Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Monia81 08:36, 16 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
sylwia_slomczewska napisał(a)

Monia jak się zrobi ciepełko to musimy się spotkać koniecznie, już nam się za Wami cni mocno


Sylwuś nam też, brakuje mi tych naszych spotkań bardzo, mam wtedy naładowane bateryjki na maxa, a tak jakoś wypompowana po zimie jestem ale dziś idę w ogród, od razu mi humor się poprawi, chociaż lekki dziś przymrozek, ale słoneczko idzie w górę buźka
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 08:37, 16 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 08:40, 16 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Monia81 napisał(a)


Sylwuś nam też, brakuje mi tych naszych spotkań bardzo, mam wtedy naładowane bateryjki na maxa, a tak jakoś wypompowana po zimie jestem ale dziś idę w ogród, od razu mi humor się poprawi, chociaż lekki dziś przymrozek, ale słoneczko idzie w górę buźka
U nas na trawie siwo, a łapac zaczęło dwie godziny po pomalowaniu ościeżnicy i się martwię jak to moje wczorajsze malowanie się ma Skolei dla roślin dobrze bo trochę je przychamuje.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 08:47, 16 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
sylwia_slomczewska napisał(a)
Okienko pomalowane

i futryna

zachód na czerwono, a księżyc w lisiurze czyli gdzieś w połowie tygodnia znów zmiana pogody



Świat nie to już wygląda.
A z barwami zachodzącego słońca też pięknie.
I begonki fajne już kupiłaś.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Monia81 08:51, 16 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
sylwia_slomczewska napisał(a)
U nas na trawie siwo, a łapac zaczęło dwie godziny po pomalowaniu ościeżnicy i się martwię jak to moje wczorajsze malowanie się ma Skolei dla roślin dobrze bo trochę je przychamuje.


Może zdążyło przyschnąć... wiesz A. wczoraj pokazywałam domek bardzo mu się podobało i zapytałam o Wasz dylemat dotyczący podłogi, czy się wypaczać deski nie będą... u nas jak robiliśmy drewutnię, która jest na kotwach nad ziemią przed założeniem podłogi malowaliśmy środkiem takim bezbarwnym grzybobójczym i później impregnatem, a jak skończyliśmy całość to pomalowaliśmy przepalonym olejem, powiem ci 5 lat i z deskami podłogowymi nic się nie dzieje, tylko, że u nas nie ma żadnego linoleum położonego i jest ta przepuszczalność powietrza...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
pawel_snopek 09:49, 16 lut 2019


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Może już było pytanie, jakiego koloru będą drzwi?
____________________
Paweł - Ogród pod górą
sylwia_slomc... 09:50, 16 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
anabuko1 napisał(a)

Świat nie to już wygląda.
A z barwami zachodzącego słońca też pięknie.
I begonki fajne już kupiłaś.
Begonki od Emusia
Świetnie to będzie jak skończę malowanie, na razie z pierwszego razu, a w lecie lub jesienią z drugiego, dopiero wtedy te kolory nabiorą mocy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:53, 16 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Monia81 napisał(a)


Może zdążyło przyschnąć... wiesz A. wczoraj pokazywałam domek bardzo mu się podobało i zapytałam o Wasz dylemat dotyczący podłogi, czy się wypaczać deski nie będą... u nas jak robiliśmy drewutnię, która jest na kotwach nad ziemią przed założeniem podłogi malowaliśmy środkiem takim bezbarwnym grzybobójczym i później impregnatem, a jak skończyliśmy całość to pomalowaliśmy przepalonym olejem, powiem ci 5 lat i z deskami podłogowymi nic się nie dzieje, tylko, że u nas nie ma żadnego linoleum położonego i jest ta przepuszczalność powietrza...

Już obmyśliliśmy, że do nagrania ostatnie deski podłogowe tylko położymy i rozwiniemy linoleum, a po nagraniu zwiniemy deski się zdejmie te nie przybite zostawi by w lecie wyschło pod spodem, jak podeschnie podniesiemy legary i podłożymy folię lub papę na kostce, żeby parowanie z gruntu zatrzymać pod nimi, a nie na deskach i dopiero wykończymy listwami przypodłogowymi
Dodatkowa robota, ale cóż jak teraz tak na wariata trzeba się było uwijać.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:54, 16 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
pawel_snopek napisał(a)
Może już było pytanie, jakiego koloru będą drzwi?

Pawełku cały wczorajszy wieczór roztrząsałam ten temat, przyłapany
Chyba zostaną jasne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel_snopek 10:01, 16 lut 2019


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Urlop mnie rozleniwił ja już działam w ogrodzie piękną pogodę dzisiaj mamy
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies