Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 22:40, 02 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
tulucy napisał(a)
Elu, stary Ursynów tak, zgadzam się. Ale później zaczęto wciskać tam wszędzie, gdzie się da, takie bloki na planie obwodu kwadratu z podwórkami studniami. Do granicy działki minimalna odległość. Zamknięte podwóreczka, wykostkowane, z paroma donicami, plac zabaw.

Stary Wawrzyszew, Chomiczowka czy Bemowo wyglądają tak samo. Tam gdzie są starsze, peerelowskie osiedla, jest luz, bloki są na planie prostokąta, klatkowce, czasem przesunięte wzdłuż głównej osi. Albo punktowce. I dookoła dużo zieleni, duże drzewa, trawniki. O ile nie są zamienione na parkingi. Bo to akurat jest bolączką starych osiedli, brak garaży podziemnych.


W Krakowie stara Nowa Huta ma osiedla pełne zieleni i wysokich drzew, ale czym bliżej centrum tym zabudowa gęstsza, a zieleni mniej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:43, 02 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Basieksp napisał(a)
Sylwia dotarł deszcz do Was? w pogodzie pokazują, że jeszcze dziś też ma trochę padać

Basiu w nocy troszkę pokropiło. Z całego dachu woliery ledwie pół beczki napadało, ale dobre i to bo mogło nie spaść nic. Nie zmieniło to jednak znacząco sytuacji roślin. ziemia ciemniejsza( bo nie wilgotna ) ledwo na 4 cm w głąb i pod nią suchy beton, łopaty nie da rady w to wbić.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:44, 02 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Alija napisał(a)
Sylwia, u nas deszczu w dalszym ciągu ani śladu, miał być wczoraj, potem dziś, a teraz prognozują na wtorek, oby się sprawdziło, bo straszliwie sucho.

Alu jak ja rozumiem to oczekiwanie na wodę z nieba....Dzisiaj ani kropla nie spadła, wszystko poszło dalej na południe.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:48, 02 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Agania napisał(a)
Była piękna łąka kwiaetna, teraz cudownie pokazujesz róże, u nas był deszcz i dzisiaj wreszcie można oddech złapać
Jak u Was?

Ciekawa jestem tych hortensji na alejach, jeszcze w tamtym roku wspaniałe rosły pod starodrzewem.

Teraz mniejsze miasta rozbudowują zielone przestrzenie, mamy nowy park rowerowo spacerowy w Wieliczce i nową zieleń spacerową z wodnymi akcentami w Niepołomicach, sama puszcza Niepołomicką jest dumą miasta

A osiedla w Krakowie to fakt ogrodzone i pozamykane, chodzę z wnuczkami to wiem, że wejdę, ale czy wyjdę to nachodzić się musimy, albo czekamy żeby nas ktoś przepuścił, zdecydowanie wolę z dziećmi autem za miasto gdzieś pojechać na zielone skwery, Niepołomice polecam

Niepołomice ładne, miały dobrego Gospodarza. Potrafi zarządzać finansami i przyciągać inwestorów. no i posadowienie w puszczy też ma znaczenie. Znam te okolice dość dobrze bo mój mąż z tamtych okolic
Z Niepołomic do mnie to już masz bardzo blisko
U nas był deszczyk drobny i krótki w nocy i to wszystko. Sucho nadal okropnie. Nawet fotki zrobiłam dziś przy pracach ziemnych, ale pokażę dopiero jak zgram. Usychaja liście na lipach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:26, 03 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Lotosy na dziś. Nie wiem czy im za gorąco czy klima dmuchająca na balkon( stoją 3 metry od wentylatora, inne rośliny znoszą to sąsiedztwo bez protestu) czy jakiś grzyb.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:27, 03 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Ile czasu kwitnie lawenda w ogrodzie?
Moja na balkonie ledwo półtora tygodnia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 22:48, 03 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)
Lotosy na dziś. Nie wiem czy im za gorąco czy klima dmuchająca na balkon( stoją 3 metry od wentylatora, inne rośliny znoszą to sąsiedztwo bez protestu) czy jakiś grzyb.


Spokojnie Obetnij te ciemne liscie i w miare mozliwosci dolewaj wody. Staraj sie jednak aby nie bylo za duzej roznicy w temperaturze dolewanej wody.
Buduje sie korzen i to jest najwazniejsze.
Moje tez juz wychodza z pojemnikow, postaram sie jutro zrobic fotki.

____________________
Bawarka
Juzia 22:53, 03 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38452
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ile czasu kwitnie lawenda w ogrodzie?
Moja na balkonie ledwo półtora tygodnia


W zeszłym roku przekwitła mi w mgnieniu oka.
W tym niedawno zaczęła... jakiś tydzień chyba.
Zobaczymy...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 23:00, 03 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Swoją lawendę mam w półcieniu, wystawa południowo-wschodnia. Kwitnie już od ponad dwóch tygodni i wciąż jest w dobrej kondycji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 15:13, 04 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Kasiek napisał(a)


Spokojnie Obetnij te ciemne liscie i w miare mozliwosci dolewaj wody. Staraj sie jednak aby nie bylo za duzej roznicy w temperaturze dolewanej wody.
Buduje sie korzen i to jest najwazniejsze.
Moje tez juz wychodza z pojemnikow, postaram sie jutro zrobic fotki.

Tak zrobię, dzięki Liczyłam po cichu, ze zajrzysz i podpowiesz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies