Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

GorAna 17:13, 12 sty 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Sylwuś wetknęłam kilka gałązek wierzby do ziemi, pewnie jesienią Ci wyślę sadzonki
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
sylwia_slomc... 18:29, 12 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Agatorek napisał(a)
u nas też mokro, ale nic nie chlupocze (póki co ). Na szczęście na razie wszystko mieści się w oczkach.

Nie zdążyłam obejrzeć niestety nagrania, może mi się uda jeszcze kiedyś zobaczyć.

Jest już w necie na Vod.pl
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:30, 12 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
GorAna napisał(a)
Sylwuś wetknęłam kilka gałązek wierzby do ziemi, pewnie jesienią Ci wyślę sadzonki

Kochana JesteśDziękuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 19:44, 13 sty 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Sylwuś
obejrzałam tylko czemu ten filmik taki krótki -powinien kilka odcinków u Was nakręcić
powolutku wracam na łono rodziny ,chociaż jeszcze nie na full time ale z każdym dniem jest mnie tu coraz więcej

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 20:52, 14 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Magleska napisał(a)
Sylwuś
obejrzałam tylko czemu ten filmik taki krótki -powinien kilka odcinków u Was nakręcić
powolutku wracam na łono rodziny ,chociaż jeszcze nie na full time ale z każdym dniem jest mnie tu coraz więcej

Buziaki

Madzia ogród po zalaniach i trzy miesiące bez kropli deszczu to wiesz jak wyglądał
Wracaj bo brakuje Ciebie i ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:51, 16 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Spaceruję po Waszych ogrodach, a tam albo zakupy wiosenne już, albo dylematy daliowo ciemiernik owe. A u większości już pęd ku wiośnie czuć. Niektóre ogrody już lśnią gotowe do nowego sezonu....w innych pracę trwają.



A u nas...

W ubiegłym tygodniu udało mi się tylko sprzątnąć irysową przy clematisach i ogarnąć liliowce nad rowem i na liliowcowej pod klonem. Zawsze robiłam to początkiem marca, ale po ostatnim śniegu leżały jak breja na ziemi i można by było wcale ich nie sprzątać bo do wiosny zrobiłyby to dżdżownice( już nawet zaczęły) gdyby nie zmasowany atak nornic przekopujących rabaty dokumentnie. W obawie o bulwy liliowców ogarnęłam temat.

Jeszcze w trzech miejscach ogrodu mi zostały do ogarnięcia i dopiero potem mogłabym się brać za rabaty, ale....
No właśnie czuję się rozdarta, bo fajnie by było poogarniać wcześniej, a z drugiej strony dopiero styczeń jest.
Miałabym potem więcej czasu na przycinki krzewów i drzew, ale jak wrócą mrozy to się będę martwić czy nie wymarzną.
I tak tkwię w tym dylemacie mając na uwadze zimujące owady. A potem pogoda może plany skomplikować. U nas mocno domoczone, o plewieniu nie ma mowy, ale jest tak ciepło, że wszystko startuje do życia, a to niedobrze. Jak cebulowe wyjdą z ziemi porządki będą utrudnione.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 14:15, 16 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Sylwia, sporo już zrobiłaś, ja niestety powycinałam tylko trochę zeschniętych bylin.
W ubiegłym tygodniu było ciepło, ale nie miałam czasu, w tym tygodniu mam czas, ale zrobiło się zimno i pada,
więc sprawa rozwiązana. Poza tym też tak sobie myślę, ile tych żyjątek schowało się na zimę (a ona na pewno jeszcze sobie o nas przypomni) na moich niewysprzątanych rabatach, więc chyba nie będę im przeszkadzać. Poczekam na wiosnę, trudno.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 14:16, 16 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
No ja też na rabatach nic nie ruszam, ten tydzień poczekam, bo jakieś niby ochłodzenie ma być. U nas czyste niebo jak narazie, a to może przymrozek oznaczać, dziś był ale taki zupełnie delikatny. Sama nie wiem, taka trochę dziwna ta pogoda.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anpi 14:56, 16 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Mam podobnie- znaczy też dylemat: sprzątać- nie sprzątać jeszcze??? Bo jak posprzątam z rabat, to sypię korę ( albo ściółkuję podłożem popieczarkowym , ale przed korą sypię nawóz np.obornik granulowany, a na to chyba za wcześnie , a podłoża pop. już nie mam, a jak przywieziemy to i tak jeszcze nie przekompostowane. A czystych ( gołych) rabat nie zostawię bo tam pod tymi wszystkimi liśćmi i gałązkami tak jak mówisz - życie - zielone się budzi a owadzie śpi!? A u nas na wschodzie lubi przymrozić jeszcze. I tak boję się o róże bo im pąki liściowe nabrzmiewają, a niektóre wogóle zieloniutkie z liśćmi.
Ale łapki mnie świeżbią do ogródką Dziś wyszłam zrobić kilka zdjęć i wróciłam z czarnymi rękoma bynajmniej nie od robienia zdjęć
Dobrze, że mży bo szybko bym nie wróciła( ewentualnie po rękawiczki!)
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
antracyt 15:56, 16 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Ja tak bardzo z grubsza ogarnęłam z rabat to, co wyłożyło się na trawę i ciachnęłam trawy, bo były już wszędzie wokół tylko nie na swoich miejscach. Reszty nie ruszam, chociaż mnie korci, bo przez brak śniegu i nadmiar wiatru wszystko wygląda dość paskudnie. Od jutra ma trochę śniegiem poprószyć, to pewnie spowolni moje zapędy. Jeżeli jednak prognozy się nie sprawdzą, to przynajmniej kanciki na rabatach porobię
Widziałam ostatnio zapowiedzi cięcia winogron, ale to chyba dopiero w lutym robiłam? Muszę notatki sprawdzić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies