pantofelka
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Ma_ciejka 13:03, 09 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Zana napisał(a)


Dokładnie tak będzie, natychmiast się o tym przekonasz, po kilku wbiciach w ziemię.

Bardzo mnie ta wiadomość cieszy Obym tylko nie poległa na tych widłach, bo będzie wstyd na całe Ogrodowisko
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Ma_ciejka 13:11, 09 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Dragonka napisał(a)

będziesz
po kilku razach nabierzesz wprawy niczym żongler w cyrku, będziesz obracać w powietrzu, przesiewać w locie i oddzielać plewy od ziaren, że tak biblijnie powiem
Leżę i kwiczę już sobie wyobraziłam jak hasam po ogrodzie jak ta rusałka polna i macham widłami niczym magiczną różdżką...
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
makadamia 15:08, 09 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ma_ciejka napisał(a)
Leżę i kwiczę już sobie wyobraziłam jak hasam po ogrodzie jak ta rusałka polna i macham widłami niczym magiczną różdżką...


____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 15:53, 09 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tej firmy polecam Są lekkie, mocne i metalowe....ciężko trzonek złamać. W moich udało mi się lekko wygiąć jeden ząb przez 10 lat
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Lodzia 16:34, 09 sty 2019


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Widły podesłane przez Toszkę są bdb
No i łatwo dostępne, bo w casto.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies