Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 21:08, 15 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Kordina napisał(a)
No nieżle, u mnie śniegu na jakieś 5 cm, ale dobre i to, bo martwiłam się, że przyjdą mrozy na taką niepokrytą śniegiem ziemię, wtedy są duże straty w ogrodzie, coś za coś
ogrodnikom nie dogodzisz

5-10 cm by było ok, ale 40 to już zdecydowanie dużo zwłaszcza, że mokry i ciężki. Mam obawy czy dach na szałasie wytrzyma i zadaszenie kojca. deski niebezpiecznie się już wyginają. Jak jutro będzie dosypywać trzeba dachy odśnieżać. Dom też ma 70 letnią więźbę w kiepskim już stanie.... spory ciężar teraz dźwiga. Martwią mnie prognozy bo opady mają być, śnieg niedobry, a deszcz jeszcze gorszy w tej sytuacji. A ma być jedno i drugie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 21:40, 15 gru 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Teraz patrzę Sylwia, że wyłamała się sosna przy kompostowniku. Akurat tutaj! Szkoda, bo chyba rosła tu sama? Nie mylę czegoś?
Dopadło nam bardzo, szkoda tych plusowych prognoz na przyszły tydzień.
Fajny filmik widziałam, Szwedka odśnieża z impetem auto mówiąc: nie mamy huraganów, trzęsień ziemi, aligatorów Jakieś pocieszenie, prawda
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 21:53, 15 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Iwonka napisał(a)
Teraz patrzę Sylwia, że wyłamała się sosna przy kompostowniku. Akurat tutaj! Szkoda, bo chyba rosła tu sama? Nie mylę czegoś?
Dopadło nam bardzo, szkoda tych plusowych prognoz na przyszły tydzień.
Fajny filmik widziałam, Szwedka odśnieża z impetem auto mówiąc: nie mamy huraganów, trzęsień ziemi, aligatorów Jakieś pocieszenie, prawda

Nie mylisz, rosła tam zasłaniając kompostownik, powodziom się nie poddała, a padła pod śniegiem.
Ja jestem załamana prognozami, boję się powodzi w zimie...
No z tymi huraganami to się nie zgodzę, choc pewnie nie ta sama siła co cyklony to jednak kilka lat temu zimą okno nam wyrwało i antenę. A ludziom pozabierało dachy i ściany.
ale krokodyle jeszcze nie pływają w rowie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 23:21, 15 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Myślę, ze trochę nas ostatnie dziesięciecia rozpieściły. Kiedys takie śniegi to było coś normalnego. Człowiek odwykł. Roślin zawsze szkoda.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sylwia_slomc... 10:56, 16 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
tulucy napisał(a)
Myślę, ze trochę nas ostatnie dziesięciecia rozpieściły. Kiedys takie śniegi to było coś normalnego. Człowiek odwykł. Roślin zawsze szkoda.

To nie o to chodzi, że jest dużo śniegu, ale, że dużo ciężkiego, mokrego śniegu i jeszcze ciągle dosypuje. Dawniej śniegu bywało sporo więcej, ale był suchy, lekki, puch nie czynił tylu zniszczeń. Były mrozy, a teraz jest tak sobie przez co śnieg mokry w dużych płatach. ta woda przydałaby się wiosną, a tu pewnie wiosną znowu przyjdzie susza.
Nie zdążyliśmy skosić przed nim łąki, teraz wszystko leży przygniecione do ziemi, będzie ciężko z koszeniem jak stopnieje. Tylko nawłoć sterczy w górę nad śniegiem.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:00, 16 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Marzną bidy, a uwijają się przy karmnikach, że hej




____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:02, 16 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:05, 16 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:08, 16 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 14:45, 16 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Ale fajne masz te ptaszęta
U mnie dzisiaj spokój przy karmniku. Pewnie albo kot albo jakiś jastrząb (na tego stawiam) znów któreś upolował.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies