Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Gardenarium 14:16, 21 gru 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odkopuję się na forum, najpierw zawitałam do Ciebie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Juzia 16:19, 21 gru 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38946
I ja się odkopuję!
Trochę mi zejdzie.... ale od dzisiaj będę na bieżąco

Witaj Sylwuś!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 16:32, 21 gru 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Muszę odświeżyć Twoją ptaszarnię, bo mam zamiar nasadzić kury na jajka kupione w necie, takie niby zalężone. Masz jakieś doświadczenie w tym temacie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 19:37, 21 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Gardenarium napisał(a)
Odkopuję się na forum, najpierw zawitałam do Ciebie

O jak miło widzieć Twoją buzię Dawno Cię nie było.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:38, 21 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Juzia napisał(a)
I ja się odkopuję!
Trochę mi zejdzie.... ale od dzisiaj będę na bieżąco

Witaj Sylwuś!

Jakiś szczęśliwy dzień dzisiaj Gdzie byłaś jak Cię nie było???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:54, 21 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Gardenarium napisał(a)
Muszę odświeżyć Twoją ptaszarnię, bo mam zamiar nasadzić kury na jajka kupione w necie, takie niby zalężone. Masz jakieś doświadczenie w tym temacie?

Danuś, a czemu nie chcesz posadzić na własnych? Nie macie koguta?
W temacie sadzania kur na jajkach to jest kilka warunków z tego co ja wiem.
Pierwsze- musi być kwoka czyli kura, która zasiądzie na gnieździe i kwoczy, albo inkubator trzeba mieć, ale to wymaga systematycznego pilnowania temperatury i odwracania jajek. Kwoka jest lepsza bo potem prowadza kurczęta, dba o nie, broni i uczy.
Drugie- jaka muszą być zapłodnione czyli w stadzie musi być kogut, który o to dba.
Trzecie- jajka powinny być możliwie jak najświeższe i nie mogą być trzymane w lodówce wcześniej.
Czwarte- jajko, które będzie zasiedziane, czyli kura na nim siedzi choć dzień, dwa lub dłużej ma już rozwijający się zarodek i nie może być zaziębione bo zarodek obumrze i zrobi się zbuk.

Stąd moje zastanowienie nad jajkami z netu zalężonymi bo nie wiem czy chodzi o takie zasiedziane już czy o zapłodnione po prostu.
W pierwszym przypadku jeśli się ostudzą to nic z nich nie będzie, w drugim ważne by nie były stare i nie trzymane w chłodzie ( lodówce)

Jajka trzeba kurze podłożyć wszystkie na raz bo to warunek wylęgania wszystkich tego samego dnia. Kura wysiaduje trzy tygodnie. Pisklęta muszą mieć ciepło, sucho i widno.
Rosną szybko. U nas w ubiegłym roku mieliśmy kwoczkę z pisklaczkami
Pierwsze dawałam im ucierane jajko na twardo i biały serek. Potem grysik, kaszkę kukurydzianą i płatki owsiane. Z biegiem czasu jedzą coraz różnorodniej.

Ja bym się na Twoim miejscu z nasadzaniem wstrzymała przynajmniej do kwietnia. Teraz łatwo jajka zaziębić, nawet jeśli kura zejdzie z gniazda tylko do picia i jedzenia na chwilkę to ryzyko zaziębienia jaj jest spore.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota321 22:04, 21 gru 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Szopka bardzo ładna, a filmik na youtube co rok o tej porze odtwarzam i śmieję się zawsze z perypetii właściciela domku w Karkonoszach.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
sylwia_slomc... 23:03, 21 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Dorotko szopka dostała jeszcze ostatni szlif w postaci sosnowych gałązek i szyszek różnych Może w Święta jeszcze pokażę
Kochana zdrowych spokojnych Świąt
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 11:20, 22 gru 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38946
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jakiś szczęśliwy dzień dzisiaj Gdzie byłaś jak Cię nie było???


W głowie swojej byłam
Od wszystkiego czasem muszę odpocząć..

No ale już jestem
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Magara 23:42, 22 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6832
Sylwia, prognozy pogody przeglądam, czytam, że w Twoich rejonach jakaś mega odwilż. Mam nadzieję, że szkód odwilżowych nie ma.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies