Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 00:13, 26 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81590
Urszulla napisał(a)
Susza i upały nas zmęczą tak samo jak ulewy. Pozdrawiam

Oby popadało choć trochę, w rowie sucho, ptaki szukają wody bo od trzech lat stałe była. Pisklęta w gniazdach bez wody padną na takim upale.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 09:07, 26 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Na dzień dobry zaserwowałam sobie dziś zdjęcia Twojego ogrodu Pięknie. Ogród w którym można oddychać pełna piersią.
Ta ciężka i żmudna praca naprawdę się Wam opłaciła. Szkoda, że susza tak doskwiera. Całe szczęście masz drzewa i cień, w którym można się ukryć przed upałem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 09:39, 26 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81590
Anda napisał(a)
Na dzień dobry zaserwowałam sobie dziś zdjęcia Twojego ogrodu Pięknie. Ogród w którym można oddychać pełna piersią.
Ta ciężka i żmudna praca naprawdę się Wam opłaciła. Szkoda, że susza tak doskwiera. Całe szczęście masz drzewa i cień, w którym można się ukryć przed upałem.

Nie wyobrażam sobie jaki skwar panuje teraz w mieście, nie do wytrzymania chyba. Strasznie też musza się męczyć miejskie rośliny na skwerach i ptaki nie mogąc znaleźć kałuży by zaspokoić pragnienie. Moje w ogrodzie choć w rowie nie ma wody to jednak są oczka i poidełka więc tą wodę znajdą nawet jeśli już będzie nagrzana( niestety jestem tam raz w ciągu dnia, czasem dwa) przy tym upale szybko się nagrzewa.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:43, 26 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81590
Apeluję do posiadaczy ogrodów, ale i do osób mieszkających w mieście

Wystawcie w pojemnikach wodę dla naszych braci mniejszych, im też jest mega gorąco i trudno w tym czasie.
Można wystawić na balkonie, na parapecie, na skwerku pod blokiem, byle to miejsce było dla ptaków i owadów w miarę bezpieczne i zacienione. Tzn. nie przy ruchliwej ulicy lub w pobliżu dziko żyjących kotów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
alis 10:16, 26 cze 2022


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Sylwio, jest mi niezmiernie miło, że mogłam poznać Cię osobiście Twój ogród podziwiam od dawna, jest przecudny, mogłabym w nim zamieszkać

Odnalazłam sobie w Twoim wątku polecaną przez Ciebie różę pnącą Parenian blue, cudna!
Dziękuję za miłe pogaduszki, idę nadrabiać zaległości ogrodowiskowe
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
sylwia_slomc... 10:43, 26 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81590
alis napisał(a)
Sylwio, jest mi niezmiernie miło, że mogłam poznać Cię osobiście Twój ogród podziwiam od dawna, jest przecudny, mogłabym w nim zamieszkać

Odnalazłam sobie w Twoim wątku polecaną przez Ciebie różę pnącą Parenian blue, cudna!
Dziękuję za miłe pogaduszki, idę nadrabiać zaległości ogrodowiskowe

Witaj Kochana Parenian blue jest zdrową i niezwykle silną różą U mnie ma warunki spartańskie, a radzi sobie cudownie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 12:26, 26 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21781
Rozumiem że przy tej suszy nawetnie chcesz fotek dawać. Ogród potrzebuje mimo wszystko dużo wody. A co z Twoim oczkiem się podziało ostatnio? Miałam już wcześniej o nie pytać ale tak mnie praca męczyła że nawet na forum mało wpadałam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 13:53, 26 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81590
Urszulla napisał(a)
Rozumiem że przy tej suszy nawetnie chcesz fotek dawać. Ogród potrzebuje mimo wszystko dużo wody. A co z Twoim oczkiem się podziało ostatnio? Miałam już wcześniej o nie pytać ale tak mnie praca męczyła że nawet na forum mało wpadałam.

Ula zdjęcia w aparacie, z wyjazdu też, czasu na zrzucenie brak, laptop z doskoku lub nocą. Podlewam, plewię, remontuję, jeżdżę z babcią po szpitalach, gotuję, czyli jak wszyscy nie wiadomo w co ręce najpierw pchać. Trawa schnie w ogrodzie i to nawet ta co dopiero co wschodziła podlewana, teraz nie ma czasu lać jej wody bo byliny ważniejsze. Drzew i krzewów nie jesteśmy w stanie podlać. A bylin jest tyle, ze jak raz w tygodniu każda troszkę wody dostanie to wszystko. A podlewamy co dzień po kilka godzin. Ot przyjemności posiadania wielkiego ogrodu.
Oczko zamulone się znaturalizowało, raz plewiłam trzeba by znowu, do mułu nie wejdę. Woda wyschła, dolewamy żeby lilie i bobrki wytrwały do czasów odmulania. Teraz upały na upałach ja nie dam rady robić bo serce nie daje rady. I tak mam jak mam
Moich bukszpanów w tym sezonie bronią pająki i susza. Jedne przed ćmą drugie przed grzybem. Całe pokryte siecią pajęczą. A nieraz oglądając jakiś horror i las zapajęczony myślałam, eeee przesadzają, dziś wiem, że to możliwe gdy się człowiek w naturę nie wtrąca.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 19:48, 26 cze 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38400
sylwia_slomczewska napisał(a)

U Ciebie trzeci dzień u nas trzeci miesiąc. Dziś było niemiłosiernie gorąco


Jak nie urok... to wiadomo co
A niby mamy klimat umiarkowany
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Pliszka5 10:27, 27 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 405
Kwitła u ciebie w tym sezonie itoha?
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies