Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

daredevil 10:46, 22 cze 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Sylwia, cudny busz! Ta bujność!

pozdrawiam
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Basieksp 11:03, 22 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10242
U nas padało, dość mocno, w niedzielę była burza ale taki równy deszcz i potem jeszcze w poniedziałek padało, wczoraj mżawka, jest dobrze może do Was też pogoda się w końcu uśmiechnie, będę trzymać kciuki, ale nie na burzę, na deszcz taki normalny, przyjemny i dość długi
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
rozark 11:11, 22 cze 2022


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Ja co roku narzekam na suszę. I w tym już była. Ominął nas jeden wylęg komarów - nie miały gdzie składać jaj bo było za sucho.
Ale w ciągu ostatniego miesiąca o dziwo popadało. Teraz znowu ziemia przesycha. W poniedziałek miało porządnie popadać - pokropiło, wczoraj miało popadać trochę, nie spadła ani kropla.
Trzymam kciuki aby deszcz popadał jak najszybciej i aby rośliny wytrzymały do tego czasu.

Ciągłe problemy ogrodnika: jak nie deszcz to ulewy, jak nie choroby to robactwo .. Ech.
____________________
pozdrowionka
sylwia_slomc... 11:55, 22 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81933
daredevil napisał(a)
Sylwia, cudny busz! Ta bujność!

pozdrawiam

Karola padało u Was ostatniego tygodnia? U nas pokropiło lekko i tyle.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:57, 22 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81933
Basieksp napisał(a)
U nas padało, dość mocno, w niedzielę była burza ale taki równy deszcz i potem jeszcze w poniedziałek padało, wczoraj mżawka, jest dobrze może do Was też pogoda się w końcu uśmiechnie, będę trzymać kciuki, ale nie na burzę, na deszcz taki normalny, przyjemny i dość długi

Kurcze moje obawy rosną bo jak taka susza nadal będzie, ziemia skamienieje głęboko i potem każdy deszcz spowoduje gwałtowny spływ wody do rowu, a to równa się kolejne podtopienie lub powódź.... gdyby co jakiś czas popadało trochę to by tak nie wyschłą gleba i przyjęła wodę w głąb siebie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:02, 22 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81933
rozark napisał(a)
Ja co roku narzekam na suszę. I w tym już była. Ominął nas jeden wylęg komarów - nie miały gdzie składać jaj bo było za sucho.
Ale w ciągu ostatniego miesiąca o dziwo popadało. Teraz znowu ziemia przesycha. W poniedziałek miało porządnie popadać - pokropiło, wczoraj miało popadać trochę, nie spadła ani kropla.
Trzymam kciuki aby deszcz popadał jak najszybciej i aby rośliny wytrzymały do tego czasu.

Ciągłe problemy ogrodnika: jak nie deszcz to ulewy, jak nie choroby to robactwo .. Ech.

Też sobie wczoraj tak myślałam, że ogrodnictwo to wymagający, trudny sport i bardzo urazowy wbrew pozorom. Przez to ciągłe szarpanie z chwastami z tego suchego betonu chyba mi się zaczyna łokieć tenisisty. Kręgosłupy odmawiają posłuszeństwa wielu ogrodnikom, u mnie wysiadają jeszcze nogi, a niedawno przyjaciółka operowała cieśń nadgarstka. Czemu nigdzie o tym nie piszą nie ostrzegają? Choć ja akurat mojemu ogrodowi zawdzięczam życie bo po przechodzonym zawale był dla mnie wspaniałą rehabilitacją. W nieświadomości żyłam bo źle mnie lekarze zdiagnozowali. A, że ogród był na tapecie to naturalna rehabilitacja w terenie też
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 12:22, 22 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
U mnie susza od wczesnej wiosny. Teraz niby padało (półtora dnia), ale trawę na nowej części mam jak ściernisko i jak trochę głębiej wbiję łopatę to sucho. Łączka też już w jesiennych barwach. Od jutra wracają upały i zerkam na rabaty, co wytrzyma a co padnie. Część podlewam, ale nie wszystko(trawie się nic nie dostaje), szkoda wody. Zaczęłam wczoraj objadać śś i owoców jest 2x mniej niż w zeszłym roku, opadły zanim dojrzały.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 13:07, 22 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
antracyt napisał(a)
Zaczęłam wczoraj objadać śś i owoców jest 2x mniej niż w zeszłym roku, opadły zanim dojrzały.


W czerwcu drzewka owocowe zwykle zrzucają nadwyżki owoców. To tzw. opad czerwcowy. W tym roku wyjątkowo dużo jest tego zrzutu: z jabłoni, grusz, śliw i wiśni. Te ostatnie mają teraz bardzo mało owoców na drzewkach. Opady deszczu miałam w tym sezonie regularne. To wielka ulga i dla mnie, i dla roślin.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 15:52, 22 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10242
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W czerwcu drzewka owocowe zwykle zrzucają nadwyżki owoców. To tzw. opad czerwcowy. W tym roku wyjątkowo dużo jest tego zrzutu: z jabłoni, grusz, śliw i wiśni. Te ostatnie mają teraz bardzo mało owoców na drzewkach. Opady deszczu miałam w tym sezonie regularne. To wielka ulga i dla mnie, i dla roślin.

U nas podobnie, mało wiśni będzie, a do tego jeszcze zielone, a szpaków już całe stada latają ale węgierek będę miała sporo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 15:57, 22 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10242
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kurcze moje obawy rosną bo jak taka susza nadal będzie, ziemia skamienieje głęboko i potem każdy deszcz spowoduje gwałtowny spływ wody do rowu, a to równa się kolejne podtopienie lub powódź.... gdyby co jakiś czas popadało trochę to by tak nie wyschłą gleba i przyjęła wodę w głąb siebie.


Masz rację, nie chciałam Cię straszyć, dlatego o tym normalnym, stopniowym deszczu pisałam, ale nie ma co gdybać co będzie, cieszmy się tym co mamy teraz i czerpmy z tego jak najwięcej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies