Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 19:46, 22 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Ania111 napisał(a)
Sylwia ,
Jak ruch u Ciebie
Ile się dzieję
A to dopiero styczeń

Na razie troche zwolni znowu bo Ema już nie mam w domu, a mam babcię. Więc znów gotuję obiady na trzy różne sposoby, bo nam normalny babcia na diecie cukrzycowo nerkowej, a mój syn bezglutenowy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 19:46, 22 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Bez gruszy jakoś tak jaśniej/przejrzyście się zrobiło
Sylwia a co chcesz posadzić w zamian ?

Pytam bo też mam grusze bliziutko domu..jedna wielka na bank wylatuje ..druga mniejsza ..chciałabym żeby została ale nie wiem czy to dobry pomysł,ciągle jakieś paskudztwo mają..chyba plamistość
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Ania111 20:21, 22 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Sylwia ,

Teraz gotuj , opiekuj się babcią ,
A pózniej .... hihi power

Zgadzam się z Asią ,
Jakoś widniej się zrobiło bez tego drzewka

zapowiadają deszcze i wiatry wiedz ,
więc nie będziesz żałowała czasu spędzonego w domu ,

____________________
Ania Spelnione marzenie
sylwia_slomc... 20:35, 22 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
deszczowymaj napisał(a)
Bez gruszy jakoś tak jaśniej/przejrzyście się zrobiło
Sylwia a co chcesz posadzić w zamian ?

Pytam bo też mam grusze bliziutko domu..jedna wielka na bank wylatuje ..druga mniejsza ..chciałabym żeby została ale nie wiem czy to dobry pomysł,ciągle jakieś paskudztwo mają..chyba plamistość

Mnie się na razie pusto wydaje
Mam plan posadzić tam prawdopodobnie trzy zimozielone kulki i drzewko, ale jeszcze się waham czy będzie to klon czy jakieś kwitnące...
Najchętniej bym wsadziła jodłę, ale za dużo światła zabierze magnolii....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:36, 22 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Ania111 napisał(a)
Sylwia ,

Teraz gotuj , opiekuj się babcią ,
A pózniej .... hihi power

Zgadzam się z Asią ,
Jakoś widniej się zrobiło bez tego drzewka

zapowiadają deszcze i wiatry wiedz ,
więc nie będziesz żałowała czasu spędzonego w domu ,


Nie żałuję Aniu Jest taka potrzeba to wiedziałam, że inaczej nie można. Babcia w tym roku skończy 90 lat
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 02:25, 23 sty 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Mnie też się wydaje ,że pusto bez tej gruszy. Dodawała uroku. Ja już tak mam ,że mi każdego drzewka, no ale jak mus to mus
Urszulla 13:53, 23 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21802
A jabym zamiast gruszy nie sadziła nic wielkiego. Rzeczywiście tylko coś szczepionego bym dała. Narazie pusto się wydaje ale ta przestrzeń mi się podoba.

Gniazdo olbrzymich rozmiarów, było puste, opuszczone ???? Czy szerszenie wytrute??

Pracowicie spędziliście ostatni czas.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kawa 14:34, 23 sty 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Sylwia u Ciebie ciągły ruch!
Lara słodka brzózki śliczne
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
sylwia_slomc... 15:28, 23 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
AniazUroczyska napisał(a)
Mnie też się wydaje ,że pusto bez tej gruszy. Dodawała uroku. Ja już tak mam ,że mi każdego drzewka, no ale jak mus to mus

Długo nad tą gruszą myślałam bo wiedziałam, że zrobi się pusto i dużo światła, ale bardzo chorowała w tym roku na rdzę, a teraz jeszcze jak babci nie wolno to już wszystko przemawiało za tym by usunąć. Szybko coś posadzę by już rosło, pewnie wiosną zaraz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:34, 23 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Urszulla napisał(a)
A jabym zamiast gruszy nie sadziła nic wielkiego. Rzeczywiście tylko coś szczepionego bym dała. Narazie pusto się wydaje ale ta przestrzeń mi się podoba.

Gniazdo olbrzymich rozmiarów, było puste, opuszczone ???? Czy szerszenie wytrute??

Pracowicie spędziliście ostatni czas.

Ula coś posadzę, ale nie owocowego na pewno, bardziej może kwitnącego lub o pięknym przebarwieniu jesienią. Dobrze, że magnolie już podrosły to nie ma takiej permanentnej pustki. Jeszcze kiedyś na bank wylecą dwie chore jabłonie, ale to w przyszłości dopiero

Gniazdo było puste bo szerszenie na zimę giną, tylko królowa gdzieś szuka kryjówki na zimę by wiosną założyć nową kolonię

Staramy się pogodę dobrze wykorzystać. Dziś domowo pomyłam łazienkę i lodówkę, jeszcze mam co w domu robić nim sezon na dobre zaczniemy. A w ogrodzie robię przymiarkę do przycinki jabłoni i koszenia bylinówek. Ciągle myślę co z tym perzem zrobić co się nasiał i rozrasta
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies