Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 15:06, 03 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
W ten pochmurny deszczowy dzień zapraszam kto ma chęć na spacer po niezwykle bogatym ogrodzie jak na taką przestrzeń.
Ogród Kasi jest pełen ciekawych zakamarków. Może i moim okiem się spodoba
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10195-ogrodek-pachnacy-moje-miejsce-na-ziemi-w-budowie-nieustajacej?page=878
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 23:43, 03 sie 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Sylwia zazdroszczę wam tej wyprawy bardzo. Tyle wrażeń ogrodowych i spotkanie z ludźmi pełnymi pasji naładowało akumulatorki.
Ja też mam naładowane, choć ogrodowisko przez ostatnie dwa tygodnie tylko na telefonie podglądałam.
Z remontem idziecie do przodu, łąka kwitnie - tylko jeszcze druga para rąk by się przydała. U mnie też dziś pada.
Wasze relacje śledzę na bieżąco.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 02:33, 04 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Gosialuk napisał(a)
Sylwia zazdroszczę wam tej wyprawy bardzo. Tyle wrażeń ogrodowych i spotkanie z ludźmi pełnymi pasji naładowało akumulatorki.
Ja też mam naładowane, choć ogrodowisko przez ostatnie dwa tygodnie tylko na telefonie podglądałam.
Z remontem idziecie do przodu, łąka kwitnie - tylko jeszcze druga para rąk by się przydała. U mnie też dziś pada.
Wasze relacje śledzę na bieżąco.

Oj Gosiu przydały by się i cztery pary
Sama wiesz I lepsza pogoda. Dziś wierzby i wisterię cięłam po deszczu i przed deszczem. Trudno, nie mogę czekać w nieskończoność. Może przeżyją ten zabieg lepiej lub gorzej. Żywopłot bukowo grabowy jeszcze w tym roku nie cięty muszę zdążyć koniecznie bo potem grubych gałęzi nie przytnę niczym prócz sekatora, a to nie będzie łatwe i będzie długo trwało. Niestety na razie nie da się ustawić tam drabiny by się nie zapadła w błocie. Łąka sobie daje radę....tylko tej nawłoci mogło by być mniej. Ona chyba w naszym kraju nie ma naturalnego wroga, ciekawe czy ma tam skąd przyszła?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:10, 04 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
W ostatnia niedzielę miałam Wspaniałą wycieczkę do Ogrodowiskowej Anglii. Byłam w tym ogrodzie równo trzy lata temu. Niesamowicie się zmienił, mega dojrzał.
Zachwyca na każdym kroku, a nadal się rozwija i tworzy.
Kto ma ochotę na takie cuda zapraszam
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8495-ogrodowisko-ogrody-pokazowe-nasza-anglia?page=1240



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 09:01, 05 sie 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Już byłam. Wspaniały.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
daszum 19:45, 05 sie 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Sylwia dziękuję za wspaniałe ogrodowe relacje

Przy okazji zajrzyj do mnie, wstawiłam zdjęcia kloników.


Przeczytałam o cięciu hortensji. Wygląda, że moje od lat tnę za nisko i od 2 lat nie zachwycają. Sąsiadka w ogóle nie obcina i ma kolosy oblepione kwiatami.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Joku 19:57, 05 sie 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
I ja dziękuję za bogatą relację z ogrodów Danusi. Obejrzałam z przyjemnością.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 22:14, 05 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Gosialuk napisał(a)
Już byłam. Wspaniały.

Jest co podziwiać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:15, 05 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Joku napisał(a)
I ja dziękuję za bogatą relację z ogrodów Danusi. Obejrzałam z przyjemnością.

Cieszy mnie to
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:17, 05 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
daszum napisał(a)
Sylwia dziękuję za wspaniałe ogrodowe relacje

Przy okazji zajrzyj do mnie, wstawiłam zdjęcia kloników.


Przeczytałam o cięciu hortensji. Wygląda, że moje od lat tnę za nisko i od 2 lat nie zachwycają. Sąsiadka w ogóle nie obcina i ma kolosy oblepione kwiatami.

Trzeba przycinać, choćby celem wycięcia najsłabszych gałązek, ale króciutkie cięcie dobre jest tylko na samym początku
Lecę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies