Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

DariaB 10:37, 22 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3053
Ja nie mogę zrozumieć jak można psuć krajobraz beznadziejną architekturą i dodatkami. Mam wrażenie, że Polacy są w tym mistrzami. Architektura powinna się wtapiać w krajobraz, podkreślać jego urodę, a nie krzykliwie i nachalnie wyłaniać się na pierwszy plan. Na szczęście część nowej infrastruktury już idzie w dobrym kierunku. Bieszczady same w sobie oczywiście piękne
Za każdym razem z opadem szczęki podziwiam Wasze prace remontowe. Komin będzie piękny! I tak jak napisałaś krzepę to będziesz miała niezłą na łokieć pewnie pomoże odpoczynek, może też załóż opaskę, żeby go odciążyć.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
sylwia_slomc... 13:13, 22 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
DariaB napisał(a)
Ja nie mogę zrozumieć jak można psuć krajobraz beznadziejną architekturą i dodatkami. Mam wrażenie, że Polacy są w tym mistrzami. Architektura powinna się wtapiać w krajobraz, podkreślać jego urodę, a nie krzykliwie i nachalnie wyłaniać się na pierwszy plan. Na szczęście część nowej infrastruktury już idzie w dobrym kierunku. Bieszczady same w sobie oczywiście piękne
Za każdym razem z opadem szczęki podziwiam Wasze prace remontowe. Komin będzie piękny! I tak jak napisałaś krzepę to będziesz miała niezłą na łokieć pewnie pomoże odpoczynek, może też załóż opaskę, żeby go odciążyć.

Wszystko kwestia gustów i priorytetów, ale mnie to przeszkadza i razi. Jak bym chciała parasolki to są kraje z takim klimatem i palmami, tam to pasuje. W Bieszczadach szukam czegoś innego niż w ciepłych krajach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
DariaB 14:47, 22 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3053
No tak, ponoć o gustach się nie dyskutuje, ale z kim przystajesz takim się stajesz? otoczeni kiczem od dzieciństwa będziemy w tym kiczu gustować? A w drugą stronę, otoczenie czymś harmonijnym i spójnym będziemy woleć takie otoczenia? Tak sobie luźno rozmyślam
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
sylwia_slomc... 16:14, 22 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
DariaB napisał(a)
No tak, ponoć o gustach się nie dyskutuje, ale z kim przystajesz takim się stajesz? otoczeni kiczem od dzieciństwa będziemy w tym kiczu gustować? A w drugą stronę, otoczenie czymś harmonijnym i spójnym będziemy woleć takie otoczenia? Tak sobie luźno rozmyślam

Dobrze sobie rozmyślasz, we właściwym kierunku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 22:52, 22 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula śmiać mi się chce z tej róży zawsze bo ona kupiona była wiosną w markecie na dzień babci jako popularna miniaturka, a po wsadzeniu w grunt z roku na rok była wyższa i teraz jest mojej wielkości. zastanawiam się czy oni specjalnie te miniatury skarlają czymś do handlu czy to podkładka okazała się być tak żywotną. Jej kolor nie jest moim faworytem, ale kwiatów ma sporo i powtarza kwitnienie, a to spory plus. Ale z nazwa nie pomogę bo mogę jedynie zgadywać w tej sytuacji.


Ciekawe co piszesz mam identyczną, dostałam, wiem że marketówka. No to dalej beż nazwy?

Postępy prac niesamowite
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
gogo 01:14, 23 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja bym chyba takiej przygody nie przeżyła... Mam olbrzymi lęk wysokości, darłabym się w niebogłosy chyba


Ja nie mam lęku wysokości, ale to było jednak za dużo
Zjazd trochę trwał, Rodopy to wysokie góry, ale mi wydawało się, że to były godziny
Krzesełka były dwuosobowe, ale obok miałam wielki plecak /na 3 tygodnie wędrówki/, a nie eMa, bo wtedy nie byłabym tak przerażona.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Gosialuk 08:30, 23 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Popodziwiałam widoki. Może to śmieszne, ale nad Soliną chyba tylko raz byłam.
Palmy i parasole nie pasują wcale. Te domki z zielonymi dachami nawet mi się same w sobie podobają. Tylko na tej otwartej przestrzeni i w tym otoczeniu się gryzą.
Ja lubię się wspinać na wieże widokowe.
Sylwia coś ci ukopać z działki?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 11:08, 23 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Urszulla napisał(a)


Ciekawe co piszesz mam identyczną, dostałam, wiem że marketówka. No to dalej beż nazwy?

Postępy prac niesamowite

Tak się u mnie zdarzyło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:12, 23 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
gogo napisał(a)


Ja nie mam lęku wysokości, ale to było jednak za dużo
Zjazd trochę trwał, Rodopy to wysokie góry, ale mi wydawało się, że to były godziny
Krzesełka były dwuosobowe, ale obok miałam wielki plecak /na 3 tygodnie wędrówki/, a nie eMa, bo wtedy nie byłabym tak przerażona.

Kobieto ja na krzesełkowej kolejce nawet bym nie usiadła. Tu miałam w wagoniku pełną podłogę. Tylko dlatego się zdecydowałam, Emuś chciał jechać nie chciałam Mu psuć wyjazdu, odchorowałam potem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:18, 23 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Gosialuk napisał(a)
Popodziwiałam widoki. Może to śmieszne, ale nad Soliną chyba tylko raz byłam.
Palmy i parasole nie pasują wcale. Te domki z zielonymi dachami nawet mi się same w sobie podobają. Tylko na tej otwartej przestrzeni i w tym otoczeniu się gryzą.
Ja lubię się wspinać na wieże widokowe.
Sylwia coś ci ukopać z działki?

Gosiu jak masz coś co by się w łące tej mojej sprawdziło to chętnie, jak nie to nic na siłę Masz może rozplenicę taką wysoką do pasa? Poluję na taką wysoką... i trzcinnika brachytricha, o ile masz i możesz uszczknąć....to takie zachcianki co nawet miejsca nie mam upatrzonego, ale chciałabym kiedyś miećdo zobaczenia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies