Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Rumianka 22:16, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Ale wszystko ruszyło w Waszym ogrodzie...drzewa już są sporych rozmiarów, szczególnie brzeziniak dorośleje... Mam pytanko, czy masz nazwę tej magnolii, bo mam taką samą ale kupowałam bez nazwy...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
gogo 00:20, 19 kwi 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Sylwio, nie wiedziałam, że u Was tak pada, co za ironia: niedostatek i nadmiar wody, i tak źle i tak niedobrze
Zatkało mnie, jak zobaczyłam chwasty nad rowem, niesamowicie niewdzięczne miejsce do plewienia
Możesz tam posadzić ułudkę, świetnie zadarnia i lubi wilgoć, przyślę Ci więcej sadzonek.
Kwitnące drzewa, niesamowity spektakl
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 01:12, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Martka napisał(a)
Sylwia, 1040 rośln??? Razy xxx w dodatku Robi wrażenie. Mirabelkę miała moja ciocia po sąsiedzku, śliwki zawsze spadały do nas, sentymentalnie mi się zrobiło, jak oglądałam u Ciebie. Niezapominajki łapią za serce, oj tak. I widok kwitnących owocowych to jest przecudny czas. Obyś słonko miała! Ogród pięknie ograrnięty, co to za bajkowe miejsce! Ciepłe pozdrowienia, Sylwia!

Ale mi się cieplutko zrobiło na sercu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 01:16, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Roocika napisał(a)
Sylwia, piękny ten ogród macie, chociaż ilość pracy zatrważająca. Bardzo podziwiam, ja chyba bym nie dała rady. Zielsko rośnie okropnie szybko.
Te zadarniacze na skarpach to ciężki temat. Codziennie klnę na irgę.
A tawulca pogiętego nie chcesz nad tymi ażurami? Może by się rozszedł ładnie na tych płytach, widzę, że się ładnie ukorzenia gałązkami i lubi mokro. Jego z pewnością woda nie za zabierze. W katalogu jest polecany nad wodę i widziałam go u Tamaryszka.
Pozdrawiam serdecznie

Nie znam tej roślinki, ale w google pokazało mi roślinkę niska krzewiastą, nie mogę takich posadzić tam bo będzie zatrzymywała wszystkie śmieci jakie woda niesie, a ciężko to potem powybierać zwłaszcza jak woda płynie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 01:16, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Rumianka napisał(a)
Ale wszystko ruszyło w Waszym ogrodzie...drzewa już są sporych rozmiarów, szczególnie brzeziniak dorośleje... Mam pytanko, czy masz nazwę tej magnolii, bo mam taką samą ale kupowałam bez nazwy...

To stellata rosea
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 01:18, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
gogo napisał(a)
Sylwio, nie wiedziałam, że u Was tak pada, co za ironia: niedostatek i nadmiar wody, i tak źle i tak niedobrze
Zatkało mnie, jak zobaczyłam chwasty nad rowem, niesamowicie niewdzięczne miejsce do plewienia
Możesz tam posadzić ułudkę, świetnie zadarnia i lubi wilgoć, przyślę Ci więcej sadzonek.
Kwitnące drzewa, niesamowity spektakl

Ułudkę planowałam na drugim brzegu między liliowce na wiosenny efekt, ale trafiłaś bo też nad rów pójdzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 01:19, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Tu właśnie przed chwilą pokazywałam nasz rów od początku do teraz, jak to było po drodze i co się urodziło w efekcie
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2861-naturalny-strumien-ciek-wodny-row-w-ogrodzie?page=19
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 01:54, 19 kwi 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Obejrzałam i tym bardziej Was podziwiam, że daliście radę ciężką pracą stworzyć miejsce z bujnie rosnącymi i kwitnącymi roślinami
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Roocika 08:07, 19 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie znam tej roślinki, ale w google pokazało mi roślinkę niska krzewiastą, nie mogę takich posadzić tam bo będzie zatrzymywała wszystkie śmieci jakie woda niesie, a ciężko to potem powybierać zwłaszcza jak woda płynie.

Sylwia, tak to krzew, tak do pół metra wysoki, zadarniajacy, ładnie się przebarwia jesienią.

tawulec
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Juzia 08:25, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Obejrzałam.
I smutno mi się zrobiło, bo tyle pracy włożyliście, a tu takie zonki... i to nie raz, nie dwa.
Ale się nie poddaliście i efekty widać na ostatnich fotkach!!! Warto walczyć
Ślicznie Sylwuś! Wielkie brawa dla was.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies