Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Gruszka_na_w... 14:57, 17 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Tu nie chodzi o chęć mordowania pajączków czy biedronek, ale o uwzględnienie zakresu prac, który ma Sylwia. Działka jest bardzo duża. Wymaga nie tylko cięcia traw, bylin, ale również przycinki róż, krzewów i drzewek. Na głowie Sylwia ma nie tylko ogród, ale też wolierę, budowę i opiekę nad babcią. Wydaje mi się po prostu, że lepiej dla niej te prace zacząć niespiesznie, żeby potem nie odczuwać presji związanej ze spiętrzeniem się prac. U niej i tak nie wiadomo, gdzie włożyć ręce.
Różne czynniki decydują o tym, kiedy zaczyna się prace w ogrodzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mgduska 16:52, 17 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Próbuję właśnie Sylwię wspierać spokojem
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 19:56, 17 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Juzia napisał(a)


No ja też nie mam sumienia ruszać.
W rozchodnikach mam pełno liści z brzóz... a pod liśćmi co roku dziesiątki biedronek. Za wcześnie na ruszanie ich.
Poza tym... u mnie 3 stopnie Chyba bym zamarzła


Sylwia Ty nie zielona w ogrodniczkowaniu... rób tak jak zawsze robisz. Nie ma co patrzeć na tych wyrywnych

Juzia no niby doświadczenie jest jakieś, ale ta pogoda potrafi mętlik myśli sprowadzić U nas dość ciepło było od Świąt i wszystko startować zaczyna... martwi mnie to. W długoterminowej pogodzie do połowy lutego niby ma być podobnie z krótkimi epizodami drobnych nocnych przymrozków, a potem to już tylko dwa tygodnie i marzec czyli wiosna. Przez to człowiek zgłupieć może, a co dopiero rośliny. Dziś w drodze do ogrodu dwie rosówki po asfalcie sobie pełzły w najlepsze, a tzn. że dżdżownice nie śpią, ani w głąb ziemi nie zeszły.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:00, 17 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Mgduska napisał(a)
Dziewczyny - ja również czekam. U nas pogoda wcale, ale to wcale nie zachęca do pracy w ogrodzie. Poza tym ja ciągle wierzę, że zima wróci Ostatnimi laty wiosna była u nas późna i zimna, raczej w maju niż styczniu.
Do tej pory zajęłam się tylko jedną, niedużą rabatą wejściową - a to tylko ze względu na liście róży, które walały się po niej wszędzie. Posprzątałam te liście i obsypałam rabatkę kompostem. Na wejściu mam porządek . Reszta straszy różnymi formami badyli w różnych odcieniach brązu. A niech sobie straszy, ja skupiam wzrok na pąkach ciemierników, na zimozielonych paprociach, epimediach, bukszpanach, cisach, tymiankach, dużo tego. Traw mam niewiele - najpiękniejsze są rozplenice, które ciąć szkoda, bo to jest ich najlepszy czas, teraz, kiedy są prawie białe. Co roku odwlekam moment cięcia, żeby się na nie, właśnie takie, napatrzeć.

My trawy wszelakie zwykle w kwietniu żeśmy cięli, chyba, że marzec był ciepły to wcześniej, ale z nimi się nigdy nie spieszę. Suche badyle mi nie przeszkadzają, ale gdyby faktycznie już się pchała wiosna to potem przed cebulowymi nie zdążę sprzątnąć ogrodu bo u mnie tych rabat od groma, a wszystkie duże
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:01, 17 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Tu nie chodzi o chęć mordowania pajączków czy biedronek, ale o uwzględnienie zakresu prac, który ma Sylwia. Działka jest bardzo duża. Wymaga nie tylko cięcia traw, bylin, ale również przycinki róż, krzewów i drzewek. Na głowie Sylwia ma nie tylko ogród, ale też wolierę, budowę i opiekę nad babcią. Wydaje mi się po prostu, że lepiej dla niej te prace zacząć niespiesznie, żeby potem nie odczuwać presji związanej ze spiętrzeniem się prac. U niej i tak nie wiadomo, gdzie włożyć ręce.
Różne czynniki decydują o tym, kiedy zaczyna się prace w ogrodzie.

O to mi właśnie chodzi, przez to dylematy i przez pogodę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:01, 17 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Mgduska napisał(a)
Próbuję właśnie Sylwię wspierać spokojem

Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:58, 17 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Właśnie sprawdziłam pogodę u nas i w najbliższym czasie ochłodzenie spore bo końcówka stycznia w dzień lekko na minusie, ale w nocy -7 -9, dłuższej nie sprawdzam bo się na pewno jeszcze zmieni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 00:05, 18 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Delikatny mróz szkód nie narobi, no ale lepiej żeby był delikatny, jeszcze tylko trochę stycznia, a luty to już raczej srogiej zimy nie będzie, dni są coraz dłuższe, tego się trzymajmy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Urszulla 04:29, 18 sty 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Sylwia, mi się marzyłoby mieć takie urządzenie

https://youtu.be/4XxSMMZEqVQ
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 10:26, 18 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Basieksp napisał(a)
Delikatny mróz szkód nie narobi, no ale lepiej żeby był delikatny, jeszcze tylko trochę stycznia, a luty to już raczej srogiej zimy nie będzie, dni są coraz dłuższe, tego się trzymajmy

Na razie od wczoraj nieprzerwanie pada. Kałuże stoją wszędzie bo pada jednostajnie, ale dość i tensywnie. U nas było już bardzo mokro, a teraz to jest przemoczone dosłownie i jutro jeszcze też taka aura. Cebulowe wygniją jak się nie poprawi. W rowie wody było na pół metra, aż się boję co do jutra będzie... Łąka dalej nie skoszona bo przy takiej pogodzie nie ma jak, ech...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies