Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 10:49, 09 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Urszulla napisał(a)
Normalnie horror.

Prześliczne zdjęcia w wizytówce, powódź nie! ale też była częścią życia ogrodu i jego historią. W sumie gdyby nie ona nie byłoby nowej architektury. Z woliery mam niedosyt.

A ja mam niedosyt ptasich fotek karmnikowych, ptaków mamy moc, ale nie mam kiedy cykać
Wizytówkę w wolnej chwili skończę aktualizować, jeszcze mi zostało lato i jesień, ale przy mojej ilości fotek wybór nie jest łatwy i trwa, a czasu mam mało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 11:18, 09 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Sylwio również obejrzałam z wielką przyjemnością Twoja wizytówkę, fajnie jest obejrzeć cykl powstawania ogrodu od pola do buszu. Wkład pracy ogromy, a biorąc pod uwagę wylewy Nilu, tym bardziej
Historia rodzinna kota niesamowita jak ma się do czynienia z wieloma zwierzętami, to widać dokładnie indywidualne cechy charakteru w obrębie tego samego gatunku.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 12:35, 09 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Dodałam lato( jeszcze bez września, ale na razie nie mam więcej czasuWizytówka to taki skrót historii powstawania tego miejsca
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiapod 19:40, 09 gru 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Obejrzałam wizytówkę, piękny ogród wiedziałam że mieliście problem z powodzią ale że aż tak
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Anda 19:52, 09 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Obejrzałam nowe zdjęcia w wizytówce. Co roku ogród lepiej wygląda. Po powodzi ani śladu. Całe szczęście, że daliście radę ponaprawiać szkody. Cudna oazę stworzyliście Zwierzyniec też boski.
Szkoda, że nie mogę obejrzeć Roku w ogrodzie z Twoim ogrodem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 21:57, 09 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Kasiapod napisał(a)
Obejrzałam wizytówkę, piękny ogród wiedziałam że mieliście problem z powodzią ale że aż tak

I to przez trzy lata z rzędu. W pierwszym roku raz, w kolejnym chyba dwa w ubiegłym trzy razy, dopiero obecny nas oszczędził
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:00, 09 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Anda napisał(a)
Obejrzałam nowe zdjęcia w wizytówce. Co roku ogród lepiej wygląda. Po powodzi ani śladu. Całe szczęście, że daliście radę ponaprawiać szkody. Cudna oazę stworzyliście Zwierzyniec też boski.
Szkoda, że nie mogę obejrzeć Roku w ogrodzie z Twoim ogrodem


Jeszcze nam po zeszłym roku dwa miejsca zostały do naprawy i odtworzenia Teren wokół chatki i w środku chatka, oraz zamulone największe oczko i teren wokół.
A czemu? Będzie przecież zaraz potem w neciena vod.tvp.pl
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 22:07, 09 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
sylwia_slomczewska napisał(a)


Jeszcze nam po zeszłym roku dwa miejsca zostały do naprawy i odtworzenia Teren wokół chatki i w środku chatka, oraz zamulone największe oczko i teren wokół.
A czemu? Będzie przecież zaraz potem w neciena vod.tvp.pl


Tylko w PL.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 21:29, 10 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
No to nic nie poradzę..... a jeśli na pv. podeślę link to też nie otworzy Ci strony?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:56, 10 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jej matka przynosiła takie duże gabaryty. Dwa razy zająca, raz bażanta raz gronostaja...., a jej babka polowała na psy i to bez wzgl. na rozmiary psa. Każdy który zbliżał się za blisko ogrodzenia, albo nas zostawał z zaskoczenia napadnięty. Ludzie normalnie nagrywali jak widzieli co ona robi. Co ciekawsze, nie było psa, który by się jej postawił, a nie zwiewał gdzie pieprz rośnie. Trzeba było pilnować szczepień na wściekliznę u niej żeby były aktualne bo to niezbyt normalne zachowanie jak na kota było. Widać w genach tak miała po jakichś ....gepardach chyba bo to dokładnie tak wyglądało jak polowania gepardów lub lwów tylko w miniaturze.
Ta jest wnuczką tamtej kotki biega ze mną po ogrodzie jak pies, a jak jej zniknę z oczu to za chwile słychać jakby tętent kopyt tak biegiem mnie dogania, ze aż dudni. Też jak na kota nienormalnie bo koty raczej przemieszczają się po cichutku na poduszkach pod palcami...

Łowny kot nie zawsze pożądany
Bardzo mnie zaskoczyłaś tym co napisałaś o przemieszczaniu się kota. "Nasza" kotka ma dokładnie tak samo Łazi za mną jak pies, i po działce, i na spacer do lasu, a jak dogania to też mam wrażenie jakby konie biegły albo przynajmniej dobrze odpasione prosię Nie mogę się temu nadziwić, to tylko (!) 5 kilo kota a hałas jakby stado. Kocie zwyczaje poznaję dopiero od kilku lat, ale też wydawało mi się to dziwne, nie-kocie Może faktycznie sprawa genów
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies