Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 13:03, 23 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81933
Basieksp napisał(a)


No śliwek chyba nie lubią a resztę albo uda się nam posmakować, albo nie, zobaczymy kto będzie szybszy, ale o 5 rano nie będę wstawać, by walczyć o wiśnie

O 5 rano to ja najsmaczniej śpię, zwłaszcza jak się położę o 3
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 13:42, 23 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10242
sylwia_slomczewska napisał(a)

O 5 rano to ja najsmaczniej śpię, zwłaszcza jak się położę o 3


No ja podobnie, no może w tygodniu trochę szybciej zasypiam chociaż jak czasem muszę wstać wcześniej, to w ogrodzie o poranku jest bardzo przyjemnie, cisza, tylko ptaki słychać i rosa, a jak jeszcze zaczyna świecić słońce
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:53, 23 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81933
Basieksp napisał(a)


No ja podobnie, no może w tygodniu trochę szybciej zasypiam chociaż jak czasem muszę wstać wcześniej, to w ogrodzie o poranku jest bardzo przyjemnie, cisza, tylko ptaki słychać i rosa, a jak jeszcze zaczyna świecić słońce

Może kiedyś tego doświadczę jak już zamieszkam w ogrodzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 23:35, 23 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
U nas ostatnio trochę popadało, w poniedziałek dość mocno, we wtorek poprawiło. Ziemia jest namoknięta, dziś kopałam dołki i była mokra na głębokość szpadla (nawet trochę głębiej). Ale teraz od weekendu będzie Ok 30 stopni przez tydzień albo dłużej. Więc będzie trzeba podlewać.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 23:53, 23 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81933
U nas niestety nie pada, rów prawie wysechł będzie można odmulić jak będzie czas
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 00:23, 24 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Czytam o tzw. opadzie czerwcowym. Przyznaję, że pierwszy raz o tym słyszę. Mam wisienkę, kilka lat już ma, jeszcze po poprzednich właścicielach działki. Owoców miała mnóstwo, już się na kompoty cieszyłam i szykowałam na wojnę ze szpakami, ale faktycznie zrzuca. Mocno. Nie była podlewana w czasach suchych bo uznałam, że to co mocno ukorzenione musi sobie radzić. Czy to ma jakieś znacznie???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 10:40, 24 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81933
Brak wody częściowo może mieć znaczenie, a już na pewno ma wpływ na wielkość i soczystość owoców. Drzewko wie ile jest w stanie wykarmić zawiązków i słabsze lub chore, robaczywe zrzuca.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 11:11, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Czytam o problemach z wodą w tym sezonie. Przykro jak albo zalewa albo za mało wody. U mnie wyjątkowo dobry sezon, zwłaszcza ostatni miesiąc. W miarę często pada, choć na piasku to zawsze jest za mało.
Ciekawe spostrzeżenia o drzewach owocowych.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 13:43, 24 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81933
April napisał(a)
Czytam o problemach z wodą w tym sezonie. Przykro jak albo zalewa albo za mało wody. U mnie wyjątkowo dobry sezon, zwłaszcza ostatni miesiąc. W miarę często pada, choć na piasku to zawsze jest za mało.
Ciekawe spostrzeżenia o drzewach owocowych.

Tak to już jest w życiu raz mamy za mało raz mamy nadmiar, prawie nigdy w sam raz. Przez te ostatnie 10 lat to tylko jeden sezon był taki w sam raz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 19:24, 24 cze 2022


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Bujny cudny gąszcz się zrobił. Ilość roślin jak w botanicznym.Chyba cel osiągnięty ?
Uwielbiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies