Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 19:20, 10 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
daredevil napisał(a)
Mi śnieg połamał nowe nabytki - nowe derenie kousa i kwieciste, wyfikane odmiany :/ widocznie bardzo kruche mają drewno heh

Cisy przetrwają. Reszta? Część sobie poradzi, część nie... u mnie póki co chwasty pokonują rośliny... jak nie ogarnę jakiejś rabaty wiosną to w lecie jest zeżarta przez trawsko i na jesieni roślina "ozdobna" ledwo żyje...

Kurcze takie piękne te derenie masz i tak się im oberwało ...
Mnie by pasowało już teraz plewić niektóre rabaty, ale mokro jest niemożliwie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eda 20:55, 10 sty 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Współczuję pośniegowego połamania i szkód , przykra sprawa mam nadzieje że choć część wróci do ładu ciężki śnieg i mokry u mnie był duuuużo wcześniej trzepałam gałęzie i później nic teraz jak wiosna i zimy nie widać a chciało by się jeszcze białego ale nie tak ....

Sylwuś życzę dobrego roku szczęśliwego i siły oraz zdrowia

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:36, 10 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
eda napisał(a)
Współczuję pośniegowego połamania i szkód , przykra sprawa mam nadzieje że choć część wróci do ładu ciężki śnieg i mokry u mnie był duuuużo wcześniej trzepałam gałęzie i później nic teraz jak wiosna i zimy nie widać a chciało by się jeszcze białego ale nie tak ....

Sylwuś życzę dobrego roku szczęśliwego i siły oraz zdrowia


Pogoda jak w marcu. Choć u nas mokro i deszczowo, a w rowie dużo wody. Do końca tygodnia nadal deszcz...
Edzia wspaniałego sezonu Kochana
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eda 22:26, 10 sty 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
sylwia_slomczewska napisał(a)

Pogoda jak w marcu. Choć u nas mokro i deszczowo, a w rowie dużo wody. Do końca tygodnia nadal deszcz...
Edzia wspaniałego sezonu Kochana


U nas też dużo wody już wylewam pod drzewa z beczek
Wzajemnie kochana niech się darzy
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:59, 11 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 10:20, 11 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sylwia, ja bym jeszcze przekompostowała to dobro.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basieksp 10:42, 11 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Też wylewałam wodę z beczek, szkoda, że nie mam jak jej przechować do lata, bo często wtedy są jej niedobory, a całą zostawić w beczkach nie mogę, raz tak zrobiłam i mróz dwie wykrzywił, na szczęście udało się je uratować ale trzecia była do wyrzucenia, rozsadziło ją.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:07, 11 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Pszczelarnia napisał(a)
Sylwia, ja bym jeszcze przekompostowała to dobro.

Ewo czyli dłużej niż rok? Bo to już jest taki dojrzały roczny kompost tylko pewnie bardzo mocny w azot.
A jak się od góry będzie stale dorzucać tego obornika ze słomą to ten kompost raczej nie ma szans być słabszy nawet za dwa lata....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:10, 11 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Basieksp napisał(a)
Też wylewałam wodę z beczek, szkoda, że nie mam jak jej przechować do lata, bo często wtedy są jej niedobory, a całą zostawić w beczkach nie mogę, raz tak zrobiłam i mróz dwie wykrzywił, na szczęście udało się je uratować ale trzecia była do wyrzucenia, rozsadziło ją.

Ja na razie podbieram z beczki dla kur do picia tej deszczówki na bieżąco. A gdyby przyszło wylewać to nie wiem, chyba tylko do rowu bo wszędzie jest tak domoczone, że chlupoce pod nogami...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 15:41, 12 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
u nas też mokro, ale nic nie chlupocze (póki co ). Na szczęście na razie wszystko mieści się w oczkach.

Nie zdążyłam obejrzeć niestety nagrania, może mi się uda jeszcze kiedyś zobaczyć.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies