Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 15:31, 06 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Sylwia również zobaczyłam program z Twoim i męża udziałem bardzo milo mi było zobaczyć Ciebie i Wasz ogród zdjęcia nie oddają rzeczywistości Ładnie u Was ogród jest bardzo duży wiec roboty tez macie ogrom podziwiam Was
Chociaż to co napisała Hania "czasem warto pomyśleć nad ujmowaniem sobie ogrodowych prac" jest mądre tez zaczęłam się nad tym zastanawiać bo ciągle coś mi się podoba i kupuje a nie mam już miejsca w swoim ogrodzie
Pozdrawiam serdecznie ciesze się ze trafiłam na odcinek

Miło mi Z tym ograniczaniem prac to życie samo zweryfikuje, z czasem ogród będzie miał bardziej charakter parkowo leśny bo się warunki świetlne zmienia mocno jak drzewa śmigną w górę, a my będziemy coraz starsi i sił ubędzie z wiekiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 17:24, 06 sty 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula muszę wymyślić po czym teraz do góry pójdą pnącza, które tam rosną, o ile rdest Auberta odbije po takim drastycznym zimowym cięciu.


Na pewno coś nowego zawsze cieszy

Pooglądałam sobie wszystkie filmy z O.
Ale fajnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anna_ogrodni... 20:22, 06 sty 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Sylwia masz racje życie samo wszystko zweryfikuje należy sadzić drzewa krzewy puki mamy siły a gdy będziemy starsze będziemy mogli podziwiać nasze drzewa rośliny i czerpać z nich radość.
A może ta nasz praca w ogrodach będzie nas utrzymywać w formie i zdrowiu oby
Ja jesienią mowie koniec nowych roślin a wiosna już mam nowe plany co i gdzie posadzę
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
sylwia_slomc... 21:06, 07 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Urszulla napisał(a)


Na pewno coś nowego zawsze cieszy

Pooglądałam sobie wszystkie filmy z O.
Ale fajnie

Na razie nie mam pomysłu, ale też czasu na realizacje nie mam, dzień za krótki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:09, 07 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Sylwia masz racje życie samo wszystko zweryfikuje należy sadzić drzewa krzewy puki mamy siły a gdy będziemy starsze będziemy mogli podziwiać nasze drzewa rośliny i czerpać z nich radość.
A może ta nasz praca w ogrodach będzie nas utrzymywać w formie i zdrowiu oby
Ja jesienią mowie koniec nowych roślin a wiosna już mam nowe plany co i gdzie posadzę
Pozdrawiam serdecznie

Aniu ja jak czytam kolejne badania klimatyczne i dokładam do tego własne obserwacje zachodzących zmian to mam cały czas z tyłu głowy pytanie ile z tego co teraz sadzimy przetrwa...
a z drugiej strony mam wrażenie, ze jedyna szansa na poprawę sytuacji to właśnie drzewa i krzewy, oraz wszelkie tereny zielone.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 14:04, 08 sty 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Sylwia, odłożyć dla Ciebie karpę największej hosty Big....coś tam? Czy może masz taką?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:13, 08 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Ula Jeśli Big Daddy to chyba kupiłam i sadziłam w lasku.
Wiosną się okaże czy przezimowały
A Ty teraz te hosty dzielisz???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 21:48, 08 sty 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Widzę, że śnieg był silniejszy od jałowców.
Ja nauczona zeszłorocznym mokrym śniegiem na początku kwietnia jesienią powiazalam jałowce.
Miałam bardzo dużo zniszczeń nawet sosny się połamały.

Kurnik, ptaszarnia na święta przybrane mialy świątecznie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 19:36, 09 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
ElzbietaFranka napisał(a)
Widzę, że śnieg był silniejszy od jałowców.
Ja nauczona zeszłorocznym mokrym śniegiem na początku kwietnia jesienią powiazalam jałowce.
Miałam bardzo dużo zniszczeń nawet sosny się połamały.

Kurnik, ptaszarnia na święta przybrane mialy świątecznie.

Pozdrawiam

Elu nasze jałowce od kilku lat były związane na stałe wszystkie i wszystkie kulki też, niestety pozrywało druty taki ciężar był. sosny niestety nie było jak powiązać, otrzepywaliśmy, ale przymarzał ten śnieg do gałęzi i nie wytrzymała ciężaru.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daredevil 15:19, 10 sty 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Mi śnieg połamał nowe nabytki - nowe derenie kousa i kwieciste, wyfikane odmiany :/ widocznie bardzo kruche mają drewno heh

Cisy przetrwają. Reszta? Część sobie poradzi, część nie... u mnie póki co chwasty pokonują rośliny... jak nie ogarnę jakiejś rabaty wiosną to w lecie jest zeżarta przez trawsko i na jesieni roślina "ozdobna" ledwo żyje...
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies