Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Urszulla 11:35, 22 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21951
sylwia_slomczewska napisał(a)
W tej chwili pełna południowa patelnia, ale nie wiem ile wisienka by robiła cienia, myślę o żywopłocie po obwodzie rabaty z cisa lub suchodrzewu i do środka coś chciałam pod wisienkę dać co by pasowało do nasadzeń w donicy z bali i to jednej i drugiej. Hosty mam obok koło rynny i jak zrobimy kojec dla psa za ścianą to przed kojcem też będą hosty. Nic mi się w podwórku od lata do jesiennych przebarwień nie dzieje kolorystycznie, no róże kwitną, ale one przy samym domu to mogłoby się coś tu zadziać od lata do zimy, ale co... to nie mam pomysłu


Ciągłe dylematy Ogrodników

To ja dodam swoje pomysły żeby Ci pomieszać i wykluczyć to czego nie chcesz?
Jeden wariant bez obwódki z najmniejszą hortensją Bobo.
Drugi wariant z obwódką i wewnątrz niej trawy- u mnie wszędzie sprawfza się turzyca palmowa ale można dać inną. Lubię też kłosowce z żółtymi liśćmi ale pod koniec jesieni zaczynają się pokładać.

Poza tym zadzwoniłam do szkółki i dowiedziałam się że mojego asortymentu nie mogą mi zaoferować. Będę szukać u siebie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 16:50, 22 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Sylwia macie zastawki na tym rowie do łapania wody na suche czasy? Czy nie da się. Do kogo należy ten rów. Jest Wasz?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 18:18, 22 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82617
Magleska napisał(a)
zacieram już rączki na dzisiejsze prace
Miłego również

ps. ciągle coś ulepszasz na lepsze-pewnie nie poznam Szmaragdowej,jak w końcu do Was dotrę

A ja się pytam kiedy to w końcu będzie???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:22, 22 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82617
Iwonka napisał(a)


Przybijam piątkę z Emusiem, też mnie nieźle wywiało w czwartek Niby pogoda dobra na cięższe prace, ale w powietrzu jeszcze ziąb. Dziś słońce, niestety na razie koło zera. Może się nieco ociepli.
Pomysł z rodkami w podwórzu jest super. One wolą takie spokojne, zaciszne miejsca z większym cieniem. A słoneczka i tak trochę będzie bo drzewka macie prześwietlone.
Owocnej soboty życzę

Do tej rabaty z tyłu będą pasowały, a owocowych z podwórka ubywa więc się zgrzyt może nie zrobiDało się dzisiaj działać chociaż nadal wiało w słonku ciepło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 18:23, 22 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19143
sylwia_slomczewska napisał(a)

A ja się pytam kiedy to w końcu będzie???


myślę ,że w kwietniu przynajmniej mam taką nadzieję
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 18:27, 22 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82617
BKosimkArt napisał(a)
Sylwia, pamiętam że miałaś szachownicę taką piękną dużą, jaka to odmiana, pamietasz?

O tą Ci chodzi???

To szachownica kostkowata
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:35, 22 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82617
Urszulla napisał(a)


U Ciebie taki stan po powodzi a u mnie norma. Wiesz, nawet trawa tak nie wchodzi na rabatę szybko jak kurdybanek. Już nie daję sobie rady z nim i całkowicie mnie zniechęca. Już od zeszłego roku planuję opryski wokół rabat.

Niesamowicie Ci się sieją ciemierniki. Chyba mają fajne miejsce

Zerknęłam też ma nową planowaną rabatę. Kształt coś koło tego niezły i rodki bym tam widziała. Ale nie wiem kak warunki Cię puszczą.

Kurdybanek jest upierdliwy Nawet myślałam żeby zostawić jako roślinę okrywową, ale niestety pochłonie wszystko co na swej drodze spotka, a szkoda bo ślicznie kwitnie.
Ula warunki tam takie, że pewnie pełno szkła, metalu i gruzu pod ziemią Pomysł jest taki, że dam kartony na to własny kompost z korą mieloną i kwaśną ziemią z worka i w to rodki, trochę podniesiona będzie ta rabata jak koło oczka bo gdyby zalało znowu podwórko to korzenie będą bezpieczniejsze. Dlatego też po obwodzie te bale, a nie obwódka z kostki bo je uziemimy i jest szansa, że ziemię utrzymają na miejscu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:39, 22 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82617
Urszulla napisał(a)


Ciągłe dylematy Ogrodników

To ja dodam swoje pomysły żeby Ci pomieszać i wykluczyć to czego nie chcesz?
Jeden wariant bez obwódki z najmniejszą hortensją Bobo.
Drugi wariant z obwódką i wewnątrz niej trawy- u mnie wszędzie sprawfza się turzyca palmowa ale można dać inną. Lubię też kłosowce z żółtymi liśćmi ale pod koniec jesieni zaczynają się pokładać.

Poza tym zadzwoniłam do szkółki i dowiedziałam się że mojego asortymentu nie mogą mi zaoferować. Będę szukać u siebie.
Traw tam nie widzę, u mnie jednak styl w jakim są budynki narzuca trochę charakter nasadzeń no i to musi zagrać z tym co już tam rośnie wokół..... wiosnę mam w podwórku piękną, a potem prócz róż nic się nie dzieje do późnej jesieni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:45, 22 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82617
Pszczelarnia napisał(a)
Sylwia macie zastawki na tym rowie do łapania wody na suche czasy? Czy nie da się. Do kogo należy ten rów. Jest Wasz?

Ewo nie mamy...z trzech powodów:
- rów jest nasz, ale spółkę wodną w Gminie mamy co niby ręką nad nim czuwa( dlatego Gmina co parę lat daje koparkę która pogłębia go na całej długości (zbiera to co nanosi woda w tym czasie - a nanosi masę ziemi z pól i śmieci różnych no i to zarasta chwastem po szyję- co utrudnia odpływ wody. Powinni dbać właściciele, ale nie dbają)
- przez większość sezonu on jest kompletnie suchy- chyba, że akurat mokry rok, a tak to tylko wczesną wiosną i po ulewie woda w nim płynie
- musiałabym tam być na stałe by móc w razie ulewy zastawkę odsunąć inaczej non stop po deszczu miałabym ogród zalany, a my tam nie mieszkamy jeszcze

Ale jak woda płynie to bierzemy do podlewania rabat - mamy w dnie wkopany duży garnek by było łatwiej nabierać. Bo na grządki warzywne to bym się bała, często szambo do rowu ludzie puszczają, nim do mnie dopływa to już go nie czuć, ale kto wie co w składzie wody się znajduje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 18:47, 22 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33824
sylwia_slomczewska napisał(a)

i aż mi sie prosi otoczyć ją zimozielonym żywopłotem, ale już chyba nie buksem...nie wiem cis, albo suchodrzew, wysokość bym chciała taka samą jak buksowego

chyba wiśnia tybetańska tam zagości


Tam przy wejściu, na drugiej, nowej rabacie wg mnie rzeczywiście z obwódką wyglądałoby to wspaniale.

A gdzie wiśnię tybetańską chcesz posadzić? Śliczne są z tą korą.

Aż mi się nie chce wierzyć, że nie wiesz, co posadzić, żeby kwitnienie mieć zapewnione na całe lato Masz już tak duże doświadczenie przecież
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies