Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 11:06, 27 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Betka napisał(a)
Dziękuję za miłe spotkanie było bardzo wesoło.Ogrod masz długaśny! Idąc przez niego na każdym kroku można coś znaleźć!
Oto kilka ujęć ogrodu widzianego moimi oczami

Nam też było bardzo miło i wesołoOdpoczęliśmy przy Was trochę
Jak to każdemu co innego w oko wpadnie Buziaki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:07, 27 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Basieksp napisał(a)
Ale Leos ma piękną sesję Lara niech żałuję, bo też jest śliczna a nowy gołąb, to chyba pawik, mój ojciec był zapalonym gołebiarzem, miał dużo różnych, pawiki też, a na koniec miał same pocztowe, a u nas czasami zabłąka się jakiś z lotów, nocuje na balkonie a rano go już nie ma

Tak to pawik i chyba tym razem dziewczyna...
Tak po zachowaniu wnioskujęFajnie mieć swoje pasje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:14, 27 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Urszulla napisał(a)
Piękne aranżacje, nawet nie widać efektów suszy. A Leoś ma rewelacyjne zdjęcia , tylko w ramki oprawić
I dalii się w tym roku doczekałaś

Ula w większości to tegoroczne dalie, z zeszłego sezony niewiele po powodzi się uratowało. Suszę widać w realu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:16, 27 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Rojodziejowa napisał(a)
Właśnie czekałam jeszcze na fotki od Beaty i Agnieszki. Ciekawa byłam, co na nich będzie

Sylwia, chcę od mamy trochę paproci zabrać. Czy jak będę wykopywać teraz, to lepiej je ściąć?

Asia to zależy jakie to paprocie. Ja te z delikatnymi, kruchymi liśćmi jak np pióropusznik to lepiej przyciąć bo i tak powiędną, ja ze sztywnymi tego typu co u mnie na rabacie przed gospodą to może nie będzie potrzeby ścinania, powinny dać radę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
DariaB 12:46, 27 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Sylwia u Ciebie pełno skarbów w ogrodzie i nie mówię tylko o roślinkach, masz dużo ozdobnych elementów, które doskonale wpisują się w charakter ogrodu. Trzymam kciuki aby plany remontowe udało się zrealizować zgodnie z założeniem.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
sylwia_slomc... 12:54, 27 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
DariaB napisał(a)
Sylwia u Ciebie pełno skarbów w ogrodzie i nie mówię tylko o roślinkach, masz dużo ozdobnych elementów, które doskonale wpisują się w charakter ogrodu. Trzymam kciuki aby plany remontowe udało się zrealizować zgodnie z założeniem.

Z planami remontowymi na razie pod górkę się ułożyło, ale może się naprostuje za jakiś czasStary dom należy spodziewać się tego typu niespodzianek jak np. ściana wewnętrzna poza fundamentem postawiona
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 13:25, 27 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
sylwia_slomczewska napisał(a)

Z planami remontowymi na razie pod górkę się ułożyło, ale może się naprostuje za jakiś czasStary dom należy spodziewać się tego typu niespodzianek jak np. ściana wewnętrzna poza fundamentem postawiona


O matko! Jak to chcecie technicznie rozwiązać? Robić podkop na raty i wylać fundament pod ścianę, czy postawić nową ściankę na fundamencie?
Chociaż w naturze dziwne rzeczy bywają, okazało się po latach, że wzór w/g którego konstruowano samoloty, był błędny, a jednak samoloty latały, w/g obliczeń naukowców bąk w ogóle nie powinien latać z powodu proporcji wagi do powierzchni skrzydeł, a jednak lata.
Dom, który ma ścianę poza fundamentem powinien ulec destrukcji, a jednak stoi itp, itd
Zobacz sobie w wolnej chwili Grebiennikow i jego chrząszcze, które wykorzystywały antygrawitację.
Bardzo ciekawa rzecz i konstrukcja powstała
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 14:52, 27 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Kordina napisał(a)


O matko! Jak to chcecie technicznie rozwiązać? Robić podkop na raty i wylać fundament pod ścianę, czy postawić nową ściankę na fundamencie?
Chociaż w naturze dziwne rzeczy bywają, okazało się po latach, że wzór w/g którego konstruowano samoloty, był błędny, a jednak samoloty latały, w/g obliczeń naukowców bąk w ogóle nie powinien latać z powodu proporcji wagi do powierzchni skrzydeł, a jednak lata.
Dom, który ma ścianę poza fundamentem powinien ulec destrukcji, a jednak stoi itp, itd
Zobacz sobie w wolnej chwili Grebiennikow i jego chrząszcze, które wykorzystywały antygrawitację.
Bardzo ciekawa rzecz i konstrukcja powstała

I to stał przeszło 60 lat
Przebudujemy ściankę na fundament, przy okazji ją upiększymy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 23:25, 27 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ta dalia to tegoroczna, ale już ją pokochałam, śliczna jest
Jak Leosia ostatnio szczotkowałam to sobie myślałam o twoich futrach ile z nimi masz roboty przy czesaniu


Całe szczęście czesaniem futer zajmuje się eM. Na pewno nie jest to systematyczne . Ale jak ja to robiłam, to zabrały mi szczotkę i ją rozłożyły na kilka części. A wzięłam swoją (oczywiście już nie używaną ), tylko że akurat ja kupuję sobie takie specjalistyczne, do trudnych włosów (tangle teezer lub Olivia garden).

Najgorzej jest z Brutusem, nie cierpi czesania. Tu trzeba dwuosobowej ekipy .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 23:30, 27 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Zazdroszczę spotkania i możliwości obejrzenia Twojego ogrodu "na żywo".
Piękne zdjęcia, niby ten sam ogród, a czasami zupełnie inny.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies