Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Urszulla 03:45, 03 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21778
sylwia_slomczewska napisał(a)



Już nie myśl o zalaniu. Ten przepiękny widok wynagradza trudy. Liliowce tu robią fantastyczną robotę. A masz je piękne. Też mam kilka podobnych od Bogdzi. A nawiasem mówiąc, szkoda że wody z powodzi nie da się zarzymać do podlewania ogrodu latem taki on bujny w tym roku.
Testowałam u siebie liliowce na zalewanie. W tym roku to trwało długo i trwa nadal a liliowce kwitły.
Moja lista roślin na taki teren się wydłuża o sadziec i chyba rdesty też . A wczoraj pomyślałam o krwawnicy i krwiściągu do testowania. Ale chyba od Madzi krwawnica mi się nie przyjęła, trzeba było ją posadzić w tą wodę, za późno.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 08:36, 03 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23431
sylwia_slomczewska napisał(a)



już przekwitły...


Witaj Sylwio!
Zaglądam i podziwiam wszystkie piękne liliowce,
Trochę mamy takich samych.A sporo też różnych. Fajnie.
W ogrodzie masz pięknie, bogactwo kwitnień duzo.
Floksy, jeżówki, filareki, hortensje,,same piękności i radości.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 12:28, 03 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Urszulla napisał(a)


Już nie myśl o zalaniu. Ten przepiękny widok wynagradza trudy. Liliowce tu robią fantastyczną robotę. A masz je piękne. Też mam kilka podobnych od Bogdzi. A nawiasem mówiąc, szkoda że wody z powodzi nie da się zarzymać do podlewania ogrodu latem taki on bujny w tym roku.
Testowałam u siebie liliowce na zalewanie. W tym roku to trwało długo i trwa nadal a liliowce kwitły.
Moja lista roślin na taki teren się wydłuża o sadziec i chyba rdesty też . A wczoraj pomyślałam o krwawnicy i krwiściągu do testowania. Ale chyba od Madzi krwawnica mi się nie przyjęła, trzeba było ją posadzić w tą wodę, za późno.

Staram się już nie myśleć choć powiem Ci jak w sobotę odmulaliśmy oczko to było to trudneKrwawnica na pewno na terenie zalewowym i podmokłym się sprawdza, ona lubi takie stanowiska, liczę, że moja się zechce wysiać obficie. Z nasion zebranych w zeszłym sezonie i sypniętych w górną łąkę trzy szt widzę rosną i kwitną, teraz to już się też same wysiać powinny, warunek by rosły to opady bo tak jak dwa ubiegłe lata to pewnie nie dałyby rady. W ogóle w łące to nigdy sezon do sezonu podobny nie jest, każdy inny i inne rośliny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:31, 03 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
anabuko1 napisał(a)

Witaj Sylwio!
Zaglądam i podziwiam wszystkie piękne liliowce,
Trochę mamy takich samych.A sporo też różnych. Fajnie.
W ogrodzie masz pięknie, bogactwo kwitnień duzo.
Floksy, jeżówki, filareki, hortensje,,same piękności i radości.

Widziałam, że i u Siebie Aniu już zaczęłaś roślinki nad brzegiem stawu sadzić, patrząc na to jak się zachowują liliowce nad stawem u Wacława i u mnie nad rowem to one się świetnie sprawdzają na takich stanowiskach. Ja się staram co sezon dokupić jeszcze liliowców, w moim ogrodzie to jedne z ulubionych roślin
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 13:07, 03 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Liliowców chcę więcej, ale one jednak lubią wodę. I słońce. Te które mam w cieniu nie kwitną wcale, same liście. A te na słońcu czasem podleję i mają się świetnie!

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Katkak 13:29, 03 sie 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Piękne te włości
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:10, 03 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
popcorn napisał(a)
Liliowców chcę więcej, ale one jednak lubią wodę. I słońce. Te które mam w cieniu nie kwitną wcale, same liście. A te na słońcu czasem podleję i mają się świetnie!

pozdrawiam!

Karola moje nad rowem mają głęboki półcień i kwitną jak szalone, ale zdarza się, że liliowce po sadzeniu rok lub dwa strajkują nim zaczną kwitnąć. Ja na niektóre tyle czekać musiałam, budują karpę najpierw, ale to chyba zależne od odmiany bo mam dwa tegoroczne z balotu co od razu zakwitły choć liści mało.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:10, 03 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Katkak napisał(a)
Piękne te włości

W tym sezonie Kasieńka lato mamy kolorowe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 16:48, 03 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
sylwia_slomczewska napisał(a)

Karola moje nad rowem mają głęboki półcień i kwitną jak szalone, ale zdarza się, że liliowce po sadzeniu rok lub dwa strajkują nim zaczną kwitnąć. Ja na niektóre tyle czekać musiałam, budują karpę najpierw, ale to chyba zależne od odmiany bo mam dwa tegoroczne z balotu co od razu zakwitły choć liści mało.


może to od tego zależy? Sadziłam wszystko w tym roku dopiero...
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 17:01, 03 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Myślę, że na pewno, w Wojsławicach pod drzewami w cieniu kwitną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies