Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 19:45, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82285
ElzbietaFranka napisał(a)
To zwójka sosnoweczka trzeba opryskać Karate bo igły opadną. Wcxesna wiosna Promanalem

Elu te gasienice to akurat borecznik, ale objawy zwójki mam na sosnie koło kompostownika chyba poobrywam te pedy bo jeszcze sięgam do wszystkich.....tak sobie myslę skąd te szkodniki u mnie jak jedyne sosny w pobliżu to te u sąsiada na pagórku, a potem już długo, długo nic.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:49, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82285
zszywka napisał(a)
Przeczytałam wątek kilka dni wstecz i zachwyciłam się zdjęciami a później zobaczyłam zalanie współczuje, strasznie deszczowy ten maj, z jednej strony fajnie ale przydało by się tego słońca więcej ... ostatnie zdjęcia znów mnie zachwyciły, orliki wyglądają niesamowicie, tez mam kilka ale dokupie nasion by było więcej

Orliki niestety po dzisiaejszej wichurze nocnej częsciowo połamane drzewa wiszą porozkraczane od ciężaru wody i wiatru....już nie mam siły do tej pogody. W nocy była cofka w rowie i znowu mam wode na rabacie liliowcowej....boję się, ze zgniją mi te liliowce, a dopiero w tym sezonie wszystkie by zakwitły pierwszy raz.
Za dużo ich i już za duże kępy bym mogła je przesadzić gdzie indziej....zreszt a gdzie jak wszędzie mokro
W ostateczności będę robiła z nich sadzonki i w donicy dołowała, żeby nie stracić odmian
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:52, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82285
kerii napisał(a)
Powódź miałaś faktycznie konkretną oby się już nie powtórzyła w tym roku. Ja osobiście deszczu mam już dość i chyba bardziej wolę podlewać niż brodzić po rozmokniętych rabatach. U mnie co prawda powodzi na ogrodzie nie było ale woda i tak stoi w rabatach, droga dojazdowa rozmokła, nie mam pojęcia kiedy będzie można w tej glinie coś robić

Ale to co nie zalane widzę, że się ładnie prezentuje mam pytanie po ile orlików sadzisz, że Ci tak ładnie kwitną ?

Jolu trudno mi odpowiedzieć na Twoje pytanie bo ja po prostu w grunt sypie nasiona i potem ani nie rozsadzam, ani nie pikuję. Rosną gdzie posiane, z reguły wygrywa najmocniejsza siewka, może dlatego takie są, bo sieję mieszanki zawsze, a potem w kepach mam jednego koloru, po dwóch sezonach te co się same gdzies wysieją pojedynczo też są takie dorodne. A że nie ścinam po kwitnieniu to zawsze sie samosiewy jakieś zrobią
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:55, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82285
Nowa12 napisał(a)
Jak tam Sylwia u Was? Bo trąbią cały czas, że na południu podtopienia i obfite opady deszczu.
U nas burza przeszła godzinę temu i chwilowo nie pada.

Agatko w nocy mieliśmy wichure z obfitym ulewnym deszczem , cofka na rowie się zrobiła bo za domem sąsiadki z pól woda poszła, zrobił się wodospad i do rowu wpadało poniżej, przybór wody w tamtym miejscu spowodował, że cofnęło do mnie i zalało rabate i donicę Martwię się już o rośliny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:56, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82285
gogo napisał(a)
Sylwio, czy woda z rowu zeszła i nie było następnych ulew?
Teraz przydałby się wiatr i osuszył wszystko.
Dobrze, że reszta ogrodu na górce i szkód nie ma.
Jest coraz piękniej, wszystko mi się podoba i jestem u Ciebie codziennie, choć nie piszę.
Czy będziesz zbierać nasiona orlików, bo bym się uśmiechnęła o takie kontrastowe kolorystycznie.
Sadzonkę ubiorka wyślę po niedzieli.

Grażynko o ile nie wygnija to mogę zebrac nasionka dla Ciebie, zapisuję w kajecik
Z rowem powyżej w odpowiedzi napisałam jak jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:59, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82285
MartaKozak napisał(a)
Sylwuś, jak bys miala za duzo tych pieknosci to ja chetnie przygarne
Te podwojne i jednokolorowe wrecz mnie urzekly




Umawiamy się tak ja pozbieram nasiona z orlików jakie mam, bo Grażynka też chętna i potem taki miks moich ode mnie dostaniecie ok?
Bo jak przekwitną to nigdy nie pamiętam który jest który
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zszywka 20:01, 22 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
O kurczę strasznie mi przykro :/ ja mam piasek i wszystko leci jak przez sitko, jedyny plus... ta pogoda dobija, co chwile mocno pada, wole już podlewać niż martwić się czy mi coś nie zgnije słońca i ciepłego wiatru Ci życzę oby czerwiec był ciepły..

Edit: tez chętnie przygarnę nasionka
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
sylwia_slomc... 20:07, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82285
greg66 napisał(a)
Sylwio dopiero teraz przeczytałem o powodzi u Ciebie Przykre to jest tym bardziej Ciebie rozumiem bo sam 1997 roku byłem powodzianinem. Mieszkania mi nie zalało brakło 20cm ale całą noc z sąsiadami na schodach siedzieliśmy i obserwowaliśmy -podnosi się czy nie?
No ale auto popłynęło do tego wypakowane było towarem bo miałem rano jechać do klienta
Od tamtej pory czasami budzi mnie strach przed wodą. Na sczęście teraz mieszkam wysoko tu mi woda nie dojdzie, uff.
Trzymajcie się ciepło

Grzesiu o dom sie nie boje , ale o ogród drżę jak widze kolejne chmury. Kurcze, ale mamy skrajności, albo ekstremalna susza, albo ekstremalny deszcz lub wicher.
W 1997 mieszkałam jeszcze w Krakowie przy samych wałach wiślanych blisko mostu, drżeliśmy wtedy bardzo bo grozilo, ze wisła wały przerwie, po brzegi były wypełnione, a na most płynęła zerwana barka
Wtedy udało się, niebo kurek zakręciło, może i teraz przykręci.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:09, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82285
Magleska napisał(a)
Sylwuś ...jak dziś ? u nas leje co chwilę ,woda na trawniku stoi

kupiłam Palibina na nóżce i krzaka

fotki przepiękne -na orliki mam chętke ,jakby Ci zbywało

Ok zapisuję Powyżej napisałam jak było w nocy, teraz też pada cały czas i nic nie zapowiada, że ma zamiar przestać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:10, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82285
Mala_Mi napisał(a)

A ja taka sobie kupiłam, to nasza szałwia łąkowa

Nie spotkałam w naszych szkółkach to uszabrowałam z drogi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies