Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

zszywka 16:07, 22 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Przeczytałam wątek kilka dni wstecz i zachwyciłam się zdjęciami a później zobaczyłam zalanie współczuje, strasznie deszczowy ten maj, z jednej strony fajnie ale przydało by się tego słońca więcej ... ostatnie zdjęcia znów mnie zachwyciły, orliki wyglądają niesamowicie, tez mam kilka ale dokupie nasion by było więcej
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
kerii 16:36, 22 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Powódź miałaś faktycznie konkretną oby się już nie powtórzyła w tym roku. Ja osobiście deszczu mam już dość i chyba bardziej wolę podlewać niż brodzić po rozmokniętych rabatach. U mnie co prawda powodzi na ogrodzie nie było ale woda i tak stoi w rabatach, droga dojazdowa rozmokła, nie mam pojęcia kiedy będzie można w tej glinie coś robić

Ale to co nie zalane widzę, że się ładnie prezentuje mam pytanie po ile orlików sadzisz, że Ci tak ładnie kwitną ?
____________________
Jola Moja glebo terapia
Nowa12 16:37, 22 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11112
Jak tam Sylwia u Was? Bo trąbią cały czas, że na południu podtopienia i obfite opady deszczu.
U nas burza przeszła godzinę temu i chwilowo nie pada.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
gogo 16:42, 22 maj 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Sylwio, czy woda z rowu zeszła i nie było następnych ulew?
Teraz przydałby się wiatr i osuszył wszystko.
Dobrze, że reszta ogrodu na górce i szkód nie ma.
Jest coraz piękniej, wszystko mi się podoba i jestem u Ciebie codziennie, choć nie piszę.
Czy będziesz zbierać nasiona orlików, bo bym się uśmiechnęła o takie kontrastowe kolorystycznie.
Sadzonkę ubiorka wyślę po niedzieli.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Urszulla 17:01, 22 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21940
sylwia_slomczewska napisał(a)






Bardzo mi się podoba tutaj w jakiej odległości masz posadzone liliowce od siebie , mam na myśli rzędy w różnych kolorach - co 50cm?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
MartaKozak 17:06, 22 maj 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Sylwuś, jak bys miala za duzo tych pieknosci to ja chetnie przygarne
Te podwojne i jednokolorowe wrecz mnie urzekly



____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
greg66 17:08, 22 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Sylwio dopiero teraz przeczytałem o powodzi u Ciebie Przykre to jest tym bardziej Ciebie rozumiem bo sam 1997 roku byłem powodzianinem. Mieszkania mi nie zalało brakło 20cm ale całą noc z sąsiadami na schodach siedzieliśmy i obserwowaliśmy -podnosi się czy nie?
No ale auto popłynęło do tego wypakowane było towarem bo miałem rano jechać do klienta
Od tamtej pory czasami budzi mnie strach przed wodą. Na sczęście teraz mieszkam wysoko tu mi woda nie dojdzie, uff.
Trzymajcie się ciepło
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Magleska 17:20, 22 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19078
Sylwuś ...jak dziś ? u nas leje co chwilę ,woda na trawniku stoi

kupiłam Palibina na nóżce i krzaka

fotki przepiękne -na orliki mam chętke ,jakby Ci zbywało
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Mala_Mi 19:28, 22 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)


taka szałwię na rowie w Wojsławicach spotkałam i jest juz moja



bo to chyba szałwia

A ja taka sobie kupiłam, to nasza szałwia łąkowa
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 19:36, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82526
TAR napisał(a)
ładny ten twoj tamaryszek ale chyba to jakas inna odmiana niz w szkolkach i ogrodach sie widuje.

Nie umiem powiedzieć jaka odmiana bo kupiony w markecie jako patyczek 20cm z balotu za 5 zł, a teraz już ładny krzew, mam nadzieję kiedyś drzewko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies